Gabe Ellett Trackside Software 7950 12150 225 105 20 18 False False Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: All Classes Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts SMITH ADAM 44 2 Stroke Quesnel BC YAM 2 1 1 47 HARKIN ALISSA 29 2 Stroke SECHELT BC YAM 4 2 2 40 BENEK JULIEN 170 2 Stroke Mission YAM 1 DNS 3 25 KETTER DANE 28 2 Stroke PRINCE GEORGE BC KTM 3 DNS 4 20 LANKINEN CAMERON 222 250 Junior PRINCETON BC YAM 3 1 1 45 SMITH DEVYN 30 250 Junior KAW 2 2 2 44 GATT ALEXANDER 181 250 Junior Keremeos KAW 6 3 3 35 CREWS MITCHEL 310 250 Junior Maple Ridge KTM 5 4 4 34 SMITH ADAM 44 250 Junior Quesnel BC YAM 9 5 5 28 DAGERE PARIE 511 250 Junior Kamloops BC YAM 8 7 6 27 HILL QUIN 219 250 Junior HON 7 8 7 0 GLOVER TYLER 140 250 Junior 70 MILE HOUSE BC KTM 10 6 8 0 COWLEY TYREL 118 250 Junior HON 4 13 9 0 LOGIE JACKSON 16 250 Junior NARAMATA BC KAW 11 9 10 22 SVENSSON LUKE 12 250 Junior Langley YAM 1 DNF 11 25 GOODBON LANDEN 463 250 Junior HON 16 10 12 0 SOKOLAN PARKER 494 250 Junior Williams Lake BC KAW 15 12 13 15 HEIGHTON JACK 454 250 Junior YAM 19 11 14 0 MORRISON ZACK 327 250 Junior Quesnel BC KAW 17 16 15 9 BAILEY CODY 271 250 Junior Langley City BC YAM 12 DNF 16 9 MORRISON KASSEE 9 250 Junior QUESNEL KAW 18 17 17 7 SIEMENS MATTHEW 295 250 Junior KAW 22 14 18 0 SUNDBY BRIANA 312 250 Junior Quesnel BC KAW 21 15 19 6 LEVESQUE JOSH 290 250 Junior Quesnel BC KAW 20 DNF 20 1 ARNOLD RYAN 31 250 Junior Williams Lake BC YAM 13 DNS 21 8 DOBROWNEY BRIAN 962 250 Junior Prince George YAM 14 DNS 22 7 BENTLEY FISHER 15 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 1 1 1 50 PAYNE JACK 17 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 2 2 2 44 PATENAUDE MASON 363 50cc (4 - 6 yrs) Prince George BC COB 3 3 3 40 HORNER CARSON 16 50cc (4 - 6 yrs) ABBOTSFORD BC KTM 5 4 4 0 ROBERTS DOMINIC 76 50cc (4 - 6 yrs) CHARLIE LAKE BC COB 4 5 5 34 ARISHENKOFF JASE 51 50cc (4 - 6 yrs) CHILLIWACK BC COB 6 6 6 30 HOYER DEAKIN 2 50cc (4 - 6 yrs) KTM 8 7 7 0 INGLIS BANKS 37 50cc (4 - 6 yrs) 100 MILE HOUSE BC KTM 7 8 8 27 ZEITNER BRAXTON 10 50cc (7 - 8 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 PATENAUDE LYNDON 365 50cc (7 - 8 yrs) PRINCE GEORGE BC COB 4 2 2 40 STEPHEN HUNTER 409 50cc (7 - 8 yrs) CHARLIE LAKE BC COB 3 3 3 40 GORDON CRUZ 55 50cc (7 - 8 yrs) FORT ST JOHN BC COB 2 4 4 40 KRANROD TYLER 151 50cc (7 - 8 yrs) Prince George KTM 6 5 5 31 MATHISON ELLIAH 522 50cc (7 - 8 yrs) Fort Nelson BC KTM 5 6 6 31 JOHNSON LEVI 16 50cc (7 - 8 yrs) KTM 7 DNF 7 0 ZEITNER BRAXTON 10 50cc Open YARROW BC COB 1 1 1 50 GORDON CRUZ 55 50cc Open FORT ST JOHN BC COB 2 2 2 44 PATENAUDE LYNDON 365 50cc Open PRINCE GEORGE BC COB 3 3 3 40 STEPHEN HUNTER 409 50cc Open CHARLIE LAKE BC COB 4 4 4 36 BENTLEY FISHER 15 50cc Open Maple Ridge COB 5 5 5 32 PAYNE JACK 17 50cc Open Maple Ridge COB 6 6 6 30 PATENAUDE MASON 363 50cc Open Prince George BC COB 7 7 7 28 HORNER CARSON 16x 50cc Open ABBOTSFORD BC KTM 10 8 8 0 MATHISON ELLIAH 522 50cc Open Fort Nelson BC KTM 9 9 9 24 KRANROD TYLER 151 50cc Open Prince George KTM 8 10 10 24 INGLIS BANKS 37 50cc Open 100 MILE HOUSE BC KTM 13 11 11 18 ARISHENKOFF JASE 51 50cc Open CHILLIWACK BC COB 12 12 12 18 JOHNSON LEVI 16 50cc Open KTM 11 13 13 0 HEPPNER BEN 71 65cc (10 - 11 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 2 1 1 47 KRUTOP TAVIN 737 65cc (10 - 11 yrs) SUN PEAKS BC KTM 4 2 2 40 DUECK JONAH 998 65cc (10 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 3 3 3 40 PATENAUDE LYNDON 365 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KTM 6 4 4 33 MATHISON CARSON 16 65cc (10 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 5 5 5 32 HARTWELL LIAM 112 65cc (10 - 11 yrs) PRINCETON BC KTM 1 9 6 37 LEONE JOSEPH 11 65cc (10 - 11 yrs) HON 9 6 7 0 JOHNSON SETH 116 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KTM 8 7 8 0 KRAUSE MARK 76 65cc (10 - 11 yrs) HON 7 8 9 0 ZEITNER BRAXTON 10 65cc (7 - 9 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 MOSSER TRAVIS 713 65cc (7 - 9 yrs) Abbotsford YAM 2 3 2 42 DORRANCE ADAM 569 65cc (7 - 9 yrs) Chase BC YAM 6 2 3 37 ELMORE GIDEON 310 65cc (7 - 9 yrs) Telkwa YAM 4 4 4 36 TURNER BEN 22 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country YAM 3 5 5 36 OSTASZEWSKI TRENTON 746 65cc (7 - 9 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 5 8 6 29 COUGHLIN CALIB 8 65cc (7 - 9 yrs) Port Coquitlam YAM 8 6 7 28 ROBERTS BRENDEN 392 65cc (7 - 9 yrs) 150 MILE HOUSE BC KTM 9 7 8 26 HANKINS WYATT 16 65cc (7 - 9 yrs) MAPLE RIDGE BC KTM 7 10 9 25 GREEN LINCOLN 861 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country BC KAW 10 9 10 23 JOHNSON JAMES 007 65cc (7 - 9 yrs) KTM 11 11 11 0 PAYNE JACK 17 65cc (7 - 9 yrs) Maple Ridge COB DNS