Gabe Ellett Trackside Software 7950 12150 225 105 26 24 False False Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: All Classes Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts LANKINEN CAMERON 222 250 Junior PRINCETON BC YAM 1 1 1 1 25 JANSEN RYAN 100 250 Junior CHILLIWACK BC KAW 3 3 2 2 22 CREWS MITCHEL 310 250 Junior MAPLE RIDGE BC KTM 2 2 3 3 20 HORSMAN GARRETT 47 250 Junior SHAWNIGAN LAKE BC KTM 1 1 4 4 18 DUBUC TYSON 15 250 Junior MISSION BC KTM 2 2 5 5 16 CHARLTON CHARLES 574 250 Junior KAMLOOPS BC V2B-0G8 BC KTM 4 4 6 6 15 DAGERE PARIE 511 250 Junior KAMLOOPS BC YAM 3 3 7 7 14 PALLER FINN 19 250 Junior Abbotsford BC KAW DNS 21 8 8 13 BRANTING JORAN 94 250 Junior DUNCAN BC KTM 5 5 9 9 12 SAGNIS ASHLEY 923 250 Junior EVERETT WA SUZ 6 6 10 10 11 WILLOX BRENDON 79 250 Junior NORTH VANCOUVER BC YAM 5 5 11 11 10 RICHMOND KADE 186 250 Junior QUESNEL BC YAM 7 7 12 12 9 SUNDBY BRIANA 312 250 Junior QUESNEL BC KAW 6 6 13 13 8 ARNOLD RYAN 31 250 Junior WILLIAMS LAKE BC YAM 4 4 14 14 7 BENTLEY FISHER 15 50cc (4 - 6 yrs) MAPLE RIDGE BC COB - 1 1 1 25 BALZER CREW 353 50cc (4 - 6 yrs) ABBOTSFORD BC HSK - 4 2 2 22 TAYLOR RYAN 114 50cc (4 - 6 yrs) CALGARY AB KTM - 2 3 3 20 GARWASIUK KRUZ 62 50cc (4 - 6 yrs) KELOWNA BC KTM - 3 4 4 18 MACKLEM BAELEN 728 50cc (4 - 6 yrs) QUALICUM BEACH BC COB - 6 5 5 16 MARSTON ETHAN 818 50cc (4 - 6 yrs) ROSEDALE BC HON - 7 6 6 15 HORNER CARSON 199 50cc (4 - 6 yrs) ABBOTSFORD BC KTM - 5 7 7 14 FREDRIKSON RYLAN 51 50cc (4 - 6 yrs) YAM - 11 8 8 13 KEDDY JAXSON 161 50cc (4 - 6 yrs) GROVEDALE AB KTM - 8 9 9 12 INGLIS BANKS 37 50cc (4 - 6 yrs) 100 MILE HOUSE BC KTM - 9 10 10 11 ARISHENKOFF JASE 51x 50cc (4 - 6 yrs) CHILLIWACK BC COB - 10 11 11 10 ZEITNER BRAXTON 10 50cc (7 - 8 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 1 25 SCHULTZ EVAN 314 50cc (7 - 8 yrs) COB 2 2 2 2 22 BECKER BRAXTON 65 50cc (7 - 8 yrs) RED DEER AB COB 1 1 3 3 20 HATT PARKER 518 50cc (7 - 8 yrs) CALGARY AB HSK 4 4 4 4 18 SAWYER RYLAN 171 50cc (7 - 8 yrs) CALGARY AB COB 5 5 5 5 16 SAWYER JACOB 117 50cc (7 - 8 yrs) COB 4 4 6 6 15 MEYER KADEN 82 50cc (7 - 8 yrs) YAM 3 3 7 7 14 GORDON CRUZ 55 50cc (7 - 8 yrs) FORT ST JOHN BC COB 3 3 8 8 13 STEPHEN HUNTER 409 50cc (7 - 8 yrs) KAMLOOPS BC COB 2 2 9 9 12 LAWRENCE JACKSON 5 50cc (7 - 8 yrs) PEMBERTON BC COB 6 6 10 10 11 CONNOLLY BRAXTON 233 50cc (7 - 8 yrs) BC HSK 7 7 11 11 10 WILTSEY CHRISTOPHER 222 50cc (7 - 8 yrs) NANAIMO BC KTM 5 5 12 12 9 WOOLMER AVI 509 50cc (7 - 8 yrs) CALGARY AB KTM 6 6 13 13 8 WARRICK AIDAN 140 50cc (7 - 8 yrs) KTM 7 7 14 14 7 ZEITNER BRAXTON 10 50cc