Gabe Ellett Trackside Software 7950 12150 225 105 0 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: All Classes Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CODY COLTER 115 120 Pro 206 1 B&S (6-7) KAPUKASING ON ARC 2 1 1 35 LATIMER BLYTHE 858 120 Pro 206 1 B&S (6-7) TINY ON ARC 3 2 2 32 LEE BROOKE 815 120 Pro 206 1 B&S (6-7) UTTERSON ON ARC 4 3 3 30 MUIR CONNOR 401 120 Pro 206 1 B&S (6-7) MINESING ON POL 1 DNS 4 28 HAYDEN NASH 910 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ESPANOLA ON YAM 1 1 1 35 TRAFFORD REEGAN 703 120 Pro 206 2 B&S (8-10) BRIGHT ON ARC 3 2 2 32 BURNETT GAVIN 319 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ORILLIA ON ARC 2 5 3 30 DILLON HENRY 127 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ZEPHYR ON POL 4 4 4 28 GODIN ELIJAH 555 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MARATHON ON ARC 7 3 5 27 HATHERLEY RYDEN 188 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MACTIER ON ARC 5 6 6 26 LUCIFORA ALIVIA 425 120 Pro 206 2 B&S (8-10) DUNSFORD ON YAM 6 7 7 25 SMYTHE DEXTER 616 120 Pro 206 2 B&S (8-10) DUNSFORD ON YAM DNS DNS - 0 HAYDEN TUCKER 330 120 Stock 1 (4-6) ESPANOLA ON POL 4 2 1 35 JAMIESON RYDER 113 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON SKI 1 2 2 32 BIDINOT JADE 507 120 Stock 1 (4-6) BEETON ON POL 2 1 3 30 CODY COLTER 115 120 Stock 1 (4-6) KAPUKASING ON POL 3 4 4 28 SABOURIN KAYDEN 114 120 Stock 1 (4-6) SAULT STE MARIE ON ARC 2 6 5 27 MEYER JACOB 620 120 Stock 1 (4-6) ORO MEDONTE ON ARC 1 1 6 26 GODIN ROWAN 394 120 Stock 1 (4-6) MARATHON ON ARC 4 3 7 25 HARPER RYLAN 254 120 Stock 1 (4-6) UXBRIDGE ON YAM 7 8 8 24 TRUSZ HUDSON 506 120 Stock 1 (4-6) BARRIE ON YAM 3 3 9 23 REA ADRIAN 710 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON POL 5 7 10 22 GIGUERE DEEGAN 213 120 Stock 1 (4-6) TIMMINS ON POL 5 5 11 21 MOSKALA KINGSLEY 747 120 Stock 1 (4-6) BRANTFORD ON ARC 6 4 12 20 DAVIES HOLLY 103 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON ARC 6 5 13 19 ROY HANNAH 629 120 Stock 1 (4-6) SOUTH PORCUPINE ON ARC 8 7 14 18 STRACHAN OAKLYN 318 120 Stock 1 (4-6) OMEMEE ON POL 9 6 15 17 BIDINOT JR JOSEPH 728 120 Stock 1 (4-6) BEETON ON POL 7 DNS - 0 LOVE KOLTON 818 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON POL 8 8 - 0 PINDER MIKAYLA 979 120 Stock 1 (4-6) SAULT STE MARIE ON SKI DNS DNS - 0 BIDINOT JADE 507 120 Stock 2 (6-10) BEETON ON POL 1 1 1 35 MEYER JACOB 620 120 Stock 2 (6-10) ORO MEDONTE ON ARC 2 2 2 32 LATIMER BLYTHE 858 120 Stock 2 (6-10) TINY ON ARC 3 3 3 30 CHARBONNEAU JILLIAN 279 120 Stock 2 (6-10) BRESLAU ON ARC 5 4 4 28 LEE BROOKE 815 120 Stock 2 (6-10) UTTERSON ON YAM 4 5 5 27 PINDER MIKAYLA 979 120 Stock 2 (6-10) SAULT STE MARIE ON SKI DNS DNS - 0 CAMPBELL CONNOR 331 Junior (Age 14-17) THUNDERBAY ON POL 1 1 1 35 KARKOULAS DAKOTA 501 Junior (Age 14-17) OAKWOOD ON SKI 5 2 2 32 ROES