DNS DNS 0 HARTWELL LIAM 112 65cc Open PRINCETON BC KTM 2 1 1 47 KRUTOP TAVIN 737 65cc Open SUN PEAKS BC KTM 1 2 2 47 DUECK JONAH 998 65cc Open Abbotsford BC YAM 4 3 3 38 HEPPNER BEN 71 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 3 5 4 36 ELMORE GIDEON 310 65cc Open Telkwa YAM 5 7 5 30 MOSSER TRAVIS 713 65cc Open Abbotsford YAM 7 6 6 29 TURNER BEN 22 65cc Open Lake Country YAM 6 8 7 28 DORRANCE ADAM 569 65cc Open Chase BC YAM 14 4 8 25 GREEN LINCOLN 861 65cc Open Lake Country BC KAW 8 10 9 24 COUGHLIN CALIB 8 65cc Open Port Coquitlam YAM 10 9 10 23 MATHISON CARSON 16x 65cc Open Fort Nelson BC KTM 12 11 11 19 ROBERTS BRENDEN 392 65cc Open 150 MILE HOUSE BC KTM 9 15 12 18 JOHNSON SETH 116 65cc Open PRINCE GEORGE BC KTM 13 13 13 0 JOHNSON JAMES 007 65cc Open KTM 15 12 14 0 KRAUSE MARK 76 65cc Open HON 16 14 15 0 HANKINS WYATT 16 65cc Open MAPLE RIDGE BC KTM 11 DNS 16 10 GIBBS TRAVIS 151 85cc (12 - 16 yrs) Deroche HSK 1 1 1 50 ROBERTS CARTER 86 85cc (12 - 16 yrs) CHARLIE LAKE BC YAM 2 2 2 44 ELMORE ORRIN 338 85cc (12 - 16 yrs) Telkwa YAM 3 3 3 40 KETEL NOAH 74 85cc (12 - 16 yrs) Rossland BC SUZ 5 4 4 34 HEPPNER IVAN 26 85cc (12 - 16 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 6 5 5 31 OSWALD SHAYDE 187 85cc (12 - 16 yrs) SALMO BC SUZ 8 6 6 28 BEHARRELL BRAIDEN 18 85cc (12 - 16 yrs) SUZ 9 7 7 0 WIEBE AUSTIN 133 85cc (12 - 16 yrs) Scotch Creek KAW 11 8 8 23 BELISLE PEYTON 936 85cc (12 - 16 yrs) Smithers BC HSK 10 9 9 23 WUTHRICH HUNTER 626 85cc (12 - 16 yrs) Fort St. John BC YAM 12 10 10 20 CHARLTON CHARLES 574 85cc (12 - 16 yrs) Langley Township KTM 4 DNS 11 18 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 85cc (12 - 16 yrs) ROSEDALE BC HSK 7 DNS 12 14 DAVIES BLAKE 58 85cc (7 - 11 yrs) MISSION BC HSK 1 1 1 50 PORTER NOAH 600 85cc (7 - 11 yrs) Williams Lake BC KTM 2 2 2 44 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 4 3 3 38 NEVILLE BLAKE 10 85cc (7 - 11 yrs) QUESNEL BC KTM 6 4 4 33 MCFADDEN CORMICK 141 85cc (7 - 11 yrs) KTM 5 5 5 32 DUECK JONAH 998 85cc (7 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 7 6 6 29 HARTWELL LIAM 112 85cc (7 - 11 yrs) PRINCETON BC KTM 8 7 7 27 TORGRIMSON MILES 53 85cc (7 - 11 yrs) DAWSON CREEK BC HSK 9 8 8 0 REITNER LOGAN x 85cc (7 - 11 yrs) HSK 11 9 9 0 MATHISON CARSON 16 85cc (7 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 12 11 10 19 KRANROD COLE 51 85cc (7 - 11 yrs) Prince George KTM 10 13 11 19 BRUVOLD TYLER 55 85cc (7 - 11 yrs) Langley KTM 14 10 12 18 OSTASZEWSKI TRENTON 746 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 13 12 13 17 LEONE JOSEPH 11 85cc (7 - 11 yrs) HON 16 14 14 0 POWELL TYLER 898 85cc (7 - 11 yrs) SURREY BC KTM 15 15 15 0 ROBERTS DREW 66 85cc (7 - 11 yrs) CHARLIE LAKE BC YAM 3 DNS 16 20 FOGLIATO MATTAUS 137 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC HSK DNS DNS DNS 0 KAYER KAYLIE 9x Ladies SAVONA BC HSK 1 1 1 50 SACHE KIANA 19 Ladies Chilliwack BC HON 2 2 2 44 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Ladies ROSEDALE BC HSK 4 4 3 36 KETEL MICAH 79 Ladies Rossland BC SUZ 6 5 4 31 WUTHRICH HAYLEY 878 Ladies FORT ST.JOHN BC YAM 10 3 5 31 SUNDBY BRIANA 312 Ladies Quesnel BC KAW 7 6 6 29 ANDERSEN SHANTELLE 13 Ladies PRINCE GEORGE BC YAM 9 7 7 26 LETORIA JORDAN 111 Ladies PRINCE GEORGE KTM 8 10 8 24 DAY BRIE 137 Ladies LAKE COUNTRY BC KTM 11 8 9 23 BELISLE PEYTON 936 Ladies Smithers BC HSK 12 9 10 21 MORRISON KASSEE 9 Ladies QUESNEL KAW 5 18 11 0 KAYER JAIDEN 97 Ladies SAVONA BC HSK 15 12 12 15 HEIGHINGTON MADISON 533 Ladies Prince George HON 17 11 13 14 BRUVOLD PAYTON 84 Ladies Langley BC KTM 14 14 14 0 HARKIN ALISSA 29 Ladies SECHELT BC YAM 16 13 15 13 STAPLES DESA-RAE 114 Ladies Kamloops BC YAM 18 15 16 9 PICOTTE AISHA 32 Ladies Langley City KAW 20 16 17 6 ZENZEN AVA 168 Ladies Prince George BC KTM 19 17 18 6 MCCARTHY MICHELLE 412 Ladies CALGARY AB KTM 3 DNS 19 20 CARRIER DENYKA 717 Ladies 150 MILE HOUSE BC HON 13 DNS 20 0 O'DONNELL ROBYN 57 Ladies PRINCE GEORGE BC KTM DNF DNS DNF 0 VILLENVUE DANIEL 34 New Kid Beginner YAM 1 1 1 0 VILLENEUVE ANDREW 67 New Kid Beginner HON 2 2 2 0 TURNER GRACE 11x New Kid Beginner Lake Country YAM 4 3 3 38 QAZILBASH WILLIAM 559 New Kid Beginner Lake Country BC KAW 3 5 4 36 GRANT ALEX 100 New Kid Beginner KTM 6 4 5 0 BUICK RYLAN 8 New Kid Beginner KTM 5 6 6 0 RUDICHUK JAXAN 6 New Kid Beginner HON 8 7 7 0 GENTLES LAYNE 617 New Kid Beginner WILLIAMS LAKE BC KTM 7 9 8 26 SHORE SKYLAR 313 New Kid Beginner WINFIELD BC YAM 11 8 9 23 D'ANDREA EVAN 44 New Kid Beginner KTM 9 10 10 0 PETERSON RYLAN 010 New Kid Beginner YAM 10 11 11 0 COLE RYDER 5 New Kid Beginner WILLIAMS LAKE BC YAM 12 12 12 18 HANCOCK TJ 80 New Kid Beginner YAM 13 13 13 0 VALCOURT EASON 105 Open Beginner PRINCE