Gabe Ellett Trackside Software 7950 12150 225 105 25 23 False False Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: All Classes Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HENRY BROCK 991 2 Stroke Kelowna BC KTM 2 1 1 47 BENEK JULIEN 1x 2 Stroke Mission YAM 1 2 2 47 GRAVELLE DAWSON 819 2 Stroke Mission HON 3 3 3 40 SMITH ADAM 44 2 Stroke Quesnel BC YAM 4 4 4 36 LIEBRECHT TYLER 425 2 Stroke SQUAMISH BC YAM 5 5 5 32 HARKIN ALISSA 29 2 Stroke SECHELT BC YAM 6 6 6 30 OSWALD SOLUS 13 2 Stroke Salmo SUZ DNF DNS DNF 0 LANKINEN CAMERON 222 250 Junior PRINCETON BC YAM 2 2 1 44 SMITH DEVYN 30 250 Junior KAW 1 4 2 43 MADDICKS JAKE 22 250 Junior Vernon BC YAM 3 5 3 36 GATT ALEXANDER 181 250 Junior Keremeos KAW 9 1 4 37 SMITH ADAM 44 250 Junior Quesnel BC YAM 5 6 5 31 CREWS MITCHEL 310 250 Junior Maple Ridge KTM 11 3 6 30 LOGIE JACKSON 16 250 Junior NARAMATA BC KAW 8 8 7 26 DUBUC TYSON 15 250 Junior Mission BC KTM 7 9 8 26 WESTON JACOB 238 250 Junior LANGLEY BC KTM 6 10 9 26 GLOVER TYLER 140 250 Junior 70 MILE HOUSE BC KTM 4 13 10 0 JANSEN RYAN 100 250 Junior KAW 12 7 11 0 ARNOLD RYAN 31 250 Junior Williams Lake BC YAM 10 11 12 21 OLSON FELIX 28 250 Junior LANGLEY BC YAM 14 12 13 0 MORRISON ZACK 327 250 Junior Quesnel BC KAW 13 DNS 14 8 SUNDBY BRIANA 312 250 Junior Quesnel BC KAW 15 DNS 15 6 MORRISON KASSEE 9 250 Junior QUESNEL KAW 16 DNS 16 5 SVENSSON LUKE 12 250 Junior Langley YAM DNF DNS DNF 0 CONNOLLY MIA 133 250 Junior Kamloops HSK DNF DNS DNF 0 BENTLEY FISHER 15 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 1 1 1 50 PAYNE JACK 17 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 2 2 2 44 POPOFF COLTON 4 50cc (4 - 6 yrs) Kelowna BC KTM 3 3 3 40 ARISHENKOFF JASE 51 50cc (4 - 6 yrs) CHILLIWACK BC COB 4 4 4 36 ZEITNER BRAXTON 10 50cc (7 - 8 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 SCHULTZ EVAN 314 50cc (7 - 8 yrs) COB 2 2 2 44 STEPHEN HUNTER 409 50cc (7 - 8 yrs) CHARLIE LAKE BC COB 3 3 3 40 FORTIN RYDER 224 50cc (7 - 8 yrs) Langley KTM 4 4 4 36 MATHISON ELLIAH 90 50cc (7 - 8 yrs) Fort Nelson BC KTM 5 5 5 32 ZEITNER BRAXTON 10 50cc Open YARROW BC COB 1 1 1 50 SCHULTZ EVAN 314 50cc Open COB 2 2 2 44 STEPHEN HUNTER 409 50cc Open CHARLIE LAKE BC COB 3 3 3 40 BENTLEY FISHER 15 50cc Open Maple Ridge COB 4 4 4 36 FORTIN RYDER 224 50cc Open Langley KTM 5 5 5 32 PAYNE JACK 17 50cc Open Maple Ridge COB 6 6 6 30 POPOFF COLTON 4 50cc Open Kelowna BC KTM 7 7 7 28 MATHISON ELLIAH 90 50cc Open Fort Nelson BC KTM 8 8 8 26 ARISHENKOFF JASE 51 50cc Open CHILLIWACK BC COB 9 9 9 24 KRUTOP TAVIN 737 65cc (10 - 11 yrs) SUN PEAKS BC KTM 1 1 1 50 DUECK JONAH 998 65cc (10 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 2 2 2 44 HARTWELL LIAM 112 65cc (10 - 11 yrs) PRINCETON BC KTM 4 3 3 38 HEPPNER BEN 71 65cc (10 - 11 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 3 4 4 38 POPOFF RYLAND 35 65cc (10 - 11 yrs) Kelowna BC KTM 5 5 5 32 CASQUILHO TREVOR 7 65cc (10 - 11 yrs) LANGLEY BC KTM 7 6 6 29 LEONE JOSEPH 11 65cc (10 - 11 yrs) HON 6 8 7 0 MATHISON CARSON 16x 65cc (10 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 8 7 8 27 ZEITNER BRAXTON 10 65cc (7 - 9 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 MOSSER TRAVIS 713 65cc (7 - 9 yrs) Abbotsford YAM 2 3 2 42 DORRANCE ADAM 569 65cc (7 - 9 yrs) Chase BC YAM 4 2 3 40 ELMORE GIDEON 310 65cc (7 - 9 yrs) Telkwa YAM 3 4 4 38 TURNER BEN 22 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country YAM 5 5 5 32 HANKINS WYATT 16 65cc (7 - 9 yrs) MAPLE RIDGE BC KTM 6 6 6 30 GREEN LINCOLN 861 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country BC KAW 7 7 7 28 ROBERTS BRENDEN 392 65cc (7 - 9 yrs) 150 MILE HOUSE BC KTM 8 8 8 26 FORTIN RYDER 224 65cc (7 - 9 yrs) Langley KTM 9 9 9 24 COUGHLIN CALIB 8 65cc (7 - 9 yrs) Port Coquitlam YAM DNS DNS DNS 0 KRUTOP TAVIN 737 65cc Open SUN PEAKS BC KTM 1 1 1 50 HEPPNER BEN 71 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 4 3 2 38 DUECK JONAH 998 65cc Open Abbotsford BC YAM 3 4 3 38 HARTWELL LIAM 112 65cc Open PRINCETON BC KTM 6 2 4 37 POPOFF RYLAND 35 65cc Open Kelowna BC KTM 7 5 5 30 DORRANCE ADAM 569 65cc Open Chase BC YAM 5 7 6 30 MOSSER TRAVIS 713 65cc Open Abbotsford YAM 10 6 7 26 TURNER BEN 22 65cc Open Lake Country YAM 8 9 8 25 CASQUILHO TREVOR 7 65cc Open LANGLEY BC KTM 9 10 9 23 ELMORE GIDEON 310 65cc Open Telkwa YAM 12 8 10 22 HANKINS WYATT 16 