WYNSTON 225 Junior (Age 14-17) BRUNNER ON ARC 4 3 3 30 BLUM AYDEN 679 Junior (Age 14-17) SARNIA ON SKI 2 5 4 28 RUGGLE ANDREW 914 Junior (Age 14-17) FLORADALE ON ARC 3 7 5 27 POIRIER NATHAN 839 Junior (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 6 6 6 26 HAYWARD JUSTIN 194 Junior (Age 14-17) TAVISTOCK ON SKI 9 4 7 25 GOSSELIN SHYANN 144 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 7 DNS 8 24 GELINAS MIGUEL 822 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 8 DNS 9 23 GOSSELIN SHYANN 144 Junior Girls (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 2 1 1 35 MEEK MIA 212 Junior Girls (Age 14-17) UXBRIDGE ON SKI 1 2 2 32 POIRIER MACKENZIE 412 Junior Girls (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 3 3 3 30 VIENO PASKALE 421 Junior Girls (Age 14-17) TIMMINS ON SKI 4 4 4 28 GOSSELIN DEREK 116 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 2 1 1 35 FORTIN NASH 327 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 5 3 2 32 ROES WYNSTON 225 Junior/Novice (Age 10-15) BRUNNER ON ARC 4 6 3 30 CHAISSON ZACHARY 518 Junior/Novice (Age 10-15) BALDWIN ON SKI 3 7 4 28 DORAN KYE 150 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 1 10 5 27 VAN HORSIGH CARTER 740 Junior/Novice (Age 10-15) ABERFOYLE ON SKI 10 2 6 26 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Junior/Novice (Age 10-15) VAL RITA ON SKI 7 5 7 25 POIRIER NATHAN 839 Junior/Novice (Age 10-15) TIMMINS ON ARC 9 4 8 24 GELINAS MIGUEL 822 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 6 8 9 23 DORAN TREY 100 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 8 9 10 22 NONTELL CONNOR 310 Junior/Novice (Age 10-15) BARRIE ON SKI DNS DNS - 0 MAXEY COLE 244 Kids 110cc Snow Bike (6-13) THORNTON ON KAW 1 1 1 35 DORAN TREY 100 Kids 110cc Snow Bike (6-13) BRACEBRIDGE ON HON 2 2 2 32 DORAN KYE 150 Kids 110cc Snow Bike (6-13) BRACEBRIDGE ON HON 3 3 3 30 HAYDEN NASH 910 Novice 200 - 1 (6-8) ESPANOLA ON ARC 1 1 1 35 GELINAS JACK 680 Novice 200 - 1 (6-8) WYOMING ON ARC 1 1 2 32 MAKRIGIANNIS YIANNI 604 Novice 200 - 1 (6-8) SARNIA ON ARC 2 3 3 30 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 8 4 4 28 TRAFFORD REEGAN 703 Novice 200 - 1 (6-8) BRIGHT ON ARC 2 2 5 27 GODIN ELIJAH 555 Novice 200 - 1 (6-8) MARATHON ON ARC 4 6 6 26 KAYE DAXON 787 Novice 200 - 1 (6-8) UTTERSON ON YAM 5 3 7 25 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 1 (6-8) BRYANSTON ON ARC 4 2 8 24 JORY CARTER 705 Novice 200 - 1 (6-8) TRENT LAKES ON ARC 3 5 9 23 LACHAPELLE JASE 104 Novice 200 - 1 (6-8) NEW LISKEARD ON YAM 6 8 10 22 SHEPPARD KNOX 311 Novice 200 - 1 (6-8) MINDEMOYA ON YAM 7 4 11 21 TELFORD LANDON 198 Novice 200 - 1 (6-8) SEVERN ON ARC 6 7 12 20 HARPER COLTON 253 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 8 6 13 19 POLHILL KALEB 156 Novice 200 - 1 (6-8) THUNDER BAY ON ARC 5 7 14 18 SABOURIN DYLAN 124 