Gabe Ellett Trackside Software 7950 12150 225 105 13 11 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: All Classes Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DILLON MAX 126 120 Champ (6-12) ZEPHYR ON HUS 2 1 1 35 DILLON HENRY 127 120 Champ (6-12) ZEPHYR ON POL 1 2 2 32 THORNE HUNTER 599 120 Champ (6-12) STOUFFVILLE ON YAM 3 3 3 30 KAYE DAXON 787 120 Pro 206 1 B&S (6-7) UTTERSON ON POL 2 1 1 35 MUIR CONNOR 401 120 Pro 206 1 B&S (6-7) MINESING ON POL 1 4 2 32 CODY COLTER 115 120 Pro 206 1 B&S (6-7) KAPUSKASING ON ARC 3 3 3 30 MEYER JACOB 620 120 Pro 206 1 B&S (6-7) ORO MEDONTE ON YAM 5 2 4 28 BIDINOT JADE 507 120 Pro 206 1 B&S (6-7) BEETON ON POL 4 5 5 27 LATIMER BLYTHE 858 120 Pro 206 1 B&S (6-7) TINY ON ARC 6 6 6 26 LEE BROOKE 815 120 Pro 206 1 B&S (6-7) UTTERSON ON ARC 7 7 7 25 BURNETT GAVIN 319 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ORILLIA ON ARC 2 1 1 35 HAYDEN NASH 910 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ESPANOLA ON YAM 1 2 2 32 TRAFFORD REEGAN 703 120 Pro 206 2 B&S (8-10) BRIGHT ON ARC 3 3 3 30 DILLON HENRY 127 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ZEPHYR ON POL 4 4 4 28 HACKETT ZACK 162 120 Pro 206 2 B&S (8-10) HARROWSMITH ON POL 5 5 5 27 MUIR CONNOR 401 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MINESING ON POL 6 6 6 26 HATHERLEY RYDEN 188 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MACTIER ON ARC 7 DNS 7 25 BIDINOT JADE 507 120 Pro 206 2 B&S (8-10) BEETON ON POL DNS DNS - 0 MEYER JACOB 620 120 Stock 1 (4-6) ORO MEDONTE ON ARC 4 3 1 35 MOSKALA KINGSLEY 747 120 Stock 1 (4-6) BRANTFORD ON ARC 6 1 2 32 OGLESTONE CHASE 670 120 Stock 1 (4-6) CALEDON EAST ON POL 3 3 3 30 TRUSZ HUDSON 506 120 Stock 1 (4-6) BARRIE ON YAM 3 3 4 28 HARPER RYLAN 254 120 Stock 1 (4-6) UXBRIDGE ON YAM 3 5 5 27 BRADLEY COLE 893 120 Stock 1 (4-6) HALIBURTON ON ARC 5 4 6 26 MULVIHILL WILLIAM 816 120 Stock 1 (4-6) UTTERSON ON YAM 1 6 7 25 BIDINOT JR JOSEPH 728x 120 Stock 1 (4-6) BEETON ON POL 9 2 8 24 GOSELIN HARVEY 209 120 Stock 1 (4-6) PORT CARLING ON YAM 5 5 9 23 ROY HANNAH 629 120 Stock 1 (4-6) SOUTH PORCUPINE ON ARC 4 4 10 22 HAYDEN TUCKER 330 120 Stock 1 (4-6) ESPANOLA ON POL 1 1 11 21 KINGYENS COOPER 636 120 Stock 1 (4-6) BRACEBRIDGE ON YAM 4 4 12 20 SABOURIN KAYDEN 114 120 Stock 1 (4-6) SAULT STE MARIE ON ARC 2 1 13 19 SLOT HAYDEN 878 120 Stock 1 (4-6) LINDSAY ON ARC 1 2 14 18 GIGUERE DEEGAN 213 120 Stock 1 (4-6) TIMMINS ON POL 2 2 15 17 REA ADRIAN 710 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON POL 2 DQ - 0 HACKETT DREW 123 120 Stock 1 (4-6) HARROWSMITH ON POL 5 7 - 0 LOVE KOLTON 818 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON POL 6 5 - 0 JOHNSTON HARPER 810 120 Stock 1 (4-6) SAUBLE BEACH ON ARC 6 9 - 0 STRACHAN OAKLYN 318 120 Stock 1 (4-6) OMEMEE ON POL 7 8 - 0 DAVIES KIVOR 103 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON ARC 7 8 - 0 JAMIESON RYDER 113 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON SKI 7 6 - 0 HALL MYA 414 120 Stock 1 (4-6) UXBRIDGE ON YAM 8 7 - 0 PENNER AUBREE 823 120 Stock 1 (4-6) PORT COLBORNE ON YAM 8 9 - 0 MCKEE WYATT 157 120 Stock 1 (4-6) ELMIRA ON YAM 8 7 - 0 SUDSBURY DEEGAN 929 120 Stock 1 (4-6) BEWDLEY ON POL DNS 6 - 0 YANDT LENNON 698 120 Stock 1 (4-6) CAMERON ON YAM DNS DNS - 0 GIGUERE DEEGAN 213 120 Stock 2 (6-10) TIMMINS ON POL 3 1 1 35 MEYER JACOB 620 120 Stock 2 (6-10) ORO MEDONTE ON ARC 2 3 2 32 CODY COLTER 115 120 Stock 2 (6-10) KAPUSKASING ON POL 1 4 3 30 BIDINOT JADE 507 120 Stock 2 (6-10) BEETON ON POL 4 2 4 28 LEE BROOKE 815 120 Stock 2 (6-10) UTTERSON ON YAM 5 5 5 27 OGLESTONE CHASE 670 120 Stock 2 (6-10) CALEDON EAST ON POL 7 6 6 26 LATIMER BLYTHE 858 120 Stock 2 (6-10) TINY ON ARC 6 9 7 25 LOVE KOLTON 818 120 Stock 2 (6-10) WASHAGO ON POL 9 8 8 24 CHARBONNEAU JILLIAN 279 120 Stock 2 (6-10) BRESLAU ON ARC 11 7 9 23 BONTER-NORTHEY THEO 701 120 Stock 2 (6-10) MARMORA ON POL 8 11 10 22 PEROVICH GRANT 201 120 Stock 2 (6-10) THAMESFORD ON ARC 10 10 11 21 CIAMPICHINI TAYLOR 259 450cc Snow Bike CLARKSBURG ON KTM 1 2 1 92 MARNOCH RJ 630 450cc Snow Bike COLDWATER ON