65cc Open MAPLE RIDGE BC KTM 11 11 11 20 GREEN LINCOLN 861 65cc Open Lake Country BC KAW 14 12 12 16 MATHISON CARSON 16x 65cc Open Fort Nelson BC KTM 13 13 13 16 POPOFF MAXIM 99 65cc Open Kelowna BC KTM 2 DNS 14 22 COUGHLIN CALIB 8 65cc Open Port Coquitlam YAM DNS DNS DNS 0 CHARLTON CHARLES 574 85cc (12 - 16 yrs) Langley Township KTM 2 1 1 47 GIBBS TRAVIS 151 85cc (12 - 16 yrs) Deroche HSK 1 2 2 47 KETEL NOAH 74 85cc (12 - 16 yrs) Rossland BC SUZ 5 3 3 36 KERNESTED RYAN 39 85cc (12 - 16 yrs) Langley BC HSK 3 6 4 35 HEPPNER IVAN 26 85cc (12 - 16 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 4 7 5 32 ELMORE ORRIN 338 85cc (12 - 16 yrs) Telkwa YAM 8 4 6 31 OSWALD SHAYDE 187 85cc (12 - 16 yrs) SALMO BC SUZ 7 8 7 27 SULYOK SEBY 24 85cc (12 - 16 yrs) NANAIMO BC KTM 11 5 8 0 WIEBE AUSTIN 133 85cc (12 - 16 yrs) Scotch Creek KAW 10 9 9 23 BELISLE PEYTON 936 85cc (12 - 16 yrs) Smithers BC HSK 9 10 10 23 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 85cc (12 - 16 yrs) ROSEDALE BC HSK 6 DNS 11 15 DAVIES BLAKE 58 85cc (7 - 11 yrs) MISSION BC HSK 1 1 1 50 PORTER NOAH 600 85cc (7 - 11 yrs) Williams Lake BC KTM 2 2 2 44 FOGLIATO MATTAUS 137 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC HSK 3 3 3 40 MCFADDEN CORMICK 141 85cc (7 - 11 yrs) KTM 4 4 4 36 DUECK JONAH 998 85cc (7 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 5 5 5 32 HELFRICH JACOB 29 85cc (7 - 11 yrs) Penticton KTM 6 7 6 29 KLATT KOEN 117 85cc (7 - 11 yrs) Lake Country BC KAW 9 6 7 27 SCHULTZ LANE 613 85cc (7 - 11 yrs) YAM 8 10 8 24 BRUVOLD TYLER 55 85cc (7 - 11 yrs) Langley KTM 11 8 9 23 POPOFF RYLAND 35 85cc (7 - 11 yrs) Kelowna BC KTM 12 9 10 21 MURPHY SYLAS 88 85cc (7 - 11 yrs) Surrey YAM 10 12 11 20 VASSEUR BRAXTON 27 85cc (7 - 11 yrs) LANGLEY BC YAM 13 11 12 18 MATHISON CARSON 16 85cc (7 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 14 13 13 15 POWELL TYLER 898 85cc (7 - 11 yrs) SURREY BC KTM 15 14 14 0 POPOFF MAXIM 99 85cc (7 - 11 yrs) Kelowna BC KTM 7 DNS 15 14 SACHE KIANA 19 Ladies Chilliwack BC HON 3 1 1 45 KAYER KAYLIE 9x Ladies SAVONA BC HSK 2 2 2 44 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Ladies ROSEDALE BC HSK 1 3 3 45 MORRISON KASSEE 9 Ladies QUESNEL KAW 4 4 4 36 BELISLE PEYTON 936 Ladies Smithers BC HSK 7 6 5 29 SUNDBY BRIANA 312 Ladies Quesnel BC KAW 5 10 6 27 KETEL MICAH 79 Ladies Rossland BC SUZ 11 5 7 26 KAYER JAIDEN 97 Ladies SAVONA BC HSK 9 8 8 25 DAY BRIE 137 Ladies LAKE COUNTRY BC KTM 6 13 9 23 BRUVOLD PAYTON 84 Ladies Langley BC KTM 13 9 10 20 HARKIN ALISSA 29 Ladies SECHELT BC YAM 10 12 11 20 STEWART AMANDA 70 Ladies Keremeos KAW 12 11 12 19 MADDICKS BAILEY 783 Ladies Vernon BC YAM 17 7 13 18 CONNOLLY MIA 133 Ladies Kamloops HSK 8 DNF 14 13 PICOTTE AISHA 32 Ladies Langley City KAW 16 14 15 12 COLE SAIGE 288 Ladies KELOWNA BC HON 15 15 16 0 STAPLES DESA-RAE 114 Ladies Kamloops BC YAM 14 DNF 17 7 QAZILBASH WILLIAM 559 New Kid Beginner Lake Country BC KAW 1 1 1 50 GRANT ALEX 100 New Kid Beginner KTM 3 2 2 0 TURNER GRACE 11x New Kid Beginner Lake Country YAM 2 3 3 42 HORNER CARSON 16 New Kid Beginner ABBOTSFORD BC KTM 5 4 4 0 GENTLES LAYNE 617 New Kid Beginner WILLIAMS LAKE BC KTM 4 5 5 34 MORRIN KINGSTON 504 New Kid Beginner HSK DNS DNS DNS 0 VISCO CADE 89 Open Beginner ABBOTSFORD BC YAM 1 2 1 47 LIEBRECHT TYLER 425 Open Beginner SQUAMISH BC YAM 3 1 2 45 OSWALD SOLUS 13 Open Beginner Salmo SUZ 2 3 3 42 NEUBAUER JACOB 121 Open Beginner Langley City BC KTM 5 4 4 34 BELISE JASON 253 Open Beginner Smithers BC YAM 6 5 5 31 TURNER JON 55 Open Beginner Lake Country YAM 7 6 6 29 HARKIN ALISSA 29 Open Beginner SECHELT BC YAM 8 7 7 27 KETEL MICAH 79 Open Beginner Rossland BC SUZ 12 4 8 27 PICOTTE ERICK 15 Open Beginner KTM 11 8 9 0 BRUVOLD PAYTON 84 Open Beginner Langley BC KTM 10 9 10 23 WITT DEVAN 190 Open Beginner HSK 9 10 11 0 WARDELL ETHAN 20 Open Beginner LANGLEY BC YAM 4 DNF 12 18 SMITH DEVYN 30 Open Junior KAW 1 1 1 50 GATT ALEXANDER 181 Open Junior Keremeos KAW 3 2 2 42 LANKINEN CAMERON 222 Open Junior PRINCETON BC YAM 2 3 3 42 RENSHAW MIKE 747 Open Junior Kamloops BC KTM 6 4 4 33 CREWS MITCHEL 310 Open Junior Maple Ridge KTM 5 5 5 32 MADDICKS JAKE 22 Open Junior Vernon BC YAM 4 6 6 33 LOGIE JACKSON 16 Open Junior NARAMATA BC KAW 7 7 7 28 JANSEN RYAN 100 Open Junior KAW 8 8 8 0 ARNOLD RYAN 31 Open Junior Williams Lake BC YAM 10 9 9 23 LITTIRONDELLE DION # Open Junior YAM 12 10 10 0 OLSON FELIX 28 Open Junior LANGLEY BC YAM 11 11 11 0 MORRISON ZACK 327 Open Junior Quesnel BC KAW 9 DNS 12 12 RENSHAW MIKE 747 Plus 30 - Vet Junior Kamloops BC KTM 1 1 1 50 SCHULTZ MONTY 402 Plus 30 - Vet Junior MERRITT BC YAM 2 2 2 0 KETEL DAVID 82 Plus 30 - Vet Junior Rossland BC SUZ 3 3 3 40 LITTIRONDELLE DION # Plus 30 - Vet Junior YAM 4 4 4 0 TURNER JON 55 Plus 30 - Vet Junior Lake Country YAM 5 5 5 32 STEWART AMANDA 70 Plus 30 - Vet Junior Keremeos KAW 6 DNS 6 15 LOCKHART RYAN 101 Plus 30 - Vet Master Surrey KAW 2 1 1 47 MINNIE TODD 716 Plus 30 - Vet Master PRINCE GEORGE BC YAM 1 2 2 0 HEPPNER KEVIN 37 Plus 30 - Vet Master ABBOTSFORD BC YAM 3 3 3 40 MATHISON WADE 14 Plus 30 - Vet Master Fort Nelson BC KTM 4 4 4 36 GRANT JAMIE 447 Plus 40 Langley HON 1 1 1 50 EASTMAN RAY 659 Plus 40 Kaleden HON 2 2 2 44 MATHISON WADE 14 Plus 40 Fort Nelson BC KTM 3 3 3 40 EASTMAN RAY 659 Plus 50 Kaleden HON 1 1 1 50 INANSCI DARRYL 17 Plus 50 KTM 2 DNS 2 0 PICCOLO JACOB 81 Pro Am ABBOTSFORD BC KTM 1 2 1 47 EALES PARKER 526 Pro Am Maple Ridge BC HON 4 1 2 43 SPRINGMAN KYLE 84 Pro Am ABBOTSFORD BC YAM 3 4 3 38 LOCKHART RYAN 101 Pro Am Surrey KAW 5 3 4 36 MINNIE TODD 716 Pro Am PRINCE GEORGE BC YAM 2 7 5 0 ELMORE DANIEL 377 Pro Am Telkwa YAM 7 5 6 30 DELAPLACE DYLAN 291 Pro Am Langley BC HON 8 6 7 28 PARKES JOEY 58 Pro Am Nanaimo BC YAM 9 8 8 25 RANDELL JONAH 70 Pro Am Nelson HON 12 9 9 21 NUYENS DEEGAN 215 Pro Am Lake Country BC KAW 11 10 10 21 STEEVES CORY 112 Pro Am Peachland HON 6 DNF 11 15 LEPP KEVIN 380 Pro Am Abbotsford BC YAM 10 DNS 12 11 WOOD TYLER 65 Quad A CUMBERLAND BC YAM 3 1 1 45 SANGHARA AMAN 718 Quad A HON 5 2 2 0 POCOCK JEFF 67 Quad A YAM 4 4 3 0 KAETLER TREVOR 18 Quad A Unk 6 3 4 0 SAYAH OLIVER 357 Quad A COURTENAY BC YAM 2 7 5 36 WOOD IAN 74 Quad A SUZ 7 5 6 0 BOESE JAYDON 69 Quad A YAM 8 6 7 0 DAVIS BRAD 8 Quad A YAM 10 8 8 0 BEETON GRANT 70 Quad A YAM 11 10 9 0 KAETLER KEVIN 5x Quad A HON 9 12 10 0 FRIESEN HUNTER 88 Quad A ABBOTSFORD BC YAM 1 DNF 11 0 CALABRIDGE GERRY 021 Quad A HON 13 11 12 0 MONTGOMERY KEVIN 49 Quad A YAM 17 9 13 0 STRUNIG WYNAND 94 Quad A YAM 12 14 14 0 POTGIETER ALISTAIR 9 Quad A YAM 14 13 15 0 BOESE CAM 96 Quad A YAM 15 15 16 0 REIMER DUNCAN 77 Quad A Unk 16 16 17 0 BOESE KONNOR 55 Quad B YAM 1 1 1 0 WOOD KOHEN 08 Quad B CUMBERLAND BC SUZ 2 2 2 44 BOESE KARLEE 24 Quad B YAM 3 5 3 0 KAETLER RYAN 12 Quad B YAM 8 3 4 0 BORDEN-SAYAH ISAAC 777 Quad B COURTENAY BC YAM 6 6 5 30 KAPALKA JESSICA 117 Quad B SUZ 4 8 6 0 POTGIETER MATHEW 26 Quad B YAM 9 4 7 0 DAVIS MILES 022 Quad B YAM 7 7 8 0 BORDEN-SAYAH JACOB 16 Quad B COURTENAY BC YAM 5 9 9 28 KAPALKA JORDAN 11 Quad B SUZ 10 10 10 0 KAPALKA PAM 5 Quad Ladies Unk 1 1 1 0 NUYENS AMBER 99 Quad Ladies LAKE COUNTRY BC YAM 2 2 2 0 POTGIETER JEANETTE 10 Quad Ladies SUZ 4 3 3 0 POCOCK CHRISTINA 66 Quad Ladies YAM 3 6 4 0 KAETLER ERIN 06 Quad Ladies SUZ 6 4 5 0 BORDEN TANYA 35 Quad Ladies YAM 7 5 6 0 BOESE MICHELLE 73 Quad Ladies YAM 5 7 7 0 HENRY BROCK 991 Schoolboy Kelowna BC KTM 1 1 1 50 DUBUC TYSON 15 Schoolboy Mission BC KTM 2 3 2 42 GRAVELLE DAWSON 819 Schoolboy Mission HON 4 2 3 40 CHARLTON CHARLES 81 Schoolboy Langley Township KTM 5 4 4 34 SMITH ADAM 44 Schoolboy Quesnel BC YAM 6 5 5 31 LIEBRECHT TYLER 425 Schoolboy SQUAMISH BC YAM 7 7 6 28 WESTON JACOB sx Schoolboy LANGLEY BC KTM 10 6 7 26 MCFADDEN HUNTER 174 Schoolboy KTM 9 8 8 25 NEUBAUER JACOB 121 Schoolboy Langley City BC KTM 11 9 9 22 BRANTING JORAN 94 Schoolboy DUNCAN BC KTM 13 10 10 19 SVENSSON LUKE 1x Schoolboy Langley YAM 3 DNS 11 20 KERNESTED RYAN 39 Schoolboy Langley BC HSK 8 DNS 12 13 VISCO CADE 89 Schoolboy ABBOTSFORD BC YAM 12 DNS 13 9 WARDELL ETHAN 20 Schoolboy LANGLEY BC YAM DNF DNS DNF 0 OSWALD SOLUS 13 Schoolboy Salmo SUZ DNS DNS DNS 0 DUBUC TYSON 15 Supermini Mission BC KTM 3 1 1 45 CHARLTON CHARLES 574 Supermini Langley Township KTM 2 2 2 44 DAVIES BLAKE 58 Supermini MISSION BC HSK 4 3 3 38 GIBBS TRAVIS 151 Supermini Deroche HSK 1 7 4 39 KERNESTED RYAN 39 Supermini Langley BC HSK 5 4 5 34 MCFADDEN HUNTER 174 Supermini KTM 8 5 6 29 MARTIN ZANDER 51 Supermini Abbotsford KAW 7 6 7 29 KETEL NOAH 74 Supermini Rossland BC SUZ 9 9 8 24 ELMORE ORRIN 338 Supermini Telkwa YAM 11 8 9 23 PORTER NOAH 600 Supermini Williams Lake BC KTM 6 13 10 0 SULYOK SEBY 24 Supermini NANAIMO BC KTM 10 10 11 0 FOGLIATO MATTAUS 137 