Open YARROW BC COB 1 1 1 1 25 SCHULTZ EVAN 314 50cc Open COB 4 4 2 2 22 BECKER BRAXTON 65 50cc Open RED DEER AB COB 2 2 3 3 20 SAWYER RYLAN 171 50cc Open CALGARY AB COB 6 6 4 4 18 MEYER KADEN 82 50cc Open YAM 1 1 5 5 16 BENTLEY FISHER 15 50cc Open MAPLE RIDGE BC COB 2 2 6 6 15 WILTSEY CHRISTOPHER 222 50cc Open NANAIMO BC KTM 4 4 7 7 14 GORDON CRUZ 55 50cc Open FORT ST JOHN BC COB 10 10 8 8 13 TAYLOR RYAN 114 50cc Open CALGARY AB KTM 5 5 9 9 12 SAWYER JACOB 117 50cc Open COB 3 3 10 10 11 BALZER CREW 353 50cc Open ABBOTSFORD BC HSK 3 3 11 11 10 HATT PARKER 518 50cc Open CALGARY AB HSK 11 11 12 12 9 CONNOLLY BRAXTON 233 50cc Open BC HSK 7 7 13 13 8 STEPHEN HUNTER 409 50cc Open KAMLOOPS BC COB 5 5 14 14 7 LAWRENCE JACKSON 5 50cc Open PEMBERTON BC COB 6 6 15 15 6 MARSTON ETHAN 818 50cc Open B ROSEDALE BC HON - 1   - 0 HORNER CARSON 199 50cc Open B ABBOTSFORD BC KTM - 2   - 0 WOOLMER AVI 509 50cc Open B CALGARY AB KTM - 3   - 0 GARWASIUK KRUZ 62 50cc Open B KELOWNA BC KTM - 4   - 0 FREDRIKSON RYLAN 51 50cc Open B YAM - 5   - 0 INGLIS BANKS 37 50cc Open B 100 MILE HOUSE BC KTM - 6   - 0 KEDDY JAXSON 161 50cc Open B GROVEDALE AB KTM - 7   - 0 ARISHENKOFF JASE 51x 50cc Open B CHILLIWACK BC COB - 8   - 0 WARRICK AIDAN 140 50cc Open B KTM - 9   - 0 SEITZ DEXTER 15 65cc (10 - 11 yrs) ROCKY VIEW COUNTY AB KTM - 1 1 1 25 DUECK JONAH 998 65cc (10 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM - 3 2 2 22 HEPPNER BEN 71 65cc (10 - 11 yrs) ABBOTSFORD BC YAM - 2 3 3 20 HARTWELL LIAM 112 65cc (10 - 11 yrs) BC KTM - 5 4 4 18 HANKINS WYATT 16 65cc (10 - 11 yrs) MAPLE RIDGE BC KTM - 4 5 5 16 CASQUILHO TREVOR 7 65cc (10 - 11 yrs) LANGLEY BC KTM - 6 6 6 15 COUGHLIN CALIB 8 65cc (10 - 11 yrs) PORT COQUITLAM BC YAM - 7 7 7 14 JOHNSON SETH 110 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KTM - DNF 8 8 13 THIBERT SADIE 50 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KAW - 8 9 9 12 DEBODT JAYDEN 117 65cc (7 - 9 yrs) DUNCAN BC KTM 1 1 1 1 25 ZEITNER BRAXTON 10 65cc (7 - 9 yrs) YARROW BC COB 2 2 2 2 22 HEPPNER RIAN 39 65cc (7 - 9 yrs) CHILLIWACK BC YAM 3 3 3 3 20 MOSSER TRAVIS 713 65cc (7 - 9 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 1 1 4 4 18 KEHLER BROCK 40 65cc (7 - 9 yrs) EDSON AB KTM 2 2 5 5 16 SCHULTZ EVAN 314 65cc (7 - 9 yrs) COB 3 3 6 6 15 GREEN LINCOLN 861 65cc (7 - 9 yrs) LAKE COUNTRY BC YAM 4 4 7 7 14 BECKER BRAXTON 65 65cc (7 - 9 yrs) RED DEER AB HSK 5 5 8 8 13 GRIFFITHS FINN 90 65cc (7 - 9 yrs) RED DEER AB KTM 6 6 9 9 12 FORTIN RYDER 224 65cc (7 - 9 yrs) LANGLEY BC KTM 4 4 10 10 11 OSTASZEWSKI TRENTON 746 