GEORGE BC KTM 2 2 1 44 LIEBRECHT TYLER 425 Open Beginner SQUAMISH BC YAM 5 1 2 41 NEUBAUER JACOB 121 Open Beginner Langley City BC KTM 3 4 3 38 LOEWEN COLTON 31 Open Beginner Vanderhoof BC SUZ 6 3 4 35 BELISE JASON 253 Open Beginner Smithers BC YAM 4 6 5 33 KETEL MICAH 79 Open Beginner Rossland BC SUZ 7 5 6 30 TURNER JON 55 Open Beginner Lake Country YAM 8 7 7 27 WEISER CAIMON 213 Open Beginner KAMLOOPS BC YAM 11 8 8 23 BYERS TRAVIS 17 Open Beginner KAW 15 9 9 0 BUICK CURTIS 8 Open Beginner YAM 14 10 10 0 PICOTTE ERICK 15 Open Beginner KTM 13 11 11 0 ANDERSEN SHANTELLE 13 Open Beginner PRINCE GEORGE BC YAM 12 12 12 18 IBBITSON MATHEW 18 Open Beginner HON 10 17 13 0 OWEN WENDELL 340 Open Beginner KAW 9 18 14 0 LETORIA JORDAN 111 Open Beginner PRINCE GEORGE KTM 16 13 15 13 BRUVOLD PAYTON 84 Open Beginner Langley BC KTM 17 14 16 11 HARKIN ALISSA 29 Open Beginner SECHELT BC YAM 20 15 17 7 SILVERTON ANTHONY 114 Open Beginner 100 Mile House YAM 19 16 18 7 OSWALD SOLUS 13 Open Beginner Salmo SUZ 1 DNS 19 25 BIRCH CODY 963 Open Beginner KTM 18 DNS 20 0 SMITH DEVYN 30 Open Junior KAW 1 1 1 50 GATT ALEXANDER 181 Open Junior Keremeos KAW 2 2 2 44 LANKINEN CAMERON 222 Open Junior PRINCETON BC YAM 3 3 3 40 CREWS MITCHEL 310 Open Junior Maple Ridge KTM 6 4 4 33 HILL QUIN 219 Open Junior HON 5 5 5 0 LOGIE JACKSON 16 Open Junior NARAMATA BC KAW 7 6 6 29 COWLEY TYREL 118 Open Junior HON 4 9 7 0 DAGERE PARIE 511 Open Junior Kamloops BC YAM 8 8 8 26 MORRISON ZACK 327 Open Junior Quesnel BC KAW 11 10 9 21 GOODBON LANDEN 463 Open Junior HON 12 11 10 0 SOKOLAN PARKER 494 Open Junior Williams Lake BC KAW 10 14 11 18 LITTIRONDELLE DION # Open Junior YAM 13 12 12 0 HAYWARD ALEX 185 Open Junior HON DNF 7 13 0 BAILEY CODY 271 Open Junior Langley City BC YAM DNF 13 14 8 ARNOLD RYAN 31 Open Junior Williams Lake BC YAM 9 DNS 15 12 RENSHAW MIKE 747 Open Junior Kamloops BC KTM DNF DNS DNF 0 LHIRONDELLE DION ## Plus 30 - Vet Junior YAM 2 1 1 0 HANCOCK JESSE 80 Plus 30 - Vet Junior YAM 1 3 2 0 FORBES ANDREW 77 Plus 30 - Vet Junior PRINCE GEORGE BC KTM 5 2 3 38 KETEL DAVID 82 Plus 30 - Vet Junior Rossland BC SUZ 4 4 4 36 BELISE JASON 253 Plus 30 - Vet Junior Smithers BC YAM 7 5 5 30 LEVESQUE JOSH 290 Plus 30 - Vet Junior Quesnel BC KAW 6 6 6 30 OWEN WENDELL 340 Plus 30 - Vet Junior KAW 8 7 7 0 REDEKOP ERIC 517 Plus 30 - Vet Junior HSK 3 DNS 8 0 O'DONNELL ROBYN 57 Plus 30 - Vet Junior PRINCE GEORGE BC KTM 9 DNS 9 12 RENSHAW MIKE 747 Plus 30 - Vet Junior Kamloops BC KTM DNS DNS DNS 0 MCCARTHY MICHELLE 412 Plus 30 - Vet Junior CALGARY AB KTM DNS DNS DNS 0 HOYER BROCK 49 Plus 30 - Vet Master WILLIAMS LAKE BC YAM 1 1 1 0 LOCKHART RYAN 101 Plus 30 - Vet Master Surrey KAW 2 2 2 0 INGLIS BRAD 45 Plus 30 - Vet Master 100 MILE HOUSE BC YAM 4 3 3 38 SHIPPIT PAT 221 Plus 30 - Vet Master CALGARY AB YAM 6 4 4 33 HEPPNER KEVIN 37 Plus 30 - Vet Master ABBOTSFORD BC YAM 5 5 5 32 MATHISON WADE 14 Plus 30 - Vet Master Fort Nelson BC KTM 7 6 6 29 URQUHERT KEVIN 546 Plus 30 - Vet Master HON 3 DNS 7 0 SWIDROWICH RICH 241 Plus 30 - Vet Master YAM DNS DNS DNS 0 GRANT JAMIE 447 Plus 40 Langley HON 2 1 1 47 SHIPPIT PAT 221 Plus 40 CALGARY AB YAM 1 2 2 47 MATHISON WADE 14 Plus 40 Fort Nelson BC KTM 3 3 3 40 FORBES ANDREW 77 Plus 40 PRINCE GEORGE BC KTM 5 4 4 34 STANYER BLAINE 678 Plus 40 Houston KAW 4 5 5 34 OOSTING GLEN 24 Plus 40 YAM DNF DNS DNF 0 FORBES ANDREW 77 Plus 50 PRINCE GEORGE BC KTM 2 1 1 47 STANYER BLAINE 678 Plus 50 Houston KAW 1 2 2 47 NEUBAUER JEFF 121 Plus 50 LANGLEY BC HON 3 DNS 3 0 OOSTING GLEN 24 Plus 50 YAM DNS DNS DNS 0 HOYER BROCK 49 Pro Am WILLIAMS LAKE BC YAM 1 1 1 0 PICCOLO JACOB 81 Pro Am ABBOTSFORD BC KTM 2 2 2 44 GIBBS TYLER 146 Pro Am Deroche KAW 3 3 3 40 ELMORE DANIEL 377 Pro Am Telkwa YAM 5 4 4 34 DEAUSY MARCUS 417 Pro Am 150 Mile House BC YAM 4 5 5 34 LOCKHART RYAN 101 Pro Am Surrey KAW 6 6 6 0 NUYENS DEEGAN 215 Pro Am Lake Country BC KTM 8 7 7 27 BERNIER LEYLAND 113 Pro Am HON 7 DNS 8 0 CHARLTON CHARLES 574 Schoolboy Langley Township KTM 1 2 1 47 SMITH ADAM 44 Schoolboy Quesnel BC YAM 3 1 2 45 DAGERE PARIE 511 Schoolboy Kamloops BC YAM 6 3 3 35 OSWALD SOLUS 13 Schoolboy Salmo SUZ 4 7 4 32 LIEBRECHT TYLER 425 Schoolboy SQUAMISH BC YAM 9 4 5 30 MCFADDEN HUNTER 174 Schoolboy KTM 8 5 6 29 OLIVER CODY 125 Schoolboy Langley Township BC KTM 10 6 7 26 NEUBAUER JACOB 121 Schoolboy Langley City BC KTM 11 8 8 23 SVENSSON LUKE 12 Schoolboy Langley YAM 2 DNS 9 22 DOBROWNEY BRIAN 962 Schoolboy Prince George YAM 5 DNS 10 16 KETTER DANE 28 Schoolboy PRINCE GEORGE BC KTM 7 DNS 11 14 DAVIES BLAKE 58 Supermini MISSION BC HSK 1 2 1 47 GIBBS TRAVIS 151 Supermini Deroche HSK 3 1 2 45 CHARLTON CHARLES 574 Supermini Langley Township KTM 2 4 3 40 PORTER NOAH 600 Supermini Williams Lake