Novice 200 - 1 (6-8) ECHO BAY ON ARC 3 5 15 17 SHEPPARD SULLA 166 Novice 200 - 1 (6-8) MINDEMOYA ON YAM 7 9 - 0 DAVIES HOLLY 102 Novice 200 - 1 (6-8) WASHAGO ON ARC 9 8 - 0 ROMAIN DARCI 692 Novice 200 - 1 (6-8) LIVELY ON ARC 9 9 - 0 LEE BROOKE 815 Novice 200 - 1 (6-8) UTTERSON ON ARC DNS DNS - 0 LECLAIR ELLIE 167x Novice 200 - 1 (6-8) GOULAIS RIVER ON SUZ DNS 10 - 0 MUIR CONNOR 401 Novice 200 - 1 (6-8) MINESING ON ARC DNS DNS - 0 GELINAS JACK 680 Novice 200 - 2 (9-12) WYOMING ON ARC 1 1 1 35 MAKRIGIANNIS HARRY 294 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 2 1 2 32 MAKRIGIANNIS CHRIS 509 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 2 2 3 30 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 2 (9-12) UXBRIDGE ON YAM 8 3 4 28 YAREK JACOB 513 Novice 200 - 2 (9-12) SCOTLAND ON ARC 3 2 5 27 CHARTRAND RENE 109 Novice 200 - 2 (9-12) TIMMINS ON ARC 7 3 6 26 HATHERLEY GRAYDON 880 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 4 4 7 25 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 2 (9-12) BRYANSTON ON ARC 5 4 8 24 CHARBONNEAU BEAU 922 Novice 200 - 2 (9-12) TIMMINS ON YAM 3 7 9 23 RONDINELLI MATTHEW 128 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 4 8 10 22 LACHAPELLE JASE 104 Novice 200 - 2 (9-12) NEW LISKEARD ON YAM 9 6 11 21 KAUFMAN TANNER 721 Novice 200 - 2 (9-12) NORTH BAY ON ARC 7 7 12 20 HATHERLEY RYDEN 188 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 1 5 13 19 JORY CARTER 705 Novice 200 - 2 (9-12) TRENT LAKES ON ARC 5 5 14 18 SHEPPARD KNOX 311 Novice 200 - 2 (9-12) MINDEMOYA ON YAM 6 6 DNS 0 SARTINI AVA-DAWN 598 Novice 200 - 2 (9-12) SAULT STE. MARIE ON ARC 6 DNS - 0 DOWNS DOUGLAS 167 Novice 200 - 2 (9-12) GOULAIS RIVER ON YAM 8 8 - 0 KAYE DAXON 787 Novice 200 - 2 (9-12) UTTERSON ON YAM DNS DNS - 0 CAMPBELL CONNOR 331 Sport 600R THUNDERBAY ON POL 1 2 1 35 FENTON PATRICK 175 Sport 600R PAISLEY ON SKI 3 3 2 32 MCNABB TRISTAN 791 Sport 600R BRACEBRIDGE ON SKI 2 4 3 30 MCNABB TANNER 691 Sport 600R BRACEBRIDGE ON SKI 5 5 4 28 DESSERRE DUSTIN 193 Sport 600R ATIKOKAN ON SKI 4 7 5 27 LESSARD STEVE 403 Sport 600R TIMMINS ON POL 6 6 6 26 SHEA RYAN 790c Sport 600R ORILLIA ON SKI DNS 1 7 25 SILVER JEFF 707 Sport 600R ARVA ON SKI 7 DNS 8 24 MARTEL ELIOTT 888 Transition 1 (Age 8-10) ROUYN-NORANDA QC SKI 2 1 1 35 DORAN TREY 100 Transition 1 (Age 8-10) BRACEBRIDGE ON SKI 1 2 2 32 KAYE RYKER 520 Transition 1 (Age 8-10) UTTERSON ON SKI 3 3 3 30 GELINAS JACK 680 Transition 1 (Age 8-10) WYOMING ON SKI 5 4 4 28 STALEY SHAWN 313 Transition 1 (Age 8-10) DUNSFORD ON SKI 4 5 5 27 BURNETT GAVIN 319 Transition 1 (Age 8-10) ORILLIA ON SKI 6 7 6 26 CHARBONNEAU BEAU 925 Transition 1 (Age 8-10) TIMMINS ON SKI 8 6 7 25 MAXEY COLE 244 Transition 1 (Age 8-10) THORNTON ON ARC 7 8 8 24 TELFORD LANDON 198 Transition 1 (Age 8-10) SEVERN ON SKI 11 9 9 23 WOROBEC KARLY 487 