KAW 3 1 2 87 HENSHAW CONNOR 118 450cc Snow Bike BRACEBRIDGE ON HON 2 3 3 82 MURRAY NATHAN 89 450cc Snow Bike SIMCOE ON KTM DNF DNS - 0 KARKOULAS DAKOTA 501 Junior (Age 14-17) OAKWOOD ON SKI 2 1 1 35 GOSSELIN SHYANN 144 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 3 4 2 32 POIRIER NATHAN 839 Junior (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 7 2 3 30 RUGGLE ANDREW 914 Junior (Age 14-17) FLORADALE ON ARC 6 3 4 28 GELINAS MIGUEL 822 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 4 5 5 27 HAYWARD JUSTIN 194 Junior (Age 14-17) CAMLACHIE ON SKI 1 8 6 26 DALLI NATHAN 917 Junior (Age 14-17) WASAGA BEACH ON SKI 5 6 7 25 BRISTOW CAMERON 899 Junior (Age 14-17) TRENTON ON SKI 8 7 8 24 GOSSELIN SHYANN 144 Junior Girls (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 1 1 1 35 MEEK MIA 212 Junior Girls (Age 14-17) UXBRIDGE ON SKI 2 2 2 32 POIRIER MACKENZIE 412 Junior Girls (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 3 3 3 30 DORAN KYE 150 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 1 1 1 35 GOSSELIN DEREK 116 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 1 1 2 32 VAN HORSIGH CARTER 740 Junior/Novice (Age 10-15) ABERFOYLE ON SKI 3 4 3 30 GELINAS MIGUEL 822 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 2 3 4 28 DALLI NOAH 706 Junior/Novice (Age 10-15) WASAGA BEACH ON SKI 2 2 5 27 ROES WYNSTON 225 Junior/Novice (Age 10-15) BRUNNER ON ARC 4 2 6 26 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Junior/Novice (Age 10-15) VAL RITA ON SKI 3 4 7 25 BRISTOW CAMERON 899 Junior/Novice (Age 10-15) TRENTON ON SKI 6 5 8 24 POIRIER NATHAN 839 Junior/Novice (Age 10-15) TIMMINS ON ARC 4 5 9 23 FORTIN NASH 327 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 5 3 10 22 DORAN TREY 100 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 7 6 11 21 MARTEL ELIOTT 888 Junior/Novice (Age 10-15) ROUYN-NORANDA QC SKI 5 6 12 20 NONTELL CONNOR 310 Junior/Novice (Age 10-15) BARRIE ON SKI 7 7 13 19 ATCHESON JACK 226 Junior/Novice (Age 10-15) MINESING ON ARC DNS 8 14 18 DYCK TAJ 199 Junior/Novice (Age 10-15) HAWKESTONE ON SKI 6 7 15 17 CHAISSON ZACHARY 518 Junior/Novice (Age 10-15) BALDWIN ON SKI DNS DNS - 0 MAXEY COLE 244 Kids 110cc Snow Bike (6-13) THORNTON ON KAW 1 1 1 35 DORAN TREY 100 Kids 110cc Snow Bike (6-13) BRACEBRIDGE ON HON 2 3 2 32 DILLON MAX 126 Kids 110cc Snow Bike (6-13) ZEPHYR ON HON 3 2 DQ 0 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 1 (6-8) BRYANSTON ON ARC 1 1 1 35 HAYDEN NASH 910 Novice 200 - 1 (6-8) ESPANOLA ON ARC 1 2 2 32 MAKRIGIANNIS YIANNI 604 Novice 200 - 1 (6-8) SARNIA ON ARC 3 1 3 30 TRAFFORD REEGAN 703 Novice 200 - 1 (6-8) BRIGHT ON ARC 5 3 4 28 JORY CARTER 705 Novice 200 - 1 (6-8) TRENT LAKES ON ARC 2 2 5 27 KAYE DAXON 787 Novice 200 - 1 (6-8) UTTERSON ON YAM 2 2 6 26 GELINAS JACK 680 Novice 200 - 1 (6-8) WYOMING ON ARC 1 1 7 25 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 3 3 8 24 POLHILL KALEB 156 Novice 200 - 1 (6-8) THUNDER BAY ON ARC 2 4 9 23 SABOURIN DYLAN 124 Novice 200 - 1 (6-8) SAULT STE MARIE ON ARC 5 4 10 22 HARPER COLTON 253 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 3 5 11 21 BELAN HAYDEN 445 Novice 200 - 1 (6-8) STRATHROY ON YAM 4 3 12 20 THIBEAULT YANICK 210 Novice 200 - 1 (6-8) KAPUSKASING ON ARC 5 5 13 19 DAVIES KARIS 102 Novice 200 - 1 (6-8) WASHAGO ON ARC 6 4 14 18 TELFORD LANDON 198 Novice 200 - 1 (6-8) SEVERN ON ARC 4 6 15 17 BRADLEY JACK 107 Novice 200 - 1 (6-8) HALIBURTON ON YAM 4 7 - 0 COSSIER CARSON 204 Novice 200 - 1 (6-8) KESWICK ON YAM 6 8 - 0 STREIB COLBY 771 Novice 200 - 1 (6-8) ST. THOMAS ON ARC 6 5 - 0 DOWNIE JOHN 666 Novice 200 - 1 (6-8) INNISFIL ON YAM 7 7 - 0 SHEPPARD SULLA 166 Novice 200 - 1 (6-8) MINDEMOYA ON YAM 7 6 - 0 MUIR CONNOR 401 Novice 200 - 1 (6-8) MINESING ON ARC 7 6 - 0 KEMPTON GAIGE 404 Novice 200 - 1 (6-8) RIPLEY ON ARC 8 8 - 0 MCKEE WESTON 137 Novice 200 - 1 (6-8) ELMIRA ON YAM 8 7 - 0 GELINAS JACK 680 Novice 200 - 2 (9-12) WYOMING ON ARC 2 8 1 35 HATHERLEY GRAYDON 880 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 3 3 2 32 JORY CARTER 705 Novice 200 - 2 (9-12) TRENT LAKES ON ARC 9 2 3 30 CHARTRAND RENE 109 Novice 200 - 2 (9-12) TIMMINS ON ARC 1 3 4 28 POLHILL KALEB 156 Novice 200 - 2 (9-12) THUNDER BAY ON ARC 5 6 5 27 YAREK JACOB 513 Novice 200 - 2 (9-12) SCOTLAND ON ARC 3 4 6 26 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 2 (9-12) BRYANSTON ON ARC 1 1 7 25 RONDINELLI MATTHEW 128 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 6 5 8 24 SHEPPARD KNOX 311 Novice 200 - 2 (9-12) MINDEMOYA ON YAM 4 5 9 23 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 2 (9-12) UXBRIDGE ON YAM 4 8 10 22 THIBEAULT YANICK 210 Novice 200 - 2 (9-12) KAPUSKASING ON ARC 6 6 11 21 MAKRIGIANNIS HARRY 294 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 2 4 12 20 MAKRIGIANNIS CHRIS 509 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 7 2 13 19 HATHERLEY RYDEN 188 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 8 1 14 18 KAUFMAN TANNER 721 Novice 200 - 2 (9-12) NORTH BAY ON ARC 5 7 15 17 WILSON DEEGAN 933 Novice 200 - 2 (9-12) RAMARA ON YAM 7 7 - 0 DOWNS DOUGLAS 167 Novice 200 - 2 (9-12) GOULAIS RIVER ON YAM 8 9 - 0 VAN HORSIGH CHLOE 750 Novice 200 - 2 (9-12) PUSLINCH ON ARC 9 9 - 0 WEIR JAKE 459 Pro BRACEBRIDGE ON ARC 2 2 1 89 KING MITCHELL 18 Pro STOUFFVILLE ON SKI 3 2 2 84 ST. ONGE ISAAC 117 Pro BARRIE ON SKI 4 5 3 75 HUNT RYAN 729 Pro KING ON SKI 2 3 4 80 TAYLOR BLAKE 21 Pro ORANGEVILLE ON SKI 1 1 5 87 MCCOY TAYLOR 335 Pro BRACEBRIDGE ON SKI 1 3 6 81 BILLINGS TYLER 779 Pro SPRINGWATER ON SKI 3 5 7 72 WACHTLER CAMERON 139 Pro TORRANCE ON ARC 6 4 8 68 DESJARDINS JORDAN 886 Pro NEW LISKEARD ON SKI 4 1 9 76 CALLAN CALE 33 Pro PHELPSTON ON ARC 6 6 10 64 FIRTH CAEL 140 Pro INNISFIL ON POL 5 4 11 66 POLITO JACK 589 Pro LINDSAY ON SKI 5 6 12 63 STEWART TAYLOR 56 Pro Lite HEIDELBERG ON SKI 3 4 1 83 SCOTT HUNTER 22 Pro Lite ORO-MEDONTE ON SKI 1 2 2 89 REID IZAC 699 Pro Lite HALIBURTON ON SKI 4 3 3 78 RUFF-ROBERTSON DALLAS 385 Pro Lite BLYTH ON SKI 1 1 4 88 BURNSIDE NYCHOLAS 13 Pro Lite PARRY SOUND ON SKI 5 5 5 71 HENSHAW DEKLAN 912 Pro Lite BRACEBRIDGE ON SKI 2 2 6 80 GIESLER CURRIE 431 Pro Lite POWASSAN ON SKI 6 5 7 68 NORRIS PHILLIP 712 Pro Lite GRAND BEND ON ARC 3 1 8 79 DUBE MICK 77x Pro Lite MATACHEWAN ON SKI 4 6 9 67 SILVER JEFF 707 Pro Lite ARVA ON SKI 5 4 10 67 HENSHAW CONNOR 118 Pro Lite BRACEBRIDGE ON SKI 2 3 DQ 52 TURGEON FRANCOIS 135 Pro/Am Vet (30+ yrs.) ROUYN-NORANDA QC SKI 2 1 1 92 MEEK PAUL 112 Pro/Am Vet (30+ yrs.) UXBRIDGE ON SKI 1 2 2 89 ARTHUR RYAN 168 Pro/Am Vet (30+ yrs.) CLARKSBURG ON ARC DNS DNS - 0 KARKOULAS DAKOTA 501 Pro/Am Women OAKWOOD ON SKI 1 1 1 95 GOSSELIN SHYANN 144 Pro/Am Women KAPUSKASING ON SKI 2 2 2 86 CALLAN NIKELLA 432 Pro/Am Women PHELPSTON ON ARC 3 3 3 80 MISTELBACHER ERIKA 261 Pro/Am Women PETERBOROUGH ON POL 6 4 4 72 LOVE HANNA 605 Pro/Am Women WASHAGO ON SKI 5 5 5 71 MEEK MIA 212 Pro/Am Women UXBRIDGE ON SKI 4 6 6 70 KARKOULAS BROOKLYN 500 Pro/Am Women OAKWOOD ON SKI 7 DNS 7 45 DILLON CRAYDEN 906 Sport 600 ZEPHYR ON SKI 1 1 1 95 WEIR TRENT 458 Sport 600 BRACEBRIDGE ON ARC 6 3 2 78 MCNABB TRISTAN 791 Sport 600 BRACEBRIDGE ON SKI 5 2 3 79 LAFOREST JONAH 828 Sport 600 TIMMINS ON SKI 4 4 4 74 FENTON PATRICK 175 Sport 600 PAISLEY ON SKI 2 6 5 75 HAIGH BRAEDON 292 Sport 600 HEARST ON SKI 3 5 6 73 RUGGLE ANDREW 914 Sport 600 FLORADALE ON ARC DNS DNS - 0 HAIGH BRAEDON 292 Trail Sport 600 HEARST ON SKI 1 1 1 35 STEPHENSON CALEB 767 Trail Sport 600 BARRIE ON SKI 3 2 2 32 AVERY JOE 837 Trail Sport 600 FERGUS ON ARC 2 3 3 30 DORAN TREY 100 Transition 1 (Age 8-10) BRACEBRIDGE ON SKI 2 1 1 35 KAYE RYKER 520 Transition 1 (Age 8-10) UTTERSON ON SKI 1 2 2 32 MARTEL ELIOTT 888 Transition 1 (Age 8-10) ROUYN-NORANDA QC SKI 1 1 3 30 BURNETT GAVIN 319 Transition 1 (Age 8-10) ORILLIA ON SKI 3 3 4 28 GELINAS JACK 680 Transition 1 (Age 8-10) WYOMING ON SKI 2 2 5 27 YAREK JACOB 513 Transition 1 (Age 8-10) SCOTLAND ON ARC 4 4 6 26 MAXEY COLE 244 Transition 1 (Age 8-10) THORNTON ON ARC 5 5 7 25 WOROBEC ERIC 488 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 7 4 8 24 SILVER WILLIAM 122 Transition 1 (Age 8-10) BRYANSTON ON ARC 