BC KTM 4 3 4 38 MARTIN ZANDER 51x Supermini Abbotsford KAW 5 7 5 30 MCFADDEN HUNTER 174 Supermini KTM 6 9 6 27 ROBERTS CARTER 86 Supermini CHARLIE LAKE BC YAM 8 10 7 24 OSWALD SHAYDE 187 Supermini SALMO BC SUZ 13 8 8 21 ELMORE ORRIN 338 Supermini Telkwa YAM 17 6 9 19 KETEL NOAH 74 Supermini Rossland BC SUZ 19 5 10 18 HEPPNER IVAN 26 Supermini ABBOTSFORD BC YAM 12 13 11 17 ROBERTS DREW 66 Supermini CHARLIE LAKE BC YAM 9 17 12 16 TORGRIMSON MILES 53 Supermini DAWSON CREEK BC HSK 16 12 13 0 KRANROD COLE 51 Supermini Prince George KTM 14 15 14 13 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 Supermini BEAVERLODGE AB KAW 11 19 15 12 MCFADDEN CORMICK 141 Supermini KTM DNF 11 16 10 BRUVOLD TYLER 55 Supermini Langley KTM 18 14 17 10 WIEBE AUSTIN 133 Supermini Scotch Creek KAW 15 18 18 9 POWELL TYLER 898 Supermini SURREY BC KTM 20 16 19 0 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Supermini ROSEDALE BC HSK 10 DNS 20 11 FOGLIATO MATTAUS 137 Supermini COQUITLAM BC HSK DNS DNS DNS 0 PICCOLO JACOB 81 Under 30 ABBOTSFORD BC KTM 1 2 1 47 DEAUSY MARCUS 417 Under 30 150 Mile House BC YAM 3 1 2 45 GIBBS TYLER 146 Under 30 Deroche KAW 2 3 3 42 BENEK JULIEN 170 Under 30 Mission YAM 4 5 4 34 UFIMZEFF ZACH 34 Under 30 Lake Country BC KTM 6 4 5 33 ELMORE DANIEL 377 Under 30 Telkwa YAM 5 6 6 31 SMITH DEVYN 30 Under 30 KAW 7 7 7 28 TEBULTE ISAAC 196 Under 30 Castlegar BC KTM 10 9 8 23 TOEWS ETHAN 151 Under 30 GRANDE PRAIRIE AB HON 13 8 9 21 CREWS MITCHEL 310 Under 30 Maple Ridge KTM 11 10 10 21 HAYWARD ALEX 185 Under 30 HON 12 13 11 0 LUCAS JARED 797 Under 30 QUESNEL BC HSK 14 12 12 0 GARRISON BAILEY 259 Under 30 Prince George BC HSK 16 11 13 15 VALCOURT EASON 105 Under 30 PRINCE GEORGE BC KTM 15 14 14 13 BERNIER LEYLAND 113 Under 30 HON 8 DNS 15 0 SVENSSON LUKE 12 Under 30 Langley YAM 9 DNS 16 12 BELISLE PEYTON 936 Young Ladies Smithers BC HSK 1 1 1 50 PICOTTE AISHA 32 Young Ladies Langley City KAW 3 2 2 42 ZENZEN AVA 168 Young Ladies Prince George BC KTM 2 3 3 42 HANCOCK RYLEE 80 Young Ladies YAM 4 5 4 0 MORRISON CADENCE 326 Young Ladies Quesnel BC HON 6 4 5 33 MATHISON ELLIAH 522 Young Ladies Fort Nelson BC KTM 5 6 6 31 UFIMZEFF ZACH 34 250 Intermediate Lake Country BC KTM 1 1 1 50 BENEK JULIEN 170 250 Intermediate Mission YAM 2 2 2 44 DAY MAX 108 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 4 3 3 38 INANCSI JAREK 17 250 Intermediate HOPE BC HSK 3 4 4 38 NUYENS LAYNE 187 250 Intermediate Lake Country BC YAM 6 5 5 31 NUYENS DEEGAN 215 250 Intermediate Lake Country BC KTM 5 6 6 31 TEBULTE ISAAC 196 250 Intermediate Castlegar BC KTM 7 7 7 28 LUCAS JARED 797 250 Intermediate QUESNEL BC HSK 8 8 8 0 DEAUSY MARCUS 417 Open Intermediate 150 Mile House BC YAM 1 1 1 50 BENEK JULIEN 170 Open Intermediate Mission YAM 2 2 2 44 UFIMZEFF ZACH 34 Open Intermediate Lake Country BC KTM 3 3 3 40 INANCSI JAREK 17 Open Intermediate HOPE BC HSK 4 4 4 36 DAY MAX 108 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 5 5 5 32 NUYENS DEEGAN 215 Open Intermediate Lake Country BC KTM 6 7 6 29 TOEWS ETHAN 151 Open Intermediate GRANDE PRAIRIE AB HON 9 6 7 27 NUYENS LAYNE 187 Open Intermediate Lake Country BC YAM 8 9 8 25 TEBULTE ISAAC 196 Open Intermediate Castlegar BC KTM 7 11 9 24 GARRISON BAILEY 259 Open Intermediate Prince George BC HSK 12 8 10 22 MATHISON WADE 14 Open Intermediate Fort Nelson BC KTM 11 10 11 21 OOSTING JEREMY 85 Open Intermediate HON 10 DNS 12 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 2 Stroke Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts SMITH ADAM 44 2 Stroke Quesnel BC YAM 2 1 1 47 HARKIN ALISSA 29 2 Stroke SECHELT BC YAM 4 2 2 40 BENEK JULIEN 170 2 Stroke Mission YAM 1 DNS 3 25 KETTER DANE 28 2 Stroke PRINCE GEORGE BC KTM 3 DNS 4 20
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 250 Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts LANKINEN CAMERON 222 250 Junior PRINCETON BC YAM 3 1 1 45 SMITH DEVYN 30 250 Junior KAW 2 2 2 44 GATT ALEXANDER 181 250 Junior Keremeos KAW 6 3 3 35 CREWS MITCHEL 310 250 Junior Maple Ridge KTM 5 4 4 34 SMITH ADAM 44 250 Junior Quesnel BC YAM 9 5 5 28 DAGERE PARIE 511 250 Junior Kamloops BC YAM 8 7 6 27 HILL QUIN 219 250 Junior HON 7 8 7 0 GLOVER TYLER 140 250 Junior 70 MILE HOUSE BC KTM 10 6 8 0 COWLEY TYREL 118 250 Junior HON 4 13 9 0 LOGIE JACKSON 16 250 Junior NARAMATA BC KAW 11 9 10 22 SVENSSON LUKE 12 250 Junior Langley YAM 1 DNF 11 25 GOODBON LANDEN 463 250 Junior HON 16 10 12 0 SOKOLAN PARKER 494 250 Junior Williams Lake BC KAW 15 12 13 15 HEIGHTON JACK 454 250 Junior YAM 19 11 14 0 MORRISON ZACK 327 250 Junior Quesnel BC KAW 17 16 15 9 BAILEY CODY 271 250 Junior Langley City BC YAM 12 DNF 16 9 MORRISON KASSEE 9 250 Junior QUESNEL KAW 18 17 17 7 SIEMENS MATTHEW 295 250 Junior KAW 22 14 18 0 SUNDBY BRIANA 312 250 Junior Quesnel BC KAW 21 15 19 6 LEVESQUE JOSH 290 250 Junior Quesnel BC KAW 20 DNF 20 1 ARNOLD RYAN 31 250 Junior Williams Lake BC YAM 13 DNS 21 8 DOBROWNEY BRIAN 962 250 Junior Prince George YAM 14 DNS 22 7