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 10 10 10 22 WOROBEC ERIC 488 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 9 11 11 21 DORAN KYE 150 Transition 2 (Age 11-13) BRACEBRIDGE ON SKI 1 1 1 35 GOSSELIN DEREK 116 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 2 3 2 32 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Transition 2 (Age 11-13) VAL RITA ON SKI 3 4 3 30 CHAISSON ZACHARY 518 Transition 2 (Age 11-13) BALDWIN ON SKI 6 2 4 28 VAN HORSIGH CARTER 740 Transition 2 (Age 11-13) ABERFOYLE ON SKI 4 5 5 27 FORTIN NASH 327 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 5 7 6 26 KARKOULAS ZOE 502 Transition 2 (Age 11-13) OAKWOOD ON SKI 7 6 7 25 ATCHESON JACK 226 Transition 2 (Age 11-13) MINESING ON ARC 8 8 8 24 HATHERLEY GRAYDON 880 Transition 2 (Age 11-13) MACTIER ON ARC 9 10 9 23 STALEY SHAWN 313 Transition 2 (Age 11-13) DUNSFORD ON SKI 11 9 10 22 NONTELL CONNOR 310 Transition 2 (Age 11-13) BARRIE ON SKI 10 DNS 11 21 KARKOULAS ZOE 502 Transition Girls (Age 8-13) OAKWOOD ON SKI 1 1 1 35 CHARBONNEAU MADELEINE 925 Transition Girls (Age 8-13) TIMMINS ON SKI 2 2 2 32 WOROBEC KARLY 487 Transition Girls (Age 8-13) ORO-MEDONTE ON ARC 3 3 3 30 LECLAIR RICK 77 UTV 0-1000cc Production GOULAIS RIVER ON POL 1 1 1 95 LATIMER TYLER 858 UTV 0-1000cc Production TINY ON ARC 3 2 2 84 CALLAN GREN 33u UTV 0-1000cc Production PHELPSTON ON KAW 2 3 3 82 MCLEAN JAMES 531 UTV 0-1000cc Production AJAX ON POL 5 4 4 73 BLIER MARC 16 UTV 0-1000cc Production KAPUSKASING ON YAM 4 DNS 5 50 VANDENBERG JOHN 696 UTV 0-1000cc Production OMEMEE ON ARC 6 DNF 6 69 CALLAN GREN 33u UTV 1000cc TURBO PHELPSTON ON KAW 1 1 1 95 AVANN KEN 72 UTV 1000cc TURBO SUTTON ON POL 2 2 2 86 LATIMER TYLER 858 UTV 1000cc TURBO TINY ON ARC 5 3 3 77 BENNETT TOM 876 UTV 1000cc TURBO SUNDERLAND ON CAN 4 4 4 74 LECLAIR RICK 77 UTV 1000cc TURBO GOULAIS RIVER ON POL 3 6 5 73 MCLEAN JAMES 531 UTV 1000cc TURBO AJAX ON POL 6 5 6 69 BLIER MARC 16 UTV 1000cc TURBO KAPUSKASING ON YAM DNF DNS - 0 VANDENBERG JOHN 696 UTV 1000cc TURBO OMEMEE ON ARC DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: 120 Pro 206 1 B&S (6-7) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CODY COLTER 115 120 Pro 206 1 B&S (6-7) KAPUKASING ON ARC 2 1 1 35 LATIMER BLYTHE 858 120 Pro 206 1 B&S (6-7) TINY ON ARC 3 2 2 32 LEE BROOKE 815 120 Pro 206 1 B&S (6-7) UTTERSON ON ARC 4 3 3 30 MUIR CONNOR 401 120 Pro 206 1 B&S (6-7) MINESING ON POL 1 DNS 4 28
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: 120 Pro 206 2 B&S (8-10) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts HAYDEN NASH 910 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ESPANOLA ON YAM 1 1 1 35 TRAFFORD REEGAN 703 120 Pro 206 2 B&S (8-10) BRIGHT ON ARC 3 2 2 32 BURNETT GAVIN 319 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ORILLIA ON ARC 2 5 3 30 DILLON HENRY 127 120 Pro 206 2 B&S (8-10) ZEPHYR ON POL 4 4 4 28 GODIN ELIJAH 555 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MARATHON ON ARC 7 3 5 27 HATHERLEY RYDEN 188 120 Pro 206 2 B&S (8-10) MACTIER ON ARC 5 6 6 26 LUCIFORA ALIVIA 425 120 Pro 206 2 B&S (8-10) DUNSFORD ON YAM 6 7 7 25 SMYTHE DEXTER 616 120 Pro 206 2 B&S (8-10) DUNSFORD ON YAM DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: 120 Stock 1 (4-6) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts HAYDEN TUCKER 330 120 Stock 1 (4-6) ESPANOLA ON POL 4 2 1 35 JAMIESON RYDER 113 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON SKI 1 2 2 32 BIDINOT JADE 507 120 Stock 1 (4-6) BEETON ON POL 2 1 3 30 CODY COLTER 115 120 Stock 1 (4-6) KAPUKASING ON POL 3 4 4 28 SABOURIN KAYDEN 114 120 Stock 1 (4-6) SAULT STE MARIE ON ARC 2 6 5 27 MEYER JACOB 620 120 Stock 1 (4-6) ORO MEDONTE ON ARC 1 1 6 26 GODIN ROWAN 394 120 Stock 1 (4-6) MARATHON ON ARC 4 3 7 25 HARPER RYLAN 254 120 Stock 1 (4-6) UXBRIDGE ON YAM 7 8 8 24 TRUSZ HUDSON 506 120 Stock 1 (4-6) BARRIE ON YAM 3 3 9 23 REA ADRIAN 710 120 Stock 1 (4-6) ALLISTON ON POL 5 7 10 22 GIGUERE DEEGAN 213 120 Stock 1 (4-6) TIMMINS ON POL 5 5 11 21 MOSKALA KINGSLEY 747 120 Stock 1 (4-6) BRANTFORD ON ARC 6 4 12 20 DAVIES HOLLY 103 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON ARC 6 5 13 19 ROY HANNAH 629 120 Stock 1 (4-6) SOUTH PORCUPINE ON ARC 8 7 14 18 STRACHAN OAKLYN 318 120 Stock 1 (4-6) OMEMEE ON POL 9 6 15 17 BIDINOT JR JOSEPH 728 120 Stock 1 (4-6) BEETON ON POL 7 DNS - 0 LOVE KOLTON 818 120 Stock 1 (4-6) WASHAGO ON POL 8 8 - 0 PINDER MIKAYLA 979 120 Stock 1 (4-6) SAULT STE MARIE ON SKI DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: 120 Stock 2 (6-10) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts BIDINOT JADE 507 120 Stock 2 (6-10) BEETON ON POL 1 1 1 35 MEYER JACOB 620 120 Stock 2 (6-10) ORO MEDONTE ON ARC 2 2 2 32 LATIMER BLYTHE 858 120 Stock 2 (6-10) TINY ON ARC 3 3 3 30 CHARBONNEAU JILLIAN 279 120 Stock 2 (6-10) BRESLAU ON ARC 5 4 4 28 LEE BROOKE 815 120 Stock 2 (6-10) UTTERSON ON YAM 4 5 5 27 PINDER MIKAYLA 979 120 Stock 2 (6-10) SAULT STE MARIE ON SKI DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Junior (Age 14-17) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CAMPBELL CONNOR 331 Junior (Age 14-17) THUNDERBAY ON POL 1 1 1 35 KARKOULAS DAKOTA 501 Junior (Age 14-17) OAKWOOD ON SKI 5 2 2 32 ROES WYNSTON 225 Junior (Age 14-17) BRUNNER ON ARC 4 3 3 30 BLUM AYDEN 679 Junior (Age 14-17) SARNIA ON SKI 2 5 4 28 RUGGLE ANDREW 914 Junior (Age 14-17) FLORADALE ON ARC 3 7 5 27 POIRIER NATHAN 839 Junior (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 6 6 6 26 HAYWARD JUSTIN 194 Junior (Age 14-17) TAVISTOCK ON SKI 9 4 7 25 GOSSELIN SHYANN 144 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 7 DNS 8 24 GELINAS MIGUEL 822 Junior (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 8 DNS 9 23