65cc (7 - 9 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 5 5 11 11 10 GOODE ZAYLA 505 65cc (7 - 9 yrs) ABBOTSFORD BC HSK 7 7 12 12 9 MARSTON MYA 838 65cc (7 - 9 yrs) ROSEDALE BC KAW 6 6 13 13 8 MEYER KADEN 2 65cc (7 - 9 yrs) YAM 7 7 14 14 7 SEITZ DEXTER 15 65cc Open ROCKY VIEW COUNTY AB KTM 1 1 1 1 25 DEBODT JAYDEN 117 65cc Open DUNCAN BC KTM 1 1 2 2 22 DUECK JONAH 998 65cc Open Abbotsford BC YAM 3 3 3 3 20 HEPPNER BEN 71 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 2 2 4 4 18 MOSSER TRAVIS 713 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 3 3 5 5 16 GREEN LINCOLN 861 65cc Open LAKE COUNTRY BC YAM 4 4 6 6 15 COUGHLIN CALIB 8 65cc Open PORT COQUITLAM BC YAM 7 7 7 7 14 KEHLER BROCK 40 65cc Open EDSON AB KTM 6 6 8 8 13 CASQUILHO TREVOR 7 65cc Open LANGLEY BC KTM 5 5 9 9 12 JOHNSON SETH 110 65cc Open PRINCE GEORGE BC KTM 6 6 10 10 11 HARTWELL LIAM 112 65cc Open BC KTM 2 2 11 11 10 FORTIN RYDER 224 65cc Open LANGLEY BC KTM 5 5 12 12 9 HANKINS WYATT 16 65cc Open MAPLE RIDGE BC KTM 4 4 13 13 8 GIBBS TRAVIS 151 85cc (12 - 16 yrs) MISSION BC HSK - 1 1 1 25 SULYOK SEBY 24 85cc (12 - 16 yrs) NANAIMO BC KTM - 2 2 2 22 HEPPNER IVAN 26 85cc (12 - 16 yrs) ABBOTSFORD BC YAM - 3 3 3 20 WIEBE AUSTIN 133 85cc (12 - 16 yrs) SCOTCH CREEK BC KAW - 4 4 4 18 DAVIES BLAKE 58 85cc (7 - 11 yrs) MISSION BC HSK - 4 1 1 25 LAYBOURN GRAEME 21 85cc (7 - 11 yrs) CHILLIWACK BC KAW - 1 2 2 22 HEPPNER LUKE 41 85cc (7 - 11 yrs) CHILLIWACK BC KAW - 11 3 3 20 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW - 5 4 4 18 DUECK JONAH 998 85cc (7 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM - 3 5 5 16 FOGLIATO MATTAUS 137 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC HSK - 2 6 6 15 DEBODT JAYDEN 117 85cc (7 - 11 yrs) DUNCAN BC KTM - 7 7 7 14 HARTWELL LIAM 112 85cc (7 - 11 yrs) BC KTM - 6 8 8 13 MARSTON THOMAS 78 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC KAW - 9 9 9 12 VASSEUR BRAXTON 27 85cc (7 - 11 yrs) LANGLEY BC YAM - 8 10 10 11 OSTASZEWSKI TRENTON 746 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW - 10 11 11 10 POWELL TYLER 898 85cc (7 - 11 yrs) SURREY BC KTM - 12 12 12 9 SACHE KIANA 19 Ladies CHILLIWACK BC HON - 1 1 1 25 SUNDBY BRIANA 312 Ladies QUESNEL BC KAW - 4 2 2 22 BRUVOLD PAYTON 84 Ladies LANGLEY BC KTM - 5 3 3 20 HARKIN ALISSA 29 Ladies SECHELT BC YAM - 6 4 4 18 WUTHRICH HAYLEY 878 Ladies FORT ST.JOHN BC YAM - 3 5 5 16 DAY BRIE 137 Ladies LAKE COUNTRY BC KAW - 9 6 6 15 FERGUSON ASHLEY 17 Ladies GRANITE FALLS WA YAM - DNF 7 7 14 VAN DYCK MASON 612 Ladies MAPLE RIDGE BC SUZ - 7 8 8 13 