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 50cc (4 - 6 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts BENTLEY FISHER 15 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 1 1 1 50 PAYNE JACK 17 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 2 2 2 44 PATENAUDE MASON 363 50cc (4 - 6 yrs) Prince George BC COB 3 3 3 40 HORNER CARSON 16 50cc (4 - 6 yrs) ABBOTSFORD BC KTM 5 4 4 0 ROBERTS DOMINIC 76 50cc (4 - 6 yrs) CHARLIE LAKE BC COB 4 5 5 34 ARISHENKOFF JASE 51 50cc (4 - 6 yrs) CHILLIWACK BC COB 6 6 6 30 HOYER DEAKIN 2 50cc (4 - 6 yrs) KTM 8 7 7 0 INGLIS BANKS 37 50cc (4 - 6 yrs) 100 MILE HOUSE BC KTM 7 8 8 27
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 50cc (7 - 8 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 50cc (7 - 8 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 PATENAUDE LYNDON 365 50cc (7 - 8 yrs) PRINCE GEORGE BC COB 4 2 2 40 STEPHEN HUNTER 409 50cc (7 - 8 yrs) CHARLIE LAKE BC COB 3 3 3 40 GORDON CRUZ 55 50cc (7 - 8 yrs) FORT ST JOHN BC COB 2 4 4 40 KRANROD TYLER 151 50cc (7 - 8 yrs) Prince George KTM 6 5 5 31 MATHISON ELLIAH 522 50cc (7 - 8 yrs) Fort Nelson BC KTM 5 6 6 31 JOHNSON LEVI 16 50cc (7 - 8 yrs) KTM 7 DNF 7 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 50cc Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 50cc Open YARROW BC COB 1 1 1 50 GORDON CRUZ 55 50cc Open FORT ST JOHN BC COB 2 2 2 44 PATENAUDE LYNDON 365 50cc Open PRINCE GEORGE BC COB 3 3 3 40 STEPHEN HUNTER 409 50cc Open CHARLIE LAKE BC COB 4 4 4 36 BENTLEY FISHER 15 50cc Open Maple Ridge COB 5 5 5 32 PAYNE JACK 17 50cc Open Maple Ridge COB 6 6 6 30 PATENAUDE MASON 363 50cc Open Prince George BC COB 7 7 7 28 HORNER CARSON 16x 50cc Open ABBOTSFORD BC KTM 10 8 8 0 MATHISON ELLIAH 522 50cc Open Fort Nelson BC KTM 9 9 9 24 KRANROD TYLER 151 50cc Open Prince George KTM 8 10 10 24 INGLIS BANKS 37 50cc Open 100 MILE HOUSE BC KTM 13 11 11 18 ARISHENKOFF JASE 51 50cc Open CHILLIWACK BC COB 12 12 12 18 JOHNSON LEVI 16 50cc Open KTM 11 13 13 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 65cc (10 - 11 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HEPPNER BEN 71 65cc (10 - 11 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 2 1 1 47 KRUTOP TAVIN 737 65cc (10 - 11 yrs) SUN PEAKS BC KTM 4 2 2 40 DUECK JONAH 998 65cc (10 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 3 3 3 40 PATENAUDE LYNDON 365 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KTM 6 4 4 33 MATHISON CARSON 16 65cc (10 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 5 5 5 32 HARTWELL LIAM 112 65cc (10 - 11 yrs) PRINCETON BC KTM 1 9 6 37 LEONE JOSEPH 11 65cc (10 - 11 yrs) HON 9 6 7 0 JOHNSON SETH 116 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KTM 8 7 8 0 KRAUSE MARK 76 65cc (10 - 11 yrs) HON 7 8 9 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 65cc (7 - 9 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 65cc (7 - 9 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 MOSSER TRAVIS 713 65cc (7 - 9 yrs) Abbotsford YAM 2 3 2 42 DORRANCE ADAM 569 65cc (7 - 9 yrs) Chase BC YAM 6 2 3 37 ELMORE GIDEON 310 65cc (7 - 9 yrs) Telkwa YAM 4 4 4 36 TURNER BEN 22 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country YAM 3 5 5 36 OSTASZEWSKI TRENTON 746 65cc (7 - 9 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 5 8 6 29 COUGHLIN CALIB 8 65cc (7 - 9 yrs) Port Coquitlam YAM 8 6 7 28 ROBERTS BRENDEN 392 65cc (7 - 9 yrs) 150 MILE HOUSE BC KTM 9 7 8 26 HANKINS WYATT 16 65cc (7 - 9 yrs) MAPLE RIDGE BC KTM 7 10 9 25 GREEN LINCOLN 861 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country BC KAW 10 9 10 23 JOHNSON JAMES 007 65cc (7 - 9 yrs) KTM 11 11 11 0 PAYNE JACK 17 65cc (7 - 9 yrs) Maple Ridge COB DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 65cc Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HARTWELL LIAM 112 65cc Open PRINCETON BC KTM 2 1 1 47 KRUTOP TAVIN 737 65cc Open SUN PEAKS BC KTM 1 2 2 47 DUECK JONAH 998 65cc Open Abbotsford BC YAM 4 3 3 38 HEPPNER BEN 71 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 3 5 4 36 ELMORE GIDEON 310 65cc Open Telkwa YAM 5 7 5 30 MOSSER TRAVIS 713 65cc Open Abbotsford YAM 7 6 6 29 TURNER BEN 22 65cc Open Lake Country YAM 6 8 7 28 DORRANCE ADAM 569 65cc Open Chase BC YAM 14 4 8 25 GREEN LINCOLN 861 65cc Open Lake Country BC KAW 8 10 9 24 COUGHLIN CALIB 8 65cc Open Port Coquitlam YAM 10 9 10 23 MATHISON CARSON 16x 65cc Open Fort Nelson BC KTM 12 11 11 19 ROBERTS BRENDEN 392 65cc Open 150 MILE HOUSE BC KTM 9 15 12 18 JOHNSON SETH 116 65cc Open PRINCE GEORGE BC KTM 13 13 13 0 JOHNSON JAMES 007 65cc Open KTM 15 12 14 0 KRAUSE MARK 76 65cc Open HON 16 14 15 0 HANKINS WYATT 16 65cc Open MAPLE RIDGE BC KTM 11 DNS 16 10