Supermini COQUITLAM BC HSK 15 11 12 16 MCFADDEN CORMICK 141 Supermini KTM 14 12 13 16 HEPPNER IVAN 26 Supermini ABBOTSFORD BC YAM 12 14 14 16 OSWALD SHAYDE 187 Supermini SALMO BC SUZ 13 15 15 14 SCHULTZ LANE 613 Supermini YAM 17 16 16 9 KLATT KOEN 117 Supermini Lake Country BC KAW 16 19 17 7 VASSEUR BRAXTON 27 Supermini LANGLEY BC YAM 20 17 18 5 HELFRICH JACOB 29 Supermini Penticton KTM 19 18 19 5 WIEBE AUSTIN 133 Supermini Scotch Creek KAW 18 21 20 3 MURPHY SYLAS 88 Supermini Surrey YAM 21 20 21 1 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Supermini ROSEDALE BC HSK DNF DNS DNF 0 POPOFF MAXIM 99 Supermini Kelowna BC KTM DNF DNS DNF 0 UFIMZEFF ZACH 34 Under 30 Lake Country BC KTM 5 1 1 41 SPRINGMAN KYLE 84 Under 30 ABBOTSFORD BC YAM 4 3 2 38 PICCOLO JACOB 81 Under 30 ABBOTSFORD BC KTM 1 7 3 39 STEEVES CORY 112 Under 30 Peachland HON 7 2 4 36 BENEK JULIEN 170 Under 30 Mission YAM 2 8 5 35 ELMORE DANIEL 377 Under 30 Telkwa YAM 8 4 6 31 SMITH DEVYN 30 Under 30 KAW 6 6 7 30 EALES PARKER 526 Under 30 Maple Ridge BC HON 3 10 8 31 PARKES JOEY 58 Under 30 Nanaimo BC YAM 11 5 9 26 DELAPLACE DYLAN 291 Under 30 Langley BC HON 9 9 10 24 SVENSSON LUKE 12 Under 30 Langley YAM 14 11 11 17 NUYENS DEEGAN 215 Under 30 Lake Country BC KAW 13 12 12 17 TEBULTE ISAAC 196 Under 30 Castlegar BC KTM 12 13 13 17 CREWS MITCHEL 310 Under 30 Maple Ridge KTM 15 14 14 0 LEPP KEVIN 380 Under 30 Abbotsford BC YAM 10 DNS 15 11 BELISLE PEYTON 936 Young Ladies Smithers BC HSK 1 1 1 50 PICOTTE AISHA 32 Young Ladies Langley City KAW 2 2 2 44 COLE SAIGE 288 Young Ladies KELOWNA BC HON 3 3 3 0 MATHISON ELLIAH 90 Young Ladies Fort Nelson BC KTM 4 4 4 36 BENEK JULIEN 170 250 Intermediate Mission YAM 2 1 1 47 UFIMZEFF ZACH 34 250 Intermediate Lake Country BC KTM 1 3 2 45 YATES TYLER 133 250 Intermediate DUNCAN BC KTM 3 2 3 42 HENRY BROCK 991 250 Intermediate Kelowna BC KTM 5 4 4 34 GRAVELLE DAWSON 819 250 Intermediate Mission HON 4 8 5 31 DAY MAX 108 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 7 5 6 30 RANDELL JONAH 70 250 Intermediate Nelson HON 8 6 7 28 TEBULTE ISAAC 196 250 Intermediate Castlegar BC KTM 9 7 8 26 INANCSI JAREK 17 250 Intermediate HOPE BC HSK 6 DNS 9 15 TOEWS ETHAN 151 250 Intermediate GRANDE PRAIRIE AB HON DNS DNS DNS 0 YATES TYLER 133 Open Intermediate DUNCAN BC KTM 1 1 1 50 UFIMZEFF ZACH 34 Open Intermediate Lake Country BC KTM 2 3 2 42 BENEK JULIEN 170 Open Intermediate Mission YAM 4 2 3 40 GRAVELLE DAWSON 819 Open Intermediate Mission HON 3 4 4 38 DAY MAX 108 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 6 5 5 31 NUYENS DEEGAN 215 Open Intermediate Lake Country BC KAW 7 6 6 29 INANCSI JAREK 17 Open Intermediate HOPE BC HSK 5 8 7 29 MATHISON WADE 14 Open Intermediate Fort Nelson BC KTM 8 7 8 27 NUYENS LAYNE 187 Open Intermediate Lake Country BC YAM DNF DNS DNF 0 TOEWS ETHAN 151 Open Intermediate GRANDE PRAIRIE AB HON DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 2 Stroke Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HENRY BROCK 991 2 Stroke Kelowna BC KTM 2 1 1 47 BENEK JULIEN 1x 2 Stroke Mission YAM 1 2 2 47 GRAVELLE DAWSON 819 2 Stroke Mission HON 3 3 3 40 SMITH ADAM 44 2 Stroke Quesnel BC YAM 4 4 4 36 LIEBRECHT TYLER 425 2 Stroke SQUAMISH BC YAM 5 5 5 32 HARKIN ALISSA 29 2 Stroke SECHELT BC YAM 6 6 6 30 OSWALD SOLUS 13 2 Stroke Salmo SUZ DNF DNS DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 250 Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts LANKINEN CAMERON 222 250 Junior PRINCETON BC YAM 2 2 1 44 SMITH DEVYN 30 250 Junior KAW 1 4 2 43 MADDICKS JAKE 22 250 Junior Vernon BC YAM 3 5 3 36 GATT ALEXANDER 181 250 Junior Keremeos KAW 9 1 4 37 SMITH ADAM 44 250 Junior Quesnel BC YAM 5 6 5 31 CREWS MITCHEL 310 250 Junior Maple Ridge KTM 11 3 6 30 LOGIE JACKSON 16 250 Junior NARAMATA BC KAW 8 8 7 26 DUBUC TYSON 15 250 Junior Mission BC KTM 7 9 8 26 WESTON JACOB 238 250 Junior LANGLEY BC KTM 6 10 9 26 GLOVER TYLER 140 250 Junior 70 MILE HOUSE BC KTM 4 13 10 0 JANSEN RYAN 100 250 Junior KAW 12 7 11 0 ARNOLD RYAN 31 250 Junior Williams Lake BC YAM 10 11 12 21 OLSON FELIX 28 250 Junior LANGLEY BC YAM 14 12 13 0 MORRISON ZACK 327 250 Junior Quesnel BC KAW 13 DNS 14 8 SUNDBY BRIANA 312 250 Junior Quesnel BC KAW 15 DNS 15 6 MORRISON KASSEE 9 250 Junior QUESNEL KAW 16 DNS 16 5 SVENSSON LUKE 12 250 Junior Langley YAM DNF DNS DNF 0 CONNOLLY MIA 133 250 Junior Kamloops HSK DNF DNS DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 50cc (4 - 6 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts BENTLEY FISHER 15 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 1 1 1 50 PAYNE JACK 17 50cc (4 - 6 yrs) Maple Ridge COB 2 2 2 44 POPOFF COLTON 4 50cc (4 - 6 yrs) Kelowna BC KTM 3 3 3 40 ARISHENKOFF JASE 51 50cc (4 - 6 yrs) CHILLIWACK BC COB 4 4 4 36