4 7 9 23 TELFORD LANDON 198 Transition 1 (Age 8-10) SEVERN ON SKI 7 6 10 22 WOROBEC KARLY 487 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 6 5 11 21 SHEPPARD KNOX 311 Transition 1 (Age 8-10) MINDEMOYA ON YAM 5 7 12 20 PERRY ELI 110 Transition 1 (Age 8-10) BRACEBRIDGE ON SKI 3 3 13 19 TRAFFORD REEGAN 703 Transition 1 (Age 8-10) BRIGHT ON SKI 6 6 14 18 DORAN KYE 150 Transition 2 (Age 11-13) BRACEBRIDGE ON SKI 1 2 1 35 ROES WYNSTON 225 Transition 2 (Age 11-13) BRUNNER ON ARC 2 1 2 32 VAN HORSIGH CARTER 740 Transition 2 (Age 11-13) ABERFOYLE ON SKI 1 2 3 30 GOSSELIN DEREK 116 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 2 1 4 28 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Transition 2 (Age 11-13) VAL RITA ON SKI 3 4 5 27 DALLI NOAH 706 Transition 2 (Age 11-13) WASAGA BEACH ON SKI 3 3 6 26 FORTIN NASH 327 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 4 3 7 25 KAYE RYKER 520 Transition 2 (Age 11-13) UTTERSON ON SKI 4 4 8 24 NONTELL CONNOR 310 Transition 2 (Age 11-13) BARRIE ON SKI 5 5 9 23 DYCK TAJ 199 Transition 2 (Age 11-13) HAWKESTONE ON SKI 6 7 10 22 ATCHESON JACK 226 Transition 2 (Age 11-13) MINESING ON ARC 7 6 11 21 KARKOULAS ZOE 502 Transition 2 (Age 11-13) OAKWOOD ON SKI 5 5 12 20 HATHERLEY GRAYDON 880 Transition 2 (Age 11-13) MACTIER ON ARC 6 7 13 19 TELFORD LANDON 198 Transition 2 (Age 11-13) SEVERN ON SKI DNS 6 14 18 PERRY ELI 110 Transition 2 (Age 11-13) BRACEBRIDGE ON SKI 7 8 15 17 CHAISSON ZACHARY 518 Transition 2 (Age 11-13) BALDWIN ON SKI 8 8 DNS 0 KARKOULAS ZOE 502 Transition Girls (Age 8-13) OAKWOOD ON SKI 1 1 1 35 BRISTOW CALLIE 889 Transition Girls (Age 8-13) TRENTON ON SKI 3 2 2 32 WOROBEC KARLY 487 Transition Girls (Age 8-13) ORO-MEDONTE ON ARC 2 3 3 30 CALLEN GREN 33u UTV 0-1000cc Production PHELPSTON ON KAW 1 4 1 88 TRUE NORTH TEAM 434 UTV 0-1000cc Production PHELPSTON ON KAW 5 1 2 84 ROCK MAXX 777 UTV 0-1000cc Production THAMESFORD ON POL 4 2 3 80 CSRA TEAM 77 UTV 0-1000cc Production CANNINGTON ON POL 3 5 4 75 BLIER MARC 16 UTV 0-1000cc Production KAPUSKASING ON KAW 6 3 5 73 MCLEAN JAMES 531 UTV 0-1000cc Production AJAX ON POL 2 DNS 6 53 TRUE NORTH TEAM 434 UTV 1000cc TURBO PHELPSTON ON KAW 2 3 1 87 AVANN KEN 72 UTV 1000cc TURBO SUTTON ON POL 1 5 2 84 ROCK MAXX 777 UTV 1000cc TURBO THAMESFORD ON POL 6 2 3 78 CSRA TEAM 77 UTV 1000cc TURBO CANNINGTON ON POL 5 4 4 73 MCLEAN JAMES 531 UTV 1000cc TURBO AJAX ON POL 10 1 5 74 BENNETT TOM 876 UTV 1000cc TURBO SUNDERLAND ON CAN 4 8 6 68 MAZZUCA JOB 999 UTV 1000cc TURBO KINGSTON ON CAN 7 7 7 65 BLIER MARC 16 UTV 1000cc TURBO KAPUSKASING ON KAW 9 6 8 63 CALLEN GREN 33u UTV 1000cc TURBO PHELPSTON ON KAW 3 DNS 9 48 GUERTIN PHILIPPE 586 UTV 1000cc TURBO KAPUKASING ON CAN 8 DNS 10 41
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: 120 Champ (6-12) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DILLON MAX 126 120 Champ (6-12) ZEPHYR ON HUS 2 1 1 35 DILLON HENRY 127 120 Champ (6-12) ZEPHYR ON POL 1 2 2 32 THORNE HUNTER 599 120 Champ (6-12) STOUFFVILLE ON YAM 3 3 3 30
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: 120 Pro 206 1 B&S (6-7) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts KAYE DAXON 787 120 Pro 206 1 B&S (6-7) UTTERSON ON POL 2 1 1 35 MUIR CONNOR 401 120 Pro 206 1 B&S (6-7) MINESING ON POL 1 4 2 32 CODY COLTER 115 120 Pro 206 1 B&S (6-7) KAPUSKASING ON ARC 3 3 3 30 MEYER JACOB 620 120 Pro 206 1 B&S (6-7) ORO MEDONTE ON YAM 5 2 4 28 BIDINOT JADE 507 120 Pro 206 1 B&S (6-7) BEETON ON POL 4 5 5 27 LATIMER BLYTHE 858 120 Pro 206 1 B&S (6-7) TINY ON ARC 6 6 6 26 LEE BROOKE 815 120 Pro 206 1 B&S (6-7) UTTERSON ON ARC 7 7 7 25