BELISLE PEYTON 936 Ladies SMITHERS BC HSK - 8 9 9 12 SAGNIS ASHLEY 923 Ladies EVERETT WA SUZ - 2 10 10 11 PICOTTE AISHA 32 Ladies LANGLEY BC KAW - 10 11 11 10 MARSTON ELLA 876 Ladies ROSEDALE BC HON - 11 12 12 9 HOLLOWAY DEACON 57 New Kid Beginner PRINCETON BC HON - 2 1 1 25 SCHULTZ OWEN 745 New Kid Beginner SUZ - 3 2 2 22 BERLINGER NICO 902 New Kid Beginner CHETWYND BC KTM - 1 3 3 20 WUTHRICH HAYLEY 878 Open Beginner FORT ST.JOHN BC YAM - 1 1 1 25 BRUVOLD PAYTON 84 Open Beginner LANGLEY BC KTM - DNS 2 2 22 ZACHOW CODY 10 Open Beginner KTM - 6 3 3 20 HARKIN ALISSA 29 Open Beginner SECHELT BC YAM - 4 4 4 18 VAN DYCK MASON 612 Open Beginner MAPLE RIDGE BC SUZ - 3 5 5 16 PRUE KELSEY 77 Open Beginner YAM - 2 6 6 15 LEMIEUX JOSH 18 Open Beginner KAMLOOPS/MERRITT BC KTM - 5 7 7 14 LANKINEN CAMERON 222 Open Junior PRINCETON BC YAM - 1 1 1 25 CREWS MITCHEL 310 Open Junior MAPLE RIDGE BC KTM - 3 2 2 22 CHARLTON CHARLES 574 Open Junior KAMLOOPS BC V2B-0G8 BC KTM - 4 3 3 20 JANSEN RYAN 100 Open Junior CHILLIWACK BC KAW - 2 4 4 18 KRESS DYLAN 5 Open Junior SUZ - 5 5 5 16 DAGERE PARIE 511 Open Junior KAMLOOPS BC YAM - 7 6 6 15 RENSHAW MIKE 747 Open Junior KAMLOOPS BC KTM - 6 7 7 14 OLIVER CODY 125 Open Junior ALDERGROVE BC KTM - 8 8 8 13 ARNOLD RYAN 31 Open Junior WILLIAMS LAKE BC YAM - 9 9 9 12 WILLOX BRENDON 79 Open Junior NORTH VANCOUVER BC YAM - 10 10 10 11 HOLSTEIN KYLE 783 Plus 30 - Vet Junior KAMLOOPS BC HSK - 2 1 1 25 WILLOX BRENDON 79 Plus 30 - Vet Junior NORTH VANCOUVER BC YAM - 3 2 2 22 PRUE KELSEY 77 Plus 30 - Vet Junior YAM - DNS 3 3 20 LOCKHART RYAN 101 Plus 30 - Vet Master LANGLEY BC KAW - 1 1 1 25 HOOD CAMERON 982 Plus 30 - Vet Master GROVEDALE AB HSK - 2 2 2 22 HEPPNER KEVIN 37 Plus 30 - Vet Master ABBOTSFORD BC YAM - DNF 3 3 20 WANECK BEN 124 Plus 30 - Vet Master VERNON BC SUZ - 3 4 4 18 RENSHAW MIKE 747 Plus 30 - Vet Master KAMLOOPS BC KTM - 4 5 5 16 BERLINGER JASON 901 Plus 30 - Vet Master CHETWYND BC HSK - 5 6 6 15 PICCOLO JACOB 81 Pro Am Lights ABBOTSFORD BC KTM 1 1 1 1 25 JURIN COLLIN 476 Pro Am Lights MONROE WA KAW 1 1 2 2 22 KEAST CASEY 25 Pro Am Lights KELOWNA BC YAM 2 2 3 3 20 WALKER KADE 651 Pro Am Lights LANGDON AB YAM 3 3 4 4 18 COLLINS NICK 711 Pro Am Lights CALGARY AB HSK 3 3 5 5 16 BENEK JULIEN 170 Pro Am Lights MISSION BC YAM 2 2 6 6 15 SPRINGMAN KYLE 84 Pro Am Lights ABBOTSFORD BC YAM 4 4 7 7 14 FRASER DAVEY 11 Pro Am Lights HALIFAX NS HSK 4 4 8 8 13 EALES PARKER 526 Pro Am Lights MAPLE RIDGE BC HON 5 5 9 9 12 DEAUSY MARCUS 417 Pro Am Lights 150 MILE HOUSE BC YAM 5 5 10 10 11 GILIOMEE BURG 888 Pro Am Lights