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 85cc (12 - 16 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts GIBBS TRAVIS 151 85cc (12 - 16 yrs) Deroche HSK 1 1 1 50 ROBERTS CARTER 86 85cc (12 - 16 yrs) CHARLIE LAKE BC YAM 2 2 2 44 ELMORE ORRIN 338 85cc (12 - 16 yrs) Telkwa YAM 3 3 3 40 KETEL NOAH 74 85cc (12 - 16 yrs) Rossland BC SUZ 5 4 4 34 HEPPNER IVAN 26 85cc (12 - 16 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 6 5 5 31 OSWALD SHAYDE 187 85cc (12 - 16 yrs) SALMO BC SUZ 8 6 6 28 BEHARRELL BRAIDEN 18 85cc (12 - 16 yrs) SUZ 9 7 7 0 WIEBE AUSTIN 133 85cc (12 - 16 yrs) Scotch Creek KAW 11 8 8 23 BELISLE PEYTON 936 85cc (12 - 16 yrs) Smithers BC HSK 10 9 9 23 WUTHRICH HUNTER 626 85cc (12 - 16 yrs) Fort St. John BC YAM 12 10 10 20 CHARLTON CHARLES 574 85cc (12 - 16 yrs) Langley Township KTM 4 DNS 11 18 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 85cc (12 - 16 yrs) ROSEDALE BC HSK 7 DNS 12 14
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 85cc (7 - 11 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts DAVIES BLAKE 58 85cc (7 - 11 yrs) MISSION BC HSK 1 1 1 50 PORTER NOAH 600 85cc (7 - 11 yrs) Williams Lake BC KTM 2 2 2 44 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 4 3 3 38 NEVILLE BLAKE 10 85cc (7 - 11 yrs) QUESNEL BC KTM 6 4 4 33 MCFADDEN CORMICK 141 85cc (7 - 11 yrs) KTM 5 5 5 32 DUECK JONAH 998 85cc (7 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 7 6 6 29 HARTWELL LIAM 112 85cc (7 - 11 yrs) PRINCETON BC KTM 8 7 7 27 TORGRIMSON MILES 53 85cc (7 - 11 yrs) DAWSON CREEK BC HSK 9 8 8 0 REITNER LOGAN x 85cc (7 - 11 yrs) HSK 11 9 9 0 MATHISON CARSON 16 85cc (7 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 12 11 10 19 KRANROD COLE 51 85cc (7 - 11 yrs) Prince George KTM 10 13 11 19 BRUVOLD TYLER 55 85cc (7 - 11 yrs) Langley KTM 14 10 12 18 OSTASZEWSKI TRENTON 746 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 13 12 13 17 LEONE JOSEPH 11 85cc (7 - 11 yrs) HON 16 14 14 0 POWELL TYLER 898 85cc (7 - 11 yrs) SURREY BC KTM 15 15 15 0 ROBERTS DREW 66 85cc (7 - 11 yrs) CHARLIE LAKE BC YAM 3 DNS 16 20 FOGLIATO MATTAUS 137 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC HSK DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts KAYER KAYLIE 9x Ladies SAVONA BC HSK 1 1 1 50 SACHE KIANA 19 Ladies Chilliwack BC HON 2 2 2 44 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Ladies ROSEDALE BC HSK 4 4 3 36 KETEL MICAH 79 Ladies Rossland BC SUZ 6 5 4 31 WUTHRICH HAYLEY 878 Ladies FORT ST.JOHN BC YAM 10 3 5 31 SUNDBY BRIANA 312 Ladies Quesnel BC KAW 7 6 6 29 ANDERSEN SHANTELLE 13 Ladies PRINCE GEORGE BC YAM 9 7 7 26 LETORIA JORDAN 111 Ladies PRINCE GEORGE KTM 8 10 8 24 DAY BRIE 137 Ladies LAKE COUNTRY BC KTM 11 8 9 23 BELISLE PEYTON 936 Ladies Smithers BC HSK 12 9 10 21 MORRISON KASSEE 9 Ladies QUESNEL KAW 5 18 11 0 KAYER JAIDEN 97 Ladies SAVONA BC HSK 15 12 12 15 HEIGHINGTON MADISON 533 Ladies Prince George HON 17 11 13 14 BRUVOLD PAYTON 84 Ladies Langley BC KTM 14 14 14 0 HARKIN ALISSA 29 Ladies SECHELT BC YAM 16 13 15 13 STAPLES DESA-RAE 114 Ladies Kamloops BC YAM 18 15 16 9 PICOTTE AISHA 32 Ladies Langley City KAW 20 16 17 6 ZENZEN AVA 168 Ladies Prince George BC KTM 19 17 18 6 MCCARTHY MICHELLE 412 Ladies CALGARY AB KTM 3 DNS 19 20 CARRIER DENYKA 717 Ladies 150 MILE HOUSE BC HON 13 DNS 20 0 O'DONNELL ROBYN 57 Ladies PRINCE GEORGE BC KTM DNF DNS DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: New Kid Beginner Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts VILLENVUE DANIEL 34 New Kid Beginner YAM 1 1 1 0 VILLENEUVE ANDREW 67 New Kid Beginner HON 2 2 2 0 TURNER GRACE 11x New Kid Beginner Lake Country YAM 4 3 3 38 QAZILBASH WILLIAM 559 New Kid Beginner Lake Country BC KAW 3 5 4 36 GRANT ALEX 100 New Kid Beginner KTM 6 4 5 0 BUICK RYLAN 8 New Kid Beginner KTM 5 6 6 0 RUDICHUK JAXAN 6 New Kid Beginner HON 8 7 7 0 GENTLES LAYNE 617 New Kid Beginner WILLIAMS LAKE BC KTM 7 9 8 26 SHORE SKYLAR 313 New Kid Beginner WINFIELD BC YAM 11 8 9 23 D'ANDREA EVAN 44 New Kid Beginner KTM 9 10 10 0 PETERSON RYLAN 010 New Kid Beginner YAM 10 11 11 0 COLE RYDER 5 New Kid Beginner WILLIAMS LAKE BC YAM 12 12 12 18 HANCOCK TJ 80 New Kid Beginner YAM 13 13 13 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Open Beginner Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts VALCOURT EASON 105 Open Beginner PRINCE GEORGE BC KTM 2 2 1 44 LIEBRECHT TYLER 425 Open Beginner SQUAMISH BC YAM 5 1 2 41 NEUBAUER JACOB 121 Open