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: 120 Pro 206 2 B&S (8-10) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts BURNETT GAVIN 319 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ORILLIA ON ARC 2 1 1 35 HAYDEN NASH 910 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ESPANOLA ON YAM 1 2 2 32 TRAFFORD REEGAN 703 120 Pro 206 2 B&S (8-10) BRIGHT ON ARC 3 3 3 30 DILLON HENRY 127 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ZEPHYR ON POL 4 4 4 28 HACKETT ZACK 162 120 Pro 206 2 B&S (8-10) HARROWSMITH ON POL 5 5 5 27 MUIR CONNOR 401 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MINESING ON POL 6 6 6 26 HATHERLEY RYDEN 188 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MACTIER ON ARC 7 DNS 7 25 BIDINOT JADE 507 120 Pro 206 2 B&S (8-10) BEETON ON POL DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: 120 Stock 1 (4-6) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts MEYER JACOB 620 120 Stock 1 (4-6) ORO MEDONTE ON ARC 4 3 1 35 MOSKALA KINGSLEY 747 120 Stock 1 (4-6) BRANTFORD ON ARC 6 1 2 32 OGLESTONE CHASE 670 120 Stock 1 (4-6) CALEDON EAST ON POL 3 3 3 30 TRUSZ HUDSON 506 120 Stock 1 (4-6) BARRIE ON YAM 3 3 4 28 HARPER RYLAN 254 120 Stock 1 (4-6) UXBRIDGE ON YAM 3 5 5 27 BRADLEY COLE 893 120 Stock 1 (4-6) HALIBURTON ON ARC 5 4 6 26 MULVIHILL WILLIAM 816 120 Stock 1 (4-6) UTTERSON ON YAM 1 6 7 25 BIDINOT JR JOSEPH 728x 120 Stock 1 (4-6) BEETON ON POL 9 2 8 24 GOSELIN HARVEY 209 120 Stock 1 (4-6) PORT CARLING ON YAM 5 5 9 23 ROY HANNAH 629 120 Stock 1 (4-6) SOUTH PORCUPINE ON ARC 4 4 10 22 HAYDEN TUCKER 330 120 Stock 1 (4-6) ESPANOLA ON POL 1 1 11 21 KINGYENS COOPER 636 120 Stock 1 (4-6) BRACEBRIDGE ON YAM 4 4 12 20 SABOURIN KAYDEN 114 120 Stock 1 (4-6) SAULT STE MARIE ON ARC 2 1 13 19 SLOT HAYDEN 878 120 Stock 1 (4-6) LINDSAY ON ARC 1 2 14 18 GIGUERE DEEGAN 213 120 Stock 1 (4-6) TIMMINS ON POL 2 2 15 17 REA ADRIAN 710 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON POL 2 DQ - 0 HACKETT DREW 123 120 Stock 1 (4-6) HARROWSMITH ON POL 5 7 - 0 LOVE KOLTON 818 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON POL 6 5 - 0 JOHNSTON HARPER 810 120 Stock 1 (4-6) SAUBLE BEACH ON ARC 6 9 - 0 STRACHAN OAKLYN 318 120 Stock 1 (4-6) OMEMEE ON POL 7 8 - 0 DAVIES KIVOR 103 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON ARC 7 8 - 0 JAMIESON RYDER 113 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON SKI 7 6 - 0 HALL MYA 414 120 Stock 1 (4-6) UXBRIDGE ON YAM 8 7 - 0 PENNER AUBREE 823 120 Stock 1 (4-6) PORT COLBORNE ON YAM 8 9 - 0 MCKEE WYATT 157 120 Stock 1 (4-6) ELMIRA ON YAM 8 7 - 0 SUDSBURY DEEGAN 929 120 Stock 1 (4-6) BEWDLEY ON POL DNS 6 - 0 YANDT LENNON 698 120 Stock 1 (4-6) CAMERON ON YAM DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: 120 Stock 2 (6-10) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts GIGUERE DEEGAN 213 120 Stock 2 (6-10) TIMMINS ON POL 3 1 1 35 MEYER JACOB 620 120 Stock 2 (6-10) ORO MEDONTE ON ARC 2 3 2 32 CODY COLTER 115 120 Stock 2 (6-10) KAPUSKASING ON POL 1 4 3 30 BIDINOT JADE 507 120 Stock 2 (6-10) BEETON ON POL 4 2 4 28 LEE BROOKE 815 120 Stock 2 (6-10) UTTERSON ON YAM 5 5 5 27 OGLESTONE CHASE 670 120 Stock 2 (6-10) CALEDON EAST ON POL 7 6 6 26 LATIMER BLYTHE 858 120 Stock 2 (6-10) TINY ON ARC 6 9 7 25 LOVE KOLTON 818 120 Stock 2 (6-10) WASHAGO ON POL 9 8 8 24 CHARBONNEAU JILLIAN 279 120 Stock 2 (6-10) BRESLAU ON ARC 11 7 9 23 BONTER-NORTHEY THEO 701 120 Stock 2 (6-10) MARMORA ON POL 8 11 10 22 PEROVICH GRANT 201 120 Stock 2 (6-10) THAMESFORD ON ARC 10 10 11 21
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: 450cc Snow Bike Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CIAMPICHINI TAYLOR 259 450cc Snow Bike CLARKSBURG ON KTM 1 2 1 92 MARNOCH RJ 630 450cc Snow Bike COLDWATER ON KAW 3 1 2 87 HENSHAW CONNOR 118 450cc Snow Bike BRACEBRIDGE ON HON 2 3 3 82 MURRAY NATHAN 89 450cc Snow Bike SIMCOE ON KTM DNF DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Junior (Age 14-17) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts KARKOULAS DAKOTA 501 Junior (Age 14-17) OAKWOOD ON SKI 2 1 1 35 GOSSELIN SHYANN 144 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 3 4 2 32 POIRIER NATHAN 839 Junior (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 7 2 3 30 RUGGLE ANDREW 914 Junior (Age 14-17) FLORADALE ON ARC 6 3 4 28 GELINAS MIGUEL 822 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 4 5 5 27 HAYWARD JUSTIN 194 Junior (Age 14-17) CAMLACHIE ON SKI 1 8 6 26 DALLI NATHAN 917 Junior (Age 14-17) WASAGA BEACH ON SKI 5 6 7 25 BRISTOW CAMERON 899 Junior (Age 14-17) TRENTON ON SKI 8 7 8 24