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Junior Girls (Age 14-17) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts GOSSELIN SHYANN 144 Junior Girls (Age 14-17) KAPUSKASING ON SKI 2 1 1 35 MEEK MIA 212 Junior Girls (Age 14-17) UXBRIDGE ON SKI 1 2 2 32 POIRIER MACKENZIE 412 Junior Girls (Age 14-17) TIMMINS ON ARC 3 3 3 30 VIENO PASKALE 421 Junior Girls (Age 14-17) TIMMINS ON SKI 4 4 4 28
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Junior/Novice (Age 10-15) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts GOSSELIN DEREK 116 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 2 1 1 35 FORTIN NASH 327 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 5 3 2 32 ROES WYNSTON 225 Junior/Novice (Age 10-15) BRUNNER ON ARC 4 6 3 30 CHAISSON ZACHARY 518 Junior/Novice (Age 10-15) BALDWIN ON SKI 3 7 4 28 DORAN KYE 150 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 1 10 5 27 VAN HORSIGH CARTER 740 Junior/Novice (Age 10-15) ABERFOYLE ON SKI 10 2 6 26 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Junior/Novice (Age 10-15) VAL RITA ON SKI 7 5 7 25 POIRIER NATHAN 839 Junior/Novice (Age 10-15) TIMMINS ON ARC 9 4 8 24 GELINAS MIGUEL 822 Junior/Novice (Age 10-15) KAPUSKASING ON SKI 6 8 9 23 DORAN TREY 100 Junior/Novice (Age 10-15) BRACEBRIDGE ON SKI 8 9 10 22 NONTELL CONNOR 310 Junior/Novice (Age 10-15) BARRIE ON SKI DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Kids 110cc Snow Bike (6-13) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts MAXEY COLE 244 Kids 110cc Snow Bike (6-13) THORNTON ON KAW 1 1 1 35 DORAN TREY 100 Kids 110cc Snow Bike (6-13) BRACEBRIDGE ON HON 2 2 2 32 DORAN KYE 150 Kids 110cc Snow Bike (6-13) BRACEBRIDGE ON HON 3 3 3 30
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Novice 200 - 1 (6-8) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts HAYDEN NASH 910 Novice 200 - 1 (6-8) ESPANOLA ON ARC 1 1 1 35 GELINAS JACK 680 Novice 200 - 1 (6-8) WYOMING ON ARC 1 1 2 32 MAKRIGIANNIS YIANNI 604 Novice 200 - 1 (6-8) SARNIA ON ARC 2 3 3 30 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 8 4 4 28 TRAFFORD REEGAN 703 Novice 200 - 1 (6-8) BRIGHT ON ARC 2 2 5 27 GODIN ELIJAH 555 Novice 200 - 1 (6-8) MARATHON ON ARC 4 6 6 26 KAYE DAXON 787 Novice 200 - 1 (6-8) UTTERSON ON YAM 5 3 7 25 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 1 (6-8) BRYANSTON ON ARC 4 2 8 24 JORY CARTER 705 Novice 200 - 1 (6-8) TRENT LAKES ON ARC 3 5 9 23 LACHAPELLE JASE 104 Novice 200 - 1 (6-8) NEW LISKEARD ON YAM 6 8 10 22 SHEPPARD KNOX 311 Novice 200 - 1 (6-8) MINDEMOYA ON YAM 7 4 11 21 TELFORD LANDON 198 Novice 200 - 1 (6-8) SEVERN ON ARC 6 7 12 20 HARPER COLTON 253 Novice 200 - 1 (6-8) UXBRIDGE ON YAM 8 6 13 19 POLHILL KALEB 156 Novice 200 - 1 (6-8) THUNDER BAY ON ARC 5 7 14 18 SABOURIN DYLAN 124 Novice 200 - 1 (6-8) ECHO BAY ON ARC 3 5 15 17 