COQUITLAM BC KTM 6 6 11 11 10 WILTON SPENSER 17 Pro Am Lights KTM 7 7 12 12 9 PARKES JOEY 58 Pro Am Lights NANAIMO BC YAM 6 6 13 13 8 JANSEN JUSTIN 8 Quad SUZ -     - 0 NEELS GRANT red Quad HON -     - 0 HORSMAN GARRETT 47 Schoolboy SHAWNIGAN LAKE BC KTM - 3 1 1 25 SVENSSON LUKE 12 Schoolboy LANGLEY BC YAM - 2 2 2 22 BRANTING JORAN 94 Schoolboy DUNCAN BC KTM - 4 3 3 20 KERNESTED RYAN 39 Schoolboy LANGLEY BC HSK - 6 4 4 18 PALLER FINN 19 Schoolboy Abbotsford BC KAW - DNS 5 5 16 CHARLTON CHARLES 574 Schoolboy KAMLOOPS BC V2B-0G8 BC KTM - 5 6 6 15 DAGERE PARIE 511 Schoolboy KAMLOOPS BC YAM - 7 7 7 14 OLIVER CODY 125 Schoolboy ALDERGROVE BC KTM - 8 8 8 13 DUBUC TYSON 15 Schoolboy MISSION BC KTM - 1 9 9 12 DUBUC TYSON 15 Supermini MISSION BC KTM 1 1 1 1 25 GIBBS TRAVIS 151 Supermini MISSION BC HSK 2 2 2 2 22 DAVIES BLAKE 58 Supermini MISSION BC HSK 1 1 3 3 20 HEPPNER LUKE 41 Supermini CHILLIWACK BC KAW 3 3 4 4 18 LAYBOURN GRAEME 21 Supermini CHILLIWACK BC KAW 2 2 5 5 16 KERNESTED RYAN 39 Supermini LANGLEY BC HSK 3 3 6 6 15 FOGLIATO MATTAUS 137 Supermini COQUITLAM BC HSK 4 4 7 7 14 SULYOK SEBY 24 Supermini NANAIMO BC KTM 6 6 8 8 13 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 Supermini BEAVERLODGE AB KAW 5 5 9 9 12 HEPPNER IVAN 26 Supermini ABBOTSFORD BC YAM 4 4 10 10 11 WIEBE AUSTIN 133 Supermini SCOTCH CREEK BC KAW 5 5 11 11 10 MARSTON THOMAS 78 Supermini COQUITLAM BC KAW 7 7 12 12 9 VASSEUR BRAXTON 27 Supermini LANGLEY BC YAM 6 6 13 13 8 KOKKAS KARTER 13 Tyke 50cc PITT MEADOWS BC SUZ - 1 1 1 25 GIBNEY DEAGAN 1x Tyke 50cc MISSION BC HON - 2 2 2 22 WINKLER CORBIN 117 Tyke 50cc VERNON BC HON - 4 3 3 20 LOCKHART MESTON 101 Tyke 50cc LANGLEY BC YAM - 3 4 4 18 ROY KAYDEN 7 Tyke 50cc CHILLIWACK BC YAM - 5 5 5 16 ARISHENKOFF BRODY 1 Tyke 50cc CHILLIWACK BC Unk - 7 6 6 15 WARRICK ELLIOT 40 Tyke 50cc YAM - 6 7 7 14 WOOLMER BENSON x Tyke 50cc Unk - 8 8 8 13 HARVEY ERIK 143 Under 30 KAW - 1 1 1 25 LACKIE JAKE 110 Under 30 GRANITE FALLS WA YAM - 2 2 2 22 HORSMAN GARRETT 47 Under 30 SHAWNIGAN LAKE BC KTM - 3 3 3 20 KRESS DYLAN 5 Under 30 SUZ - 4 4 4 18 ARNOLD RYAN 31 Under 30 WILLIAMS LAKE BC YAM - 6 5 5 16 GERHARDT MICHAEL 259 Under 30 Port Coquitlam BC YAM - 5 DNF DNF 0 BELISLE PEYTON 936 Young Ladies SMITHERS BC HSK - 1 1 1 25 PICOTTE AISHA 32 Young Ladies LANGLEY BC KAW - 2 2 2 22 GOODE ZAYLA 505 Young Ladies ABBOTSFORD BC HSK - 6 3 3 20 THIBERT SADIE 50 Young Ladies PRINCE GEORGE BC KAW - 3 4 4 18 MARSTON ELLA 876 Young Ladies ROSEDALE BC HON - 5 5 5 16 MARSTON MYA 838 Young Ladies ROSEDALE BC KAW - 7 6 6 15 HOOD TEEGAN 304 