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 50cc (7 - 8 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 50cc (7 - 8 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 SCHULTZ EVAN 314 50cc (7 - 8 yrs) COB 2 2 2 44 STEPHEN HUNTER 409 50cc (7 - 8 yrs) CHARLIE LAKE BC COB 3 3 3 40 FORTIN RYDER 224 50cc (7 - 8 yrs) Langley KTM 4 4 4 36 MATHISON ELLIAH 90 50cc (7 - 8 yrs) Fort Nelson BC KTM 5 5 5 32
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 50cc Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 50cc Open YARROW BC COB 1 1 1 50 SCHULTZ EVAN 314 50cc Open COB 2 2 2 44 STEPHEN HUNTER 409 50cc Open CHARLIE LAKE BC COB 3 3 3 40 BENTLEY FISHER 15 50cc Open Maple Ridge COB 4 4 4 36 FORTIN RYDER 224 50cc Open Langley KTM 5 5 5 32 PAYNE JACK 17 50cc Open Maple Ridge COB 6 6 6 30 POPOFF COLTON 4 50cc Open Kelowna BC KTM 7 7 7 28 MATHISON ELLIAH 90 50cc Open Fort Nelson BC KTM 8 8 8 26 ARISHENKOFF JASE 51 50cc Open CHILLIWACK BC COB 9 9 9 24
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 65cc (10 - 11 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts KRUTOP TAVIN 737 65cc (10 - 11 yrs) SUN PEAKS BC KTM 1 1 1 50 DUECK JONAH 998 65cc (10 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 2 2 2 44 HARTWELL LIAM 112 65cc (10 - 11 yrs) PRINCETON BC KTM 4 3 3 38 HEPPNER BEN 71 65cc (10 - 11 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 3 4 4 38 POPOFF RYLAND 35 65cc (10 - 11 yrs) Kelowna BC KTM 5 5 5 32 CASQUILHO TREVOR 7 65cc (10 - 11 yrs) LANGLEY BC KTM 7 6 6 29 LEONE JOSEPH 11 65cc (10 - 11 yrs) HON 6 8 7 0 MATHISON CARSON 16x 65cc (10 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 8 7 8 27
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 65cc (7 - 9 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 65cc (7 - 9 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 50 MOSSER TRAVIS 713 65cc (7 - 9 yrs) Abbotsford YAM 2 3 2 42 DORRANCE ADAM 569 65cc (7 - 9 yrs) Chase BC YAM 4 2 3 40 ELMORE GIDEON 310 65cc (7 - 9 yrs) Telkwa YAM 3 4 4 38 TURNER BEN 22 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country YAM 5 5 5 32 HANKINS WYATT 16 65cc (7 - 9 yrs) MAPLE RIDGE BC KTM 6 6 6 30 GREEN LINCOLN 861 65cc (7 - 9 yrs) Lake Country BC KAW 7 7 7 28 ROBERTS BRENDEN 392 65cc (7 - 9 yrs) 150 MILE HOUSE BC KTM 8 8 8 26 FORTIN RYDER 224 65cc (7 - 9 yrs) Langley KTM 9 9 9 24 COUGHLIN CALIB 8 65cc (7 - 9 yrs) Port Coquitlam YAM DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 65cc Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts KRUTOP TAVIN 737 65cc Open SUN PEAKS BC KTM 1 1 1 50 HEPPNER BEN 71 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 4 3 2 38 DUECK JONAH 998 65cc Open Abbotsford BC YAM 3 4 3 38 HARTWELL LIAM 112 65cc Open PRINCETON BC KTM 6 2 4 37 POPOFF RYLAND 35 65cc Open Kelowna BC KTM 7 5 5 30 DORRANCE ADAM 569 65cc Open Chase BC YAM 5 7 6 30 MOSSER TRAVIS 713 65cc Open Abbotsford YAM 10 6 7 26 TURNER BEN 22 65cc Open Lake Country YAM 8 9 8 25 CASQUILHO TREVOR 7 65cc Open LANGLEY BC KTM 9 10 9 23 ELMORE GIDEON 310 65cc Open Telkwa YAM 12 8 10 22 HANKINS WYATT 16 65cc Open MAPLE RIDGE BC KTM 11 11 11 20 GREEN LINCOLN 861 65cc Open Lake Country BC KAW 14 12 12 16 MATHISON CARSON 16x 65cc Open Fort Nelson BC KTM 13 13 13 16 POPOFF MAXIM 99 65cc Open Kelowna BC KTM 2 DNS 14 22 COUGHLIN CALIB 8 65cc Open Port Coquitlam YAM DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 85cc (12 - 16 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts CHARLTON CHARLES 574 85cc (12 - 16 yrs) Langley Township KTM 2 1 1 47 GIBBS TRAVIS 151 85cc (12 - 16 yrs) Deroche HSK 1 2 2 47 KETEL NOAH 74 85cc (12 - 16 yrs) Rossland BC SUZ 5 3 3 36 KERNESTED RYAN 39 85cc (12 - 16 yrs) Langley BC HSK 3 6 4 35 HEPPNER IVAN 26 85cc (12 - 16 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 4 7 5 32 ELMORE ORRIN 338 85cc (12 - 16 yrs) Telkwa YAM 8 4 6 31 OSWALD SHAYDE 187 85cc (12 - 16 yrs) SALMO BC SUZ 7 8 7 27 SULYOK SEBY 24 85cc (12 - 16 yrs) NANAIMO BC KTM 11 5 8 0 WIEBE AUSTIN 133 85cc (12 - 16 yrs) Scotch Creek KAW 10 9 9 23 BELISLE PEYTON 936 85cc (12 - 16 yrs) Smithers BC HSK 9 10 10 23 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 85cc (12 - 16 yrs) ROSEDALE BC HSK 6 DNS 11 15