Beginner Langley City BC KTM 3 4 3 38 LOEWEN COLTON 31 Open Beginner Vanderhoof BC SUZ 6 3 4 35 BELISE JASON 253 Open Beginner Smithers BC YAM 4 6 5 33 KETEL MICAH 79 Open Beginner Rossland BC SUZ 7 5 6 30 TURNER JON 55 Open Beginner Lake Country YAM 8 7 7 27 WEISER CAIMON 213 Open Beginner KAMLOOPS BC YAM 11 8 8 23 BYERS TRAVIS 17 Open Beginner KAW 15 9 9 0 BUICK CURTIS 8 Open Beginner YAM 14 10 10 0 PICOTTE ERICK 15 Open Beginner KTM 13 11 11 0 ANDERSEN SHANTELLE 13 Open Beginner PRINCE GEORGE BC YAM 12 12 12 18 IBBITSON MATHEW 18 Open Beginner HON 10 17 13 0 OWEN WENDELL 340 Open Beginner KAW 9 18 14 0 LETORIA JORDAN 111 Open Beginner PRINCE GEORGE KTM 16 13 15 13 BRUVOLD PAYTON 84 Open Beginner Langley BC KTM 17 14 16 11 HARKIN ALISSA 29 Open Beginner SECHELT BC YAM 20 15 17 7 SILVERTON ANTHONY 114 Open Beginner 100 Mile House YAM 19 16 18 7 OSWALD SOLUS 13 Open Beginner Salmo SUZ 1 DNS 19 25 BIRCH CODY 963 Open Beginner KTM 18 DNS 20 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Open Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts SMITH DEVYN 30 Open Junior KAW 1 1 1 50 GATT ALEXANDER 181 Open Junior Keremeos KAW 2 2 2 44 LANKINEN CAMERON 222 Open Junior PRINCETON BC YAM 3 3 3 40 CREWS MITCHEL 310 Open Junior Maple Ridge KTM 6 4 4 33 HILL QUIN 219 Open Junior HON 5 5 5 0 LOGIE JACKSON 16 Open Junior NARAMATA BC KAW 7 6 6 29 COWLEY TYREL 118 Open Junior HON 4 9 7 0 DAGERE PARIE 511 Open Junior Kamloops BC YAM 8 8 8 26 MORRISON ZACK 327 Open Junior Quesnel BC KAW 11 10 9 21 GOODBON LANDEN 463 Open Junior HON 12 11 10 0 SOKOLAN PARKER 494 Open Junior Williams Lake BC KAW 10 14 11 18 LITTIRONDELLE DION # Open Junior YAM 13 12 12 0 HAYWARD ALEX 185 Open Junior HON DNF 7 13 0 BAILEY CODY 271 Open Junior Langley City BC YAM DNF 13 14 8 ARNOLD RYAN 31 Open Junior Williams Lake BC YAM 9 DNS 15 12 RENSHAW MIKE 747 Open Junior Kamloops BC KTM DNF DNS DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Plus 30 - Vet Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts LHIRONDELLE DION ## Plus 30 - Vet Junior YAM 2 1 1 0 HANCOCK JESSE 80 Plus 30 - Vet Junior YAM 1 3 2 0 FORBES ANDREW 77 Plus 30 - Vet Junior PRINCE GEORGE BC KTM 5 2 3 38 KETEL DAVID 82 Plus 30 - Vet Junior Rossland BC SUZ 4 4 4 36 BELISE JASON 253 Plus 30 - Vet Junior Smithers BC YAM 7 5 5 30 LEVESQUE JOSH 290 Plus 30 - Vet Junior Quesnel BC KAW 6 6 6 30 OWEN WENDELL 340 Plus 30 - Vet Junior KAW 8 7 7 0 REDEKOP ERIC 517 Plus 30 - Vet Junior HSK 3 DNS 8 0 O'DONNELL ROBYN 57 Plus 30 - Vet Junior PRINCE GEORGE BC KTM 9 DNS 9 12 RENSHAW MIKE 747 Plus 30 - Vet Junior Kamloops BC KTM DNS DNS DNS 0 MCCARTHY MICHELLE 412 Plus 30 - Vet Junior CALGARY AB KTM DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Plus 30 - Vet Master Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HOYER BROCK 49 Plus 30 - Vet Master WILLIAMS LAKE BC YAM 1 1 1 0 LOCKHART RYAN 101 Plus 30 - Vet Master Surrey KAW 2 2 2 0 INGLIS BRAD 45 Plus 30 - Vet Master 100 MILE HOUSE BC YAM 4 3 3 38 SHIPPIT PAT 221 Plus 30 - Vet Master CALGARY AB YAM 6 4 4 33 HEPPNER KEVIN 37 Plus 30 - Vet Master ABBOTSFORD BC YAM 5 5 5 32 MATHISON WADE 14 Plus 30 - Vet Master Fort Nelson BC KTM 7 6 6 29 URQUHERT KEVIN 546 Plus 30 - Vet Master HON 3 DNS 7 0 SWIDROWICH RICH 241 Plus 30 - Vet Master YAM DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Plus 40 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts GRANT JAMIE 447 Plus 40 Langley HON 2 1 1 47 SHIPPIT PAT 221 Plus 40 CALGARY AB YAM 1 2 2 47 MATHISON WADE 14 Plus 40 Fort Nelson BC KTM 3 3 3 40 FORBES ANDREW 77 Plus 40 PRINCE GEORGE BC KTM 5 4 4 34 STANYER BLAINE 678 Plus 40 Houston KAW 4 5 5 34 OOSTING GLEN 24 Plus 40 YAM DNF DNS DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Plus 50 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts FORBES ANDREW 77 Plus 50 PRINCE GEORGE BC KTM 2 1 1 47 STANYER BLAINE 678 Plus 50 Houston KAW 1 2 2 47 NEUBAUER JEFF 121 Plus 50 LANGLEY BC HON 3 DNS 3 0 OOSTING GLEN 24 Plus 50 YAM DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Pro Am Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HOYER BROCK 49 Pro Am WILLIAMS LAKE BC YAM 1 1 1 0 PICCOLO JACOB 81 Pro Am ABBOTSFORD BC KTM 2 2 2 44 GIBBS TYLER 146 Pro Am Deroche KAW 3 3 3 40 ELMORE DANIEL 377 Pro Am Telkwa YAM 5 4 4 34 DEAUSY MARCUS 417 Pro Am 150 Mile House BC YAM 4 5 5 34 LOCKHART RYAN 101 Pro Am Surrey KAW 6 6 6 0 NUYENS DEEGAN 215 Pro Am Lake Country BC KTM 8 7 7 27 BERNIER LEYLAND 113 Pro Am HON 7 DNS 8 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Schoolboy Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts CHARLTON CHARLES 574 Schoolboy Langley Township KTM 1 2 1 47 SMITH ADAM 44 Schoolboy Quesnel BC YAM 3 1 2 45 DAGERE PARIE 511 Schoolboy Kamloops BC YAM 6 3 3 35 OSWALD SOLUS 13 Schoolboy Salmo SUZ 4 7 4 32 LIEBRECHT TYLER 425 Schoolboy SQUAMISH BC YAM 9 4 5 30 MCFADDEN HUNTER 174 Schoolboy KTM 8 5 6 29 OLIVER CODY 125 Schoolboy Langley Township BC KTM 10 6 7 26 NEUBAUER JACOB 121 Schoolboy Langley City BC KTM 11 8 8 23 SVENSSON LUKE 12 Schoolboy Langley YAM 2 DNS 9 22 DOBROWNEY BRIAN 962 Schoolboy Prince George YAM 5 DNS 10 16 KETTER DANE 28 Schoolboy PRINCE GEORGE BC KTM 7 DNS 11 14