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Junior Girls (Age 14-17) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts GOSSELIN SHYANN 144 Junior Girls (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 1 1 1 35 MEEK MIA 212 Junior Girls (Age 14-17) UXBRIDGE ON SKI 2 2 2 32 POIRIER MACKENZIE 412 Junior Girls (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 3 3 3 30
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Junior/Novice (Age 10-15) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DORAN KYE 150 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 1 1 1 35 GOSSELIN DEREK 116 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 1 1 2 32 VAN HORSIGH CARTER 740 Junior/Novice (Age 10-15) ABERFOYLE ON SKI 3 4 3 30 GELINAS MIGUEL 822 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 2 3 4 28 DALLI NOAH 706 Junior/Novice (Age 10-15) WASAGA BEACH ON SKI 2 2 5 27 ROES WYNSTON 225 Junior/Novice (Age 10-15) BRUNNER ON ARC 4 2 6 26 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Junior/Novice (Age 10-15) VAL RITA ON SKI 3 4 7 25 BRISTOW CAMERON 899 Junior/Novice (Age 10-15) TRENTON ON SKI 6 5 8 24 POIRIER NATHAN 839 Junior/Novice (Age 10-15) TIMMINS ON ARC 4 5 9 23 FORTIN NASH 327 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 5 3 10 22 DORAN TREY 100 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 7 6 11 21 MARTEL ELIOTT 888 Junior/Novice (Age 10-15) ROUYN-NORANDA QC SKI 5 6 12 20 NONTELL CONNOR 310 Junior/Novice (Age 10-15) BARRIE ON SKI 7 7 13 19 ATCHESON JACK 226 Junior/Novice (Age 10-15) MINESING ON ARC DNS 8 14 18 DYCK TAJ 199 Junior/Novice (Age 10-15) HAWKESTONE ON SKI 6 7 15 17 CHAISSON ZACHARY 518 Junior/Novice (Age 10-15) BALDWIN ON SKI DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Kids 110cc Snow Bike (6-13) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts MAXEY COLE 244 Kids 110cc Snow Bike (6-13) THORNTON ON KAW 1 1 1 35 DORAN TREY 100 Kids 110cc Snow Bike (6-13) BRACEBRIDGE ON HON 2 3 2 32 DILLON MAX 126 Kids 110cc Snow Bike (6-13) ZEPHYR ON HON 3 2 DQ 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Novice 200 - 1 (6-8) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 1 (6-8) BRYANSTON ON ARC 1 1 1 35 HAYDEN NASH 910 Novice 200 - 1 (6-8) ESPANOLA ON ARC 1 2 2 32 MAKRIGIANNIS YIANNI 604 Novice 200 - 1 (6-8) SARNIA ON ARC 3 1 3 30 TRAFFORD REEGAN 703 Novice 200 - 1 (6-8) BRIGHT ON ARC 5 3 4 28 JORY CARTER 705 Novice 200 - 1 (6-8) TRENT LAKES ON ARC 2 2 5 27 KAYE DAXON 787 Novice 200 - 1 (6-8) UTTERSON ON YAM 2 2 6 26 GELINAS JACK 680 Novice 200 - 1 (6-8) WYOMING ON ARC 1 1 7 25 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 3 3 8 24 POLHILL KALEB 156 Novice 200 - 1 (6-8) THUNDER BAY ON ARC 2 4 9 23 SABOURIN DYLAN 124 Novice 200 - 1 (6-8) SAULT STE MARIE ON ARC 5 4 10 22 HARPER COLTON 253 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 3 5 11 21 BELAN HAYDEN 445 Novice 200 - 1 (6-8) STRATHROY ON YAM 4 3 12 20 THIBEAULT YANICK 210 Novice 200 - 1 (6-8) KAPUSKASING ON ARC 5 5 13 19 DAVIES KARIS 102 Novice 200 - 1 (6-8) WASHAGO ON ARC 6 4 14 18 TELFORD LANDON 198 Novice 200 - 1 (6-8) SEVERN ON ARC 4 6 15 17 BRADLEY JACK 107 Novice 200 - 1 (6-8) HALIBURTON ON YAM 4 7 - 0 COSSIER CARSON 204 Novice 200 - 1 (6-8) KESWICK ON YAM 6 8 - 0 STREIB COLBY 771 Novice 200 - 1 (6-8) ST. THOMAS ON ARC 6 5 - 0 DOWNIE JOHN 666 Novice 200 - 1 (6-8) INNISFIL ON YAM 7 7 - 0 SHEPPARD SULLA 166 Novice 200 - 1 (6-8) MINDEMOYA ON YAM 7 6 - 0 MUIR CONNOR 401 Novice 200 - 1 (6-8) MINESING ON ARC 7 6 - 0 KEMPTON GAIGE 404 Novice 200 - 1 (6-8) RIPLEY ON ARC 8 8 - 0 MCKEE WESTON 137 Novice 200 - 1 (6-8) ELMIRA ON YAM 8 7 - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Novice 200 - 2 (9-12) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts GELINAS JACK 680 Novice 200 - 2 (9-12) WYOMING ON ARC 2 8 1 35 HATHERLEY GRAYDON 880 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 3 3 2 32 JORY CARTER 705 Novice 200 - 2 (9-12) TRENT LAKES ON ARC 9 2 3 30 CHARTRAND RENE 109 Novice 200 - 2 (9-12) TIMMINS ON ARC 1 3 4 28 POLHILL KALEB 156 Novice 200 - 2 (9-12) THUNDER BAY ON ARC 5 6 5 27 YAREK JACOB 513 Novice 200 - 2 (9-12) SCOTLAND ON ARC 3 4 6 26 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 2 (9-12) BRYANSTON ON ARC 1 1 7 25 RONDINELLI MATTHEW 128 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 6 5 8 24 SHEPPARD KNOX 311 Novice 200 - 2 (9-12) MINDEMOYA ON YAM 4 5 9 23 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 2 (9-12) UXBRIDGE ON YAM 4 8 10 22 THIBEAULT YANICK 210 Novice 200 - 2 (9-12) KAPUSKASING ON ARC 6 6 11 21 MAKRIGIANNIS HARRY 294 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 2 4 12 20 MAKRIGIANNIS CHRIS 509 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 7 2 13 19 HATHERLEY RYDEN 188 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 8 1 14 18 KAUFMAN TANNER 721 Novice 200 - 2 (9-12) NORTH BAY ON ARC 5 7 15 17 WILSON DEEGAN 933 Novice 200 - 2 (9-12) RAMARA ON YAM 7 7 - 0 DOWNS DOUGLAS 167 Novice 200 - 2 (9-12) GOULAIS RIVER ON YAM 8 9 - 0 VAN HORSIGH CHLOE 750 Novice 200 - 2 (9-12) PUSLINCH ON ARC 9 9 - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Pro Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts WEIR JAKE 459 Pro BRACEBRIDGE ON ARC 2 2 1 89 KING MITCHELL 18 Pro STOUFFVILLE ON SKI 3 2 2 84 ST. ONGE ISAAC 117 Pro BARRIE ON SKI 4 5 3 75 HUNT RYAN 729 Pro KING ON SKI 2 3 4 80 TAYLOR BLAKE 21 Pro ORANGEVILLE ON SKI 1 1 5 87 MCCOY TAYLOR 335 Pro BRACEBRIDGE ON SKI 1 3 6 81 BILLINGS TYLER 779 Pro SPRINGWATER ON SKI 3 5 7 72 WACHTLER CAMERON 139 Pro TORRANCE ON ARC 6 4 8 68 DESJARDINS JORDAN 886 Pro NEW LISKEARD ON SKI 4 1 9 76 CALLAN CALE 33 Pro PHELPSTON ON ARC 6 6 10 64 FIRTH CAEL 140 Pro INNISFIL ON POL 5 4 11 66 POLITO JACK 589 Pro LINDSAY ON SKI 5 6 12 63
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Pro Lite Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts STEWART TAYLOR 56 Pro Lite HEIDELBERG ON SKI 3 4 1 83 SCOTT HUNTER 22 Pro Lite ORO-MEDONTE ON SKI 1 2 2 89 REID IZAC 699 Pro Lite HALIBURTON ON SKI 4 3 3 78 RUFF-ROBERTSON DALLAS 385 Pro Lite BLYTH ON SKI 1 1 4 88 BURNSIDE NYCHOLAS 13 Pro Lite PARRY SOUND ON SKI 5 5 5 71 HENSHAW DEKLAN 912 Pro Lite BRACEBRIDGE ON SKI 2 2 6 80 GIESLER CURRIE 431 Pro Lite POWASSAN ON SKI 6 5 7 68 NORRIS PHILLIP 712 Pro Lite GRAND BEND ON ARC 3 1 8 79 DUBE MICK 77x Pro Lite MATACHEWAN ON SKI 4 6 9 67 SILVER JEFF 707 Pro Lite ARVA ON SKI 5 4 10 67 HENSHAW CONNOR 118 Pro Lite BRACEBRIDGE ON SKI 2 3 DQ 52
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Pro/Am Vet (30+ yrs.) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts TURGEON FRANCOIS 135 Pro/Am Vet (30+ yrs.) ROUYN-NORANDA QC SKI 2 1 1 92 MEEK PAUL 112 Pro/Am Vet (30+ yrs.) UXBRIDGE ON SKI 1 2 2 89 ARTHUR RYAN 168 Pro/Am Vet (30+ yrs.) CLARKSBURG ON ARC DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Pro/Am Women Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts KARKOULAS DAKOTA 501 Pro/Am Women OAKWOOD ON SKI 1 1 1 95 GOSSELIN SHYANN 144 Pro/Am Women KAPUSKASING ON SKI 2 2 2 86 CALLAN NIKELLA 432 Pro/Am Women PHELPSTON ON ARC 3 3 3 80 MISTELBACHER ERIKA 261 Pro/Am Women PETERBOROUGH ON POL 6 4 4 72 LOVE HANNA 605 Pro/Am Women WASHAGO ON SKI 5 5 5 71 MEEK MIA 212 Pro/Am Women UXBRIDGE ON SKI 4 6 6 70 KARKOULAS BROOKLYN 500 Pro/Am Women OAKWOOD ON SKI 7 DNS 7 45
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Sport 600 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DILLON CRAYDEN 906 Sport 600 ZEPHYR ON SKI 1 1 1 95 WEIR TRENT 458 Sport 600 BRACEBRIDGE ON ARC 6 3 2 78 MCNABB TRISTAN 791 Sport 600 BRACEBRIDGE ON SKI 5 2 3 79 LAFOREST JONAH 828 Sport 600 TIMMINS ON SKI 4 4 4 74 FENTON PATRICK 175 Sport 600 PAISLEY ON SKI 2 6 5 75 HAIGH BRAEDON 292 Sport 600 HEARST ON SKI 3 5 6 73 RUGGLE ANDREW 914 Sport 600 FLORADALE ON ARC DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Trail Sport 600 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts HAIGH BRAEDON 292 Trail Sport 600 HEARST ON SKI 1 1 1 35 STEPHENSON CALEB 767 Trail Sport 600 BARRIE ON SKI 3 2 2 32 AVERY JOE 837 Trail Sport 600 FERGUS ON ARC 2 3 3 30