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 85cc (7 - 11 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts DAVIES BLAKE 58 85cc (7 - 11 yrs) MISSION BC HSK 1 1 1 50 PORTER NOAH 600 85cc (7 - 11 yrs) Williams Lake BC KTM 2 2 2 44 FOGLIATO MATTAUS 137 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC HSK 3 3 3 40 MCFADDEN CORMICK 141 85cc (7 - 11 yrs) KTM 4 4 4 36 DUECK JONAH 998 85cc (7 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM 5 5 5 32 HELFRICH JACOB 29 85cc (7 - 11 yrs) Penticton KTM 6 7 6 29 KLATT KOEN 117 85cc (7 - 11 yrs) Lake Country BC KAW 9 6 7 27 SCHULTZ LANE 613 85cc (7 - 11 yrs) YAM 8 10 8 24 BRUVOLD TYLER 55 85cc (7 - 11 yrs) Langley KTM 11 8 9 23 POPOFF RYLAND 35 85cc (7 - 11 yrs) Kelowna BC KTM 12 9 10 21 MURPHY SYLAS 88 85cc (7 - 11 yrs) Surrey YAM 10 12 11 20 VASSEUR BRAXTON 27 85cc (7 - 11 yrs) LANGLEY BC YAM 13 11 12 18 MATHISON CARSON 16 85cc (7 - 11 yrs) Fort Nelson BC KTM 14 13 13 15 POWELL TYLER 898 85cc (7 - 11 yrs) SURREY BC KTM 15 14 14 0 POPOFF MAXIM 99 85cc (7 - 11 yrs) Kelowna BC KTM 7 DNS 15 14
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts SACHE KIANA 19 Ladies Chilliwack BC HON 3 1 1 45 KAYER KAYLIE 9x Ladies SAVONA BC HSK 2 2 2 44 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Ladies ROSEDALE BC HSK 1 3 3 45 MORRISON KASSEE 9 Ladies QUESNEL KAW 4 4 4 36 BELISLE PEYTON 936 Ladies Smithers BC HSK 7 6 5 29 SUNDBY BRIANA 312 Ladies Quesnel BC KAW 5 10 6 27 KETEL MICAH 79 Ladies Rossland BC SUZ 11 5 7 26 KAYER JAIDEN 97 Ladies SAVONA BC HSK 9 8 8 25 DAY BRIE 137 Ladies LAKE COUNTRY BC KTM 6 13 9 23 BRUVOLD PAYTON 84 Ladies Langley BC KTM 13 9 10 20 HARKIN ALISSA 29 Ladies SECHELT BC YAM 10 12 11 20 STEWART AMANDA 70 Ladies Keremeos KAW 12 11 12 19 MADDICKS BAILEY 783 Ladies Vernon BC YAM 17 7 13 18 CONNOLLY MIA 133 Ladies Kamloops HSK 8 DNF 14 13 PICOTTE AISHA 32 Ladies Langley City KAW 16 14 15 12 COLE SAIGE 288 Ladies KELOWNA BC HON 15 15 16 0 STAPLES DESA-RAE 114 Ladies Kamloops BC YAM 14 DNF 17 7
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: New Kid Beginner Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts QAZILBASH WILLIAM 559 New Kid Beginner Lake Country BC KAW 1 1 1 50 GRANT ALEX 100 New Kid Beginner KTM 3 2 2 0 TURNER GRACE 11x New Kid Beginner Lake Country YAM 2 3 3 42 HORNER CARSON 16 New Kid Beginner ABBOTSFORD BC KTM 5 4 4 0 GENTLES LAYNE 617 New Kid Beginner WILLIAMS LAKE BC KTM 4 5 5 34 MORRIN KINGSTON 504 New Kid Beginner HSK DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Open Beginner Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts VISCO CADE 89 Open Beginner ABBOTSFORD BC YAM 1 2 1 47 LIEBRECHT TYLER 425 Open Beginner SQUAMISH BC YAM 3 1 2 45 OSWALD SOLUS 13 Open Beginner Salmo SUZ 2 3 3 42 NEUBAUER JACOB 121 Open Beginner Langley City BC KTM 5 4 4 34 BELISE JASON 253 Open Beginner Smithers BC YAM 6 5 5 31 TURNER JON 55 Open Beginner Lake Country YAM 7 6 6 29 HARKIN ALISSA 29 Open Beginner SECHELT BC YAM 8 7 7 27 KETEL MICAH 79 Open Beginner Rossland BC SUZ 12 4 8 27 PICOTTE ERICK 15 Open Beginner KTM 11 8 9 0 BRUVOLD PAYTON 84 Open Beginner Langley BC KTM 10 9 10 23 WITT DEVAN 190 Open Beginner HSK 9 10 11 0 WARDELL ETHAN 20 Open Beginner LANGLEY BC YAM 4 DNF 12 18
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Open Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts SMITH DEVYN 30 Open Junior KAW 1 1 1 50 GATT ALEXANDER 181 Open Junior Keremeos KAW 3 2 2 42 LANKINEN CAMERON 222 Open Junior PRINCETON BC YAM 2 3 3 42 RENSHAW MIKE 747 Open Junior Kamloops BC KTM 6 4 4 33 CREWS MITCHEL 310 Open Junior Maple Ridge KTM 5 5 5 32 MADDICKS JAKE 22 Open Junior Vernon BC YAM 4 6 6 33 LOGIE JACKSON 16 Open Junior NARAMATA BC KAW 7 7 7 28 JANSEN RYAN 100 Open Junior KAW 8 8 8 0 ARNOLD RYAN 31 Open Junior Williams Lake BC YAM 10 9 9 23 LITTIRONDELLE DION # Open Junior YAM 12 10 10 0 OLSON FELIX 28 Open Junior LANGLEY BC YAM 11 11 11 0 MORRISON ZACK 327 Open Junior Quesnel BC KAW 9 DNS 12 12