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Supermini Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts DAVIES BLAKE 58 Supermini MISSION BC HSK 1 2 1 47 GIBBS TRAVIS 151 Supermini Deroche HSK 3 1 2 45 CHARLTON CHARLES 574 Supermini Langley Township KTM 2 4 3 40 PORTER NOAH 600 Supermini Williams Lake BC KTM 4 3 4 38 MARTIN ZANDER 51x Supermini Abbotsford KAW 5 7 5 30 MCFADDEN HUNTER 174 Supermini KTM 6 9 6 27 ROBERTS CARTER 86 Supermini CHARLIE LAKE BC YAM 8 10 7 24 OSWALD SHAYDE 187 Supermini SALMO BC SUZ 13 8 8 21 ELMORE ORRIN 338 Supermini Telkwa YAM 17 6 9 19 KETEL NOAH 74 Supermini Rossland BC SUZ 19 5 10 18 HEPPNER IVAN 26 Supermini ABBOTSFORD BC YAM 12 13 11 17 ROBERTS DREW 66 Supermini CHARLIE LAKE BC YAM 9 17 12 16 TORGRIMSON MILES 53 Supermini DAWSON CREEK BC HSK 16 12 13 0 KRANROD COLE 51 Supermini Prince George KTM 14 15 14 13 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 Supermini BEAVERLODGE AB KAW 11 19 15 12 MCFADDEN CORMICK 141 Supermini KTM DNF 11 16 10 BRUVOLD TYLER 55 Supermini Langley KTM 18 14 17 10 WIEBE AUSTIN 133 Supermini Scotch Creek KAW 15 18 18 9 POWELL TYLER 898 Supermini SURREY BC KTM 20 16 19 0 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Supermini ROSEDALE BC HSK 10 DNS 20 11 FOGLIATO MATTAUS 137 Supermini COQUITLAM BC HSK DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Under 30 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts PICCOLO JACOB 81 Under 30 ABBOTSFORD BC KTM 1 2 1 47 DEAUSY MARCUS 417 Under 30 150 Mile House BC YAM 3 1 2 45 GIBBS TYLER 146 Under 30 Deroche KAW 2 3 3 42 BENEK JULIEN 170 Under 30 Mission YAM 4 5 4 34 UFIMZEFF ZACH 34 Under 30 Lake Country BC KTM 6 4 5 33 ELMORE DANIEL 377 Under 30 Telkwa YAM 5 6 6 31 SMITH DEVYN 30 Under 30 KAW 7 7 7 28 TEBULTE ISAAC 196 Under 30 Castlegar BC KTM 10 9 8 23 TOEWS ETHAN 151 Under 30 GRANDE PRAIRIE AB HON 13 8 9 21 CREWS MITCHEL 310 Under 30 Maple Ridge KTM 11 10 10 21 HAYWARD ALEX 185 Under 30 HON 12 13 11 0 LUCAS JARED 797 Under 30 QUESNEL BC HSK 14 12 12 0 GARRISON BAILEY 259 Under 30 Prince George BC HSK 16 11 13 15 VALCOURT EASON 105 Under 30 PRINCE GEORGE BC KTM 15 14 14 13 BERNIER LEYLAND 113 Under 30 HON 8 DNS 15 0 SVENSSON LUKE 12 Under 30 Langley YAM 9 DNS 16 12
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Young Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts BELISLE PEYTON 936 Young Ladies Smithers BC HSK 1 1 1 50 PICOTTE AISHA 32 Young Ladies Langley City KAW 3 2 2 42 ZENZEN AVA 168 Young Ladies Prince George BC KTM 2 3 3 42 HANCOCK RYLEE 80 Young Ladies YAM 4 5 4 0 MORRISON CADENCE 326 Young Ladies Quesnel BC HON 6 4 5 33 MATHISON ELLIAH 522 Young Ladies Fort Nelson BC KTM 5 6 6 31
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: 250 Intermediate Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts UFIMZEFF ZACH 34 250 Intermediate Lake Country BC KTM 1 1 1 50 BENEK JULIEN 170 250 Intermediate Mission YAM 2 2 2 44 DAY MAX 108 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 4 3 3 38 INANCSI JAREK 17 250 Intermediate HOPE BC HSK 3 4 4 38 NUYENS LAYNE 187 250 Intermediate Lake Country BC YAM 6 5 5 31 NUYENS DEEGAN 215 250 Intermediate Lake Country BC KTM 5 6 6 31 TEBULTE ISAAC 196 250 Intermediate Castlegar BC KTM 7 7 7 28 LUCAS JARED 797 250 Intermediate QUESNEL BC HSK 8 8 8 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 8 - 9/28/2019 Williams Lake Class: Open Intermediate Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts DEAUSY MARCUS 417 Open Intermediate 150 Mile House BC YAM 1 1 1 50 BENEK JULIEN 170 Open Intermediate Mission YAM 2 2 2 44 UFIMZEFF ZACH 34 Open Intermediate Lake Country BC KTM 3 3 3 40 INANCSI JAREK 17 Open Intermediate HOPE BC HSK 4 4 4 36 DAY MAX 108 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 5 5 5 32 NUYENS DEEGAN 215 Open Intermediate Lake Country BC KTM 6 7 6 29 TOEWS ETHAN 151 Open Intermediate GRANDE PRAIRIE AB HON 9 6 7 27 NUYENS LAYNE 187 Open Intermediate Lake Country BC YAM 8 9 8 25 TEBULTE ISAAC 196 Open Intermediate Castlegar BC KTM 7 11 9 24 GARRISON BAILEY 259 Open Intermediate Prince George BC HSK 12 8 10 22 MATHISON WADE 14 Open Intermediate Fort Nelson BC KTM 11 10 11 21 OOSTING JEREMY 85 Open Intermediate HON 10 DNS 12 0
6 6 2 3 2 False False