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Transition 1 (Age 8-10) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DORAN TREY 100 Transition 1 (Age 8-10) BRACEBRIDGE ON SKI 2 1 1 35 KAYE RYKER 520 Transition 1 (Age 8-10) UTTERSON ON SKI 1 2 2 32 MARTEL ELIOTT 888 Transition 1 (Age 8-10) ROUYN-NORANDA QC SKI 1 1 3 30 BURNETT GAVIN 319 Transition 1 (Age 8-10) ORILLIA ON SKI 3 3 4 28 GELINAS JACK 680 Transition 1 (Age 8-10) WYOMING ON SKI 2 2 5 27 YAREK JACOB 513 Transition 1 (Age 8-10) SCOTLAND ON ARC 4 4 6 26 MAXEY COLE 244 Transition 1 (Age 8-10) THORNTON ON ARC 5 5 7 25 WOROBEC ERIC 488 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 7 4 8 24 SILVER WILLIAM 122 Transition 1 (Age 8-10) BRYANSTON ON ARC 4 7 9 23 TELFORD LANDON 198 Transition 1 (Age 8-10) SEVERN ON SKI 7 6 10 22 WOROBEC KARLY 487 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 6 5 11 21 SHEPPARD KNOX 311 Transition 1 (Age 8-10) MINDEMOYA ON YAM 5 7 12 20 PERRY ELI 110 Transition 1 (Age 8-10) BRACEBRIDGE ON SKI 3 3 13 19 TRAFFORD REEGAN 703 Transition 1 (Age 8-10) BRIGHT ON SKI 6 6 14 18
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Transition 2 (Age 11-13) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DORAN KYE 150 Transition 2 (Age 11-13) BRACEBRIDGE ON SKI 1 2 1 35 ROES WYNSTON 225 Transition 2 (Age 11-13) BRUNNER ON ARC 2 1 2 32 VAN HORSIGH CARTER 740 Transition 2 (Age 11-13) ABERFOYLE ON SKI 1 2 3 30 GOSSELIN DEREK 116 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 2 1 4 28 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Transition 2 (Age 11-13) VAL RITA ON SKI 3 4 5 27 DALLI NOAH 706 Transition 2 (Age 11-13) WASAGA BEACH ON SKI 3 3 6 26 FORTIN NASH 327 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 4 3 7 25 KAYE RYKER 520 Transition 2 (Age 11-13) UTTERSON ON SKI 4 4 8 24 NONTELL CONNOR 310 Transition 2 (Age 11-13) BARRIE ON SKI 5 5 9 23 DYCK TAJ 199 Transition 2 (Age 11-13) HAWKESTONE ON SKI 6 7 10 22 ATCHESON JACK 226 Transition 2 (Age 11-13) MINESING ON ARC 7 6 11 21 KARKOULAS ZOE 502 Transition 2 (Age 11-13) OAKWOOD ON SKI 5 5 12 20 HATHERLEY GRAYDON 880 Transition 2 (Age 11-13) MACTIER ON ARC 6 7 13 19 TELFORD LANDON 198 Transition 2 (Age 11-13) SEVERN ON SKI DNS 6 14 18 PERRY ELI 110 Transition 2 (Age 11-13) BRACEBRIDGE ON SKI 7 8 15 17 CHAISSON ZACHARY 518 Transition 2 (Age 11-13) BALDWIN ON SKI 8 8 DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: Transition Girls (Age 8-13) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts KARKOULAS ZOE 502 Transition Girls (Age 8-13) OAKWOOD ON SKI 1 1 1 35 BRISTOW CALLIE 889 Transition Girls (Age 8-13) TRENTON ON SKI 3 2 2 32 WOROBEC KARLY 487 Transition Girls (Age 8-13) ORO-MEDONTE ON ARC 2 3 3 30
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: UTV 0-1000cc Production Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CALLEN GREN 33u UTV 0-1000cc Production PHELPSTON ON KAW 1 4 1 88 TRUE NORTH TEAM 434 UTV 0-1000cc Production PHELPSTON ON KAW 5 1 2 84 ROCK MAXX 777 UTV 0-1000cc Production THAMESFORD ON POL 4 2 3 80 CSRA TEAM 77 UTV 0-1000cc Production CANNINGTON ON POL 3 5 4 75 BLIER MARC 16 UTV 0-1000cc Production KAPUSKASING ON KAW 6 3 5 73 MCLEAN JAMES 531 UTV 0-1000cc Production AJAX ON POL 2 DNS 6 53
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SATURDAY - Royal Distributing Cup - 4/2/2022 Horseshoe Resort Class: UTV 1000cc TURBO Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts TRUE NORTH TEAM 434 UTV 1000cc TURBO PHELPSTON ON KAW 2 3 1 87 AVANN KEN 72 UTV 1000cc TURBO SUTTON ON POL 1 5 2 84 ROCK MAXX 777 UTV 1000cc TURBO THAMESFORD ON POL 6 2 3 78 CSRA TEAM 77 UTV 1000cc TURBO CANNINGTON ON POL 5 4 4 73 MCLEAN JAMES 531 UTV 1000cc TURBO AJAX ON POL 10 1 5 74 BENNETT TOM 876 UTV 1000cc TURBO SUNDERLAND ON CAN 4 8 6 68 MAZZUCA JOB 999 UTV 1000cc TURBO KINGSTON ON CAN 7 7 7 65 BLIER MARC 16 UTV 1000cc TURBO KAPUSKASING ON KAW 9 6 8 63 CALLEN GREN 33u UTV 1000cc TURBO PHELPSTON ON KAW 3 DNS 9 48 GUERTIN PHILIPPE 586 UTV 1000cc TURBO KAPUKASING ON CAN 8 DNS 10 41
6 6 2 3 2 False False