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Plus 30 - Vet Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts RENSHAW MIKE 747 Plus 30 - Vet Junior Kamloops BC KTM 1 1 1 50 SCHULTZ MONTY 402 Plus 30 - Vet Junior MERRITT BC YAM 2 2 2 0 KETEL DAVID 82 Plus 30 - Vet Junior Rossland BC SUZ 3 3 3 40 LITTIRONDELLE DION # Plus 30 - Vet Junior YAM 4 4 4 0 TURNER JON 55 Plus 30 - Vet Junior Lake Country YAM 5 5 5 32 STEWART AMANDA 70 Plus 30 - Vet Junior Keremeos KAW 6 DNS 6 15
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Plus 30 - Vet Master Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts LOCKHART RYAN 101 Plus 30 - Vet Master Surrey KAW 2 1 1 47 MINNIE TODD 716 Plus 30 - Vet Master PRINCE GEORGE BC YAM 1 2 2 0 HEPPNER KEVIN 37 Plus 30 - Vet Master ABBOTSFORD BC YAM 3 3 3 40 MATHISON WADE 14 Plus 30 - Vet Master Fort Nelson BC KTM 4 4 4 36
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Plus 40 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts GRANT JAMIE 447 Plus 40 Langley HON 1 1 1 50 EASTMAN RAY 659 Plus 40 Kaleden HON 2 2 2 44 MATHISON WADE 14 Plus 40 Fort Nelson BC KTM 3 3 3 40
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Plus 50 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts EASTMAN RAY 659 Plus 50 Kaleden HON 1 1 1 50 INANSCI DARRYL 17 Plus 50 KTM 2 DNS 2 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Pro Am Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts PICCOLO JACOB 81 Pro Am ABBOTSFORD BC KTM 1 2 1 47 EALES PARKER 526 Pro Am Maple Ridge BC HON 4 1 2 43 SPRINGMAN KYLE 84 Pro Am ABBOTSFORD BC YAM 3 4 3 38 LOCKHART RYAN 101 Pro Am Surrey KAW 5 3 4 36 MINNIE TODD 716 Pro Am PRINCE GEORGE BC YAM 2 7 5 0 ELMORE DANIEL 377 Pro Am Telkwa YAM 7 5 6 30 DELAPLACE DYLAN 291 Pro Am Langley BC HON 8 6 7 28 PARKES JOEY 58 Pro Am Nanaimo BC YAM 9 8 8 25 RANDELL JONAH 70 Pro Am Nelson HON 12 9 9 21 NUYENS DEEGAN 215 Pro Am Lake Country BC KAW 11 10 10 21 STEEVES CORY 112 Pro Am Peachland HON 6 DNF 11 15 LEPP KEVIN 380 Pro Am Abbotsford BC YAM 10 DNS 12 11
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Quad A Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts WOOD TYLER 65 Quad A CUMBERLAND BC YAM 3 1 1 45 SANGHARA AMAN 718 Quad A HON 5 2 2 0 POCOCK JEFF 67 Quad A YAM 4 4 3 0 KAETLER TREVOR 18 Quad A Unk 6 3 4 0 SAYAH OLIVER 357 Quad A COURTENAY BC YAM 2 7 5 36 WOOD IAN 74 Quad A SUZ 7 5 6 0 BOESE JAYDON 69 Quad A YAM 8 6 7 0 DAVIS BRAD 8 Quad A YAM 10 8 8 0 BEETON GRANT 70 Quad A YAM 11 10 9 0 KAETLER KEVIN 5x Quad A HON 9 12 10 0 FRIESEN HUNTER 88 Quad A ABBOTSFORD BC YAM 1 DNF 11 0 CALABRIDGE GERRY 021 Quad A HON 13 11 12 0 MONTGOMERY KEVIN 49 Quad A YAM 17 9 13 0 STRUNIG WYNAND 94 Quad A YAM 12 14 14 0 POTGIETER ALISTAIR 9 Quad A YAM 14 13 15 0 BOESE CAM 96 Quad A YAM 15 15 16 0 REIMER DUNCAN 77 Quad A Unk 16 16 17 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Quad B Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts BOESE KONNOR 55 Quad B YAM 1 1 1 0 WOOD KOHEN 08 Quad B CUMBERLAND BC SUZ 2 2 2 44 BOESE KARLEE 24 Quad B YAM 3 5 3 0 KAETLER RYAN 12 Quad B YAM 8 3 4 0 BORDEN-SAYAH ISAAC 777 Quad B COURTENAY BC YAM 6 6 5 30 KAPALKA JESSICA 117 Quad B SUZ 4 8 6 0 POTGIETER MATHEW 26 Quad B YAM 9 4 7 0 DAVIS MILES 022 Quad B YAM 7 7 8 0 BORDEN-SAYAH JACOB 16 Quad B COURTENAY BC YAM 5 9 9 28 KAPALKA JORDAN 11 Quad B SUZ 10 10 10 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Quad Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts KAPALKA PAM 5 Quad Ladies Unk 1 1 1 0 NUYENS AMBER 99 Quad Ladies LAKE COUNTRY BC YAM 2 2 2 0 POTGIETER JEANETTE 10 Quad Ladies SUZ 4 3 3 0 POCOCK CHRISTINA 66 Quad Ladies YAM 3 6 4 0 KAETLER ERIN 06 Quad Ladies SUZ 6 4 5 0 BORDEN TANYA 35 Quad Ladies YAM 7 5 6 0 BOESE MICHELLE 73 Quad Ladies YAM 5 7 7 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Schoolboy Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts HENRY BROCK 991 Schoolboy Kelowna BC KTM 1 1 1 50 DUBUC TYSON 15 Schoolboy Mission BC KTM 2 3 2 42 GRAVELLE DAWSON 819 Schoolboy Mission HON 4 2 3 40 CHARLTON CHARLES 81 Schoolboy Langley Township KTM 5 4 4 34 SMITH ADAM 44 Schoolboy Quesnel BC YAM 6 5 5 31 LIEBRECHT TYLER 425 Schoolboy SQUAMISH BC YAM 7 7 6 28 WESTON JACOB sx Schoolboy LANGLEY BC KTM 10 6 7 26 MCFADDEN HUNTER 174 Schoolboy KTM 9 8 8 25 NEUBAUER JACOB 121 Schoolboy Langley City BC KTM 11 9 9 22 BRANTING JORAN 94 Schoolboy DUNCAN BC KTM 13 10 10 19 SVENSSON LUKE 1x Schoolboy Langley