SHEPPARD SULLA 166 Novice 200 - 1 (6-8) MINDEMOYA ON YAM 7 9 - 0 DAVIES HOLLY 102 Novice 200 - 1 (6-8) WASHAGO ON ARC 9 8 - 0 ROMAIN DARCI 692 Novice 200 - 1 (6-8) LIVELY ON ARC 9 9 - 0 LEE BROOKE 815 Novice 200 - 1 (6-8) UTTERSON ON ARC DNS DNS - 0 LECLAIR ELLIE 167x Novice 200 - 1 (6-8) GOULAIS RIVER ON SUZ DNS 10 - 0 MUIR CONNOR 401 Novice 200 - 1 (6-8) MINESING ON ARC DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Novice 200 - 2 (9-12) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts GELINAS JACK 680 Novice 200 - 2 (9-12) WYOMING ON ARC 1 1 1 35 MAKRIGIANNIS HARRY 294 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 2 1 2 32 MAKRIGIANNIS CHRIS 509 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 2 2 3 30 HALL TRISTAN 905 Novice 200 - 2 (9-12) UXBRIDGE ON YAM 8 3 4 28 YAREK JACOB 513 Novice 200 - 2 (9-12) SCOTLAND ON ARC 3 2 5 27 CHARTRAND RENE 109 Novice 200 - 2 (9-12) TIMMINS ON ARC 7 3 6 26 HATHERLEY GRAYDON 880 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 4 4 7 25 SILVER WILLIAM 122 Novice 200 - 2 (9-12) BRYANSTON ON ARC 5 4 8 24 CHARBONNEAU BEAU 922 Novice 200 - 2 (9-12) TIMMINS ON YAM 3 7 9 23 RONDINELLI MATTHEW 128 Novice 200 - 2 (9-12) SARNIA ON ARC 4 8 10 22 LACHAPELLE JASE 104 Novice 200 - 2 (9-12) NEW LISKEARD ON YAM 9 6 11 21 KAUFMAN TANNER 721 Novice 200 - 2 (9-12) NORTH BAY ON ARC 7 7 12 20 HATHERLEY RYDEN 188 Novice 200 - 2 (9-12) MACTIER ON YAM 1 5 13 19 JORY CARTER 705 Novice 200 - 2 (9-12) TRENT LAKES ON ARC 5 5 14 18 SHEPPARD KNOX 311 Novice 200 - 2 (9-12) MINDEMOYA ON YAM 6 6 DNS 0 SARTINI AVA-DAWN 598 Novice 200 - 2 (9-12) SAULT STE. MARIE ON ARC 6 DNS - 0 DOWNS DOUGLAS 167 Novice 200 - 2 (9-12) GOULAIS RIVER ON YAM 8 8 - 0 KAYE DAXON 787 Novice 200 - 2 (9-12) UTTERSON ON YAM DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Sport 600R Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CAMPBELL CONNOR 331 Sport 600R THUNDERBAY ON POL 1 2 1 35 FENTON PATRICK 175 Sport 600R PAISLEY ON SKI 3 3 2 32 MCNABB TRISTAN 791 Sport 600R BRACEBRIDGE ON SKI 2 4 3 30 MCNABB TANNER 691 Sport 600R BRACEBRIDGE ON SKI 5 5 4 28 DESSERRE DUSTIN 193 Sport 600R ATIKOKAN ON SKI 4 7 5 27 LESSARD STEVE 403 Sport 600R TIMMINS ON POL 6 6 6 26 SHEA RYAN 790c Sport 600R ORILLIA ON SKI DNS 1 7 25 SILVER JEFF 707 Sport 600R ARVA ON SKI 7 DNS 8 24
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Transition 1 (Age 8-10) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts MARTEL ELIOTT 888 Transition 1 (Age 8-10) ROUYN-NORANDA QC SKI 2 1 1 35 DORAN TREY 100 Transition 1 (Age 8-10) BRACEBRIDGE ON SKI 1 2 2 32 KAYE RYKER 520 Transition 1 (Age 8-10) UTTERSON ON SKI 3 3 3 30 GELINAS JACK 680 Transition 1 (Age 8-10) WYOMING ON SKI 5 4 4 28 STALEY SHAWN 313 Transition 1 (Age 8-10) DUNSFORD ON SKI 4 5 5 27 BURNETT GAVIN 319 Transition 1 (Age 8-10) ORILLIA ON SKI 6 7 6 26 CHARBONNEAU BEAU 925 Transition 1 (Age 8-10) TIMMINS ON SKI 8 6 7 25 MAXEY COLE 244 Transition 1 (Age 8-10) THORNTON ON ARC 7 8 8 24 TELFORD LANDON 198 Transition 1 (Age 8-10) SEVERN ON SKI 11 9 9 23 WOROBEC KARLY 487 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 10 10 10 22 WOROBEC ERIC 488 Transition 1 (Age 8-10) ORO-MEDONTE ON ARC 9 11 11 21