YAM 3 DNS 11 20 KERNESTED RYAN 39 Schoolboy Langley BC HSK 8 DNS 12 13 VISCO CADE 89 Schoolboy ABBOTSFORD BC YAM 12 DNS 13 9 WARDELL ETHAN 20 Schoolboy LANGLEY BC YAM DNF DNS DNF 0 OSWALD SOLUS 13 Schoolboy Salmo SUZ DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Supermini Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts DUBUC TYSON 15 Supermini Mission BC KTM 3 1 1 45 CHARLTON CHARLES 574 Supermini Langley Township KTM 2 2 2 44 DAVIES BLAKE 58 Supermini MISSION BC HSK 4 3 3 38 GIBBS TRAVIS 151 Supermini Deroche HSK 1 7 4 39 KERNESTED RYAN 39 Supermini Langley BC HSK 5 4 5 34 MCFADDEN HUNTER 174 Supermini KTM 8 5 6 29 MARTIN ZANDER 51 Supermini Abbotsford KAW 7 6 7 29 KETEL NOAH 74 Supermini Rossland BC SUZ 9 9 8 24 ELMORE ORRIN 338 Supermini Telkwa YAM 11 8 9 23 PORTER NOAH 600 Supermini Williams Lake BC KTM 6 13 10 0 SULYOK SEBY 24 Supermini NANAIMO BC KTM 10 10 11 0 FOGLIATO MATTAUS 137 Supermini COQUITLAM BC HSK 15 11 12 16 MCFADDEN CORMICK 141 Supermini KTM 14 12 13 16 HEPPNER IVAN 26 Supermini ABBOTSFORD BC YAM 12 14 14 16 OSWALD SHAYDE 187 Supermini SALMO BC SUZ 13 15 15 14 SCHULTZ LANE 613 Supermini YAM 17 16 16 9 KLATT KOEN 117 Supermini Lake Country BC KAW 16 19 17 7 VASSEUR BRAXTON 27 Supermini LANGLEY BC YAM 20 17 18 5 HELFRICH JACOB 29 Supermini Penticton KTM 19 18 19 5 WIEBE AUSTIN 133 Supermini Scotch Creek KAW 18 21 20 3 MURPHY SYLAS 88 Supermini Surrey YAM 21 20 21 1 LOPUSHINSKY ANNALYSE 09 Supermini ROSEDALE BC HSK DNF DNS DNF 0 POPOFF MAXIM 99 Supermini Kelowna BC KTM DNF DNS DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Under 30 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts UFIMZEFF ZACH 34 Under 30 Lake Country BC KTM 5 1 1 41 SPRINGMAN KYLE 84 Under 30 ABBOTSFORD BC YAM 4 3 2 38 PICCOLO JACOB 81 Under 30 ABBOTSFORD BC KTM 1 7 3 39 STEEVES CORY 112 Under 30 Peachland HON 7 2 4 36 BENEK JULIEN 170 Under 30 Mission YAM 2 8 5 35 ELMORE DANIEL 377 Under 30 Telkwa YAM 8 4 6 31 SMITH DEVYN 30 Under 30 KAW 6 6 7 30 EALES PARKER 526 Under 30 Maple Ridge BC HON 3 10 8 31 PARKES JOEY 58 Under 30 Nanaimo BC YAM 11 5 9 26 DELAPLACE DYLAN 291 Under 30 Langley BC HON 9 9 10 24 SVENSSON LUKE 12 Under 30 Langley YAM 14 11 11 17 NUYENS DEEGAN 215 Under 30 Lake Country BC KAW 13 12 12 17 TEBULTE ISAAC 196 Under 30 Castlegar BC KTM 12 13 13 17 CREWS MITCHEL 310 Under 30 Maple Ridge KTM 15 14 14 0 LEPP KEVIN 380 Under 30 Abbotsford BC YAM 10 DNS 15 11
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Young Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts BELISLE PEYTON 936 Young Ladies Smithers BC HSK 1 1 1 50 PICOTTE AISHA 32 Young Ladies Langley City KAW 2 2 2 44 COLE SAIGE 288 Young Ladies KELOWNA BC HON 3 3 3 0 MATHISON ELLIAH 90 Young Ladies Fort Nelson BC KTM 4 4 4 36
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: 250 Intermediate Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts BENEK JULIEN 170 250 Intermediate Mission YAM 2 1 1 47 UFIMZEFF ZACH 34 250 Intermediate Lake Country BC KTM 1 3 2 45 YATES TYLER 133 250 Intermediate DUNCAN BC KTM 3 2 3 42 HENRY BROCK 991 250 Intermediate Kelowna BC KTM 5 4 4 34 GRAVELLE DAWSON 819 250 Intermediate Mission HON 4 8 5 31 DAY MAX 108 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 7 5 6 30 RANDELL JONAH 70 250 Intermediate Nelson HON 8 6 7 28 TEBULTE ISAAC 196 250 Intermediate Castlegar BC KTM 9 7 8 26 INANCSI JAREK 17 250 Intermediate HOPE BC HSK 6 DNS 9 15 TOEWS ETHAN 151 250 Intermediate GRANDE PRAIRIE AB HON DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019 BC Motocross Championships Round 7 - 9/8/2019 Mission Raceway Class: Open Intermediate Last Name First Name Nbr Class City State Brand Moto 1 Moto 2 O/A Pts YATES TYLER 133 Open Intermediate DUNCAN BC KTM 1 1 1 50 UFIMZEFF ZACH 34 Open Intermediate Lake Country BC KTM 2 3 2 42 BENEK JULIEN 170 Open Intermediate Mission YAM 4 2 3 40 GRAVELLE DAWSON 819 Open Intermediate Mission HON 3 4 4 38 DAY MAX 108 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW 6 5 5 31 NUYENS DEEGAN 215 Open Intermediate Lake Country BC KAW 7 6 6 29 INANCSI JAREK 17 Open Intermediate HOPE BC HSK 5 8 7 29 MATHISON WADE 14 Open Intermediate Fort Nelson BC KTM 8 7 8 27 NUYENS LAYNE 187 Open Intermediate Lake Country BC YAM DNF DNS DNF 0 TOEWS ETHAN 151 Open Intermediate GRANDE PRAIRIE AB HON DNS DNS DNS 0
6 6 2 3 2 False False