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Transition 2 (Age 11-13) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts DORAN KYE 150 Transition 2 (Age 11-13) BRACEBRIDGE ON SKI 1 1 1 35 GOSSELIN DEREK 116 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 2 3 2 32 LESSARD JEAN-PIERRE 170 Transition 2 (Age 11-13) VAL RITA ON SKI 3 4 3 30 CHAISSON ZACHARY 518 Transition 2 (Age 11-13) BALDWIN ON SKI 6 2 4 28 VAN HORSIGH CARTER 740 Transition 2 (Age 11-13) ABERFOYLE ON SKI 4 5 5 27 FORTIN NASH 327 Transition 2 (Age 11-13) KAPUSKASING ON SKI 5 7 6 26 KARKOULAS ZOE 502 Transition 2 (Age 11-13) OAKWOOD ON SKI 7 6 7 25 ATCHESON JACK 226 Transition 2 (Age 11-13) MINESING ON ARC 8 8 8 24 HATHERLEY GRAYDON 880 Transition 2 (Age 11-13) MACTIER ON ARC 9 10 9 23 STALEY SHAWN 313 Transition 2 (Age 11-13) DUNSFORD ON SKI 11 9 10 22 NONTELL CONNOR 310 Transition 2 (Age 11-13) BARRIE ON SKI 10 DNS 11 21
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: Transition Girls (Age 8-13) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts KARKOULAS ZOE 502 Transition Girls (Age 8-13) OAKWOOD ON SKI 1 1 1 35 CHARBONNEAU MADELEINE 925 Transition Girls (Age 8-13) TIMMINS ON SKI 2 2 2 32 WOROBEC KARLY 487 Transition Girls (Age 8-13) ORO-MEDONTE ON ARC 3 3 3 30
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: UTV 0-1000cc Production Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts LECLAIR RICK 77 UTV 0-1000cc Production GOULAIS RIVER ON POL 1 1 1 95 LATIMER TYLER 858 UTV 0-1000cc Production TINY ON ARC 3 2 2 84 CALLAN GREN 33u UTV 0-1000cc Production PHELPSTON ON KAW 2 3 3 82 MCLEAN JAMES 531 UTV 0-1000cc Production AJAX ON POL 5 4 4 73 BLIER MARC 16 UTV 0-1000cc Production KAPUSKASING ON YAM 4 DNS 5 50 VANDENBERG JOHN 696 UTV 0-1000cc Production OMEMEE ON ARC 6 DNF 6 69
6 6 2 3 2 False False
Class Finish Positions SUNDAY - Triple Crown R#1 - 1/23/2022 Sault Ste Marie -- Runway Park Class: UTV 1000cc TURBO Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat 1 Heat 2 Main Pts CALLAN GREN 33u UTV 1000cc TURBO PHELPSTON ON KAW 1 1 1 95 AVANN KEN 72 UTV 1000cc TURBO SUTTON ON POL 2 2 2 86 LATIMER TYLER 858 UTV 1000cc TURBO TINY ON ARC 5 3 3 77 BENNETT TOM 876 UTV 1000cc TURBO SUNDERLAND ON CAN 4 4 4 74 LECLAIR RICK 77 UTV 1000cc TURBO GOULAIS RIVER ON POL 3 6 5 73 MCLEAN JAMES 531 UTV 1000cc TURBO AJAX ON POL 6 5 6 69 BLIER MARC 16 UTV 1000cc TURBO KAPUSKASING ON YAM DNF DNS - 0 VANDENBERG JOHN 696 UTV 1000cc TURBO OMEMEE ON ARC DNS DNS - 0
6 6 2 3 2 False False