Young Ladies GROVEDALE AB HSK - 4 7 7 14 DEAUSY MARCUS 417 250 Intermediate 150 MILE HOUSE BC YAM - 1 1 1 25 BENEK JULIEN 170 250 Intermediate MISSION BC YAM - 2 2 2 22 UFIMZEFF ZACH 34 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KTM - 4 3 3 20 YATES TYLER 122 250 Intermediate DUNCAN BC KTM - 3 4 4 18 SVENSSON LUKE 12 250 Intermediate LANGLEY BC YAM - 5 5 5 16 SMITH DEVYN 30 250 Intermediate MISSION BC KAW - 6 6 6 15 DAY MAX 108 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW - 7 7 7 14 NUYENS LAYNE 187 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC YAM - 8 8 8 13 BRAR SCOTT 18 250 Intermediate Surrey KAW - 9 9 9 12 BENEK JULIEN 170 Open Intermediate MISSION BC YAM - 2 1 1 25 DEAUSY MARCUS 417 Open Intermediate 150 MILE HOUSE BC YAM - 1 2 2 22 YATES TYLER 133 Open Intermediate DUNCAN BC KTM - 3 3 3 20 UFIMZEFF ZACH 34 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KTM - 7 4 4 18 SMITH DEVYN 30 Open Intermediate MISSION BC KAW - 5 5 5 16 SVENSSON LUKE 12 Open Intermediate LANGLEY BC YAM - 4 6 6 15 DAY MAX 108 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW - 6 7 7 14 NUYENS LAYNE 187 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC YAM - 8 8 8 13 BRAR SCOTT 18 Open Intermediate Surrey KAW - 9 9 9 12 MESTON KEYLAN 10 Pro Open CALGARY AB KTM 2 2 1 1 25 JURIN COLLIN 476 Pro Open MONROE WA KAW 1 1 2 2 22 COLLINS NICK 711 Pro Open CALGARY AB HSK 6 6 3 3 20 KEAST CASEY 25 Pro Open KELOWNA BC YAM 5 5 4 4 18 SPRINGMAN KYLE 84 Pro Open ABBOTSFORD BC YAM 4 4 5 5 16 FRASER DAVEY 11 Pro Open HALIFAX NS HSK 3 3 6 6 15 DELAPLACE DYLAN 291 Pro Open LANGLEY BC HON 3 3 7 7 14 GILIOMEE BURG 888 Pro Open COQUITLAM BC KTM 7 7 8 8 13 PARKES JOEY 58 Pro Open NANAIMO BC YAM 5 5 9 9 12 WILTON SPENSER 17 Pro Open KTM 6 6 10 10 11 EALES PARKER 526 Pro Open MAPLE RIDGE BC HON 4 4 11 11 10 PICCOLO JACOB 81 Pro Open ABBOTSFORD BC KTM 1 1 DNF DNF 0 WALKER KADE 651 Pro Open LANGDON AB YAM 2 2 DNF DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 250 Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts LANKINEN CAMERON 222 250 Junior PRINCETON BC YAM 1 1 1 1 25 JANSEN RYAN 100 250 Junior CHILLIWACK BC KAW 3 3 2 2 22 CREWS MITCHEL 310 250 Junior MAPLE RIDGE BC KTM 2 2 3 3 20 HORSMAN GARRETT 47 250 Junior SHAWNIGAN LAKE BC KTM 1 1 4 4 18 DUBUC TYSON 15 250 Junior MISSION BC KTM 2 2 5 5 16 CHARLTON CHARLES 574 250 Junior KAMLOOPS BC V2B-0G8 BC KTM 4 4 6 6 15 DAGERE PARIE 511 250 Junior KAMLOOPS BC YAM 3 3 7 7 14 PALLER FINN 19 250 Junior Abbotsford BC KAW DNS 21 8 8 13 BRANTING JORAN 94 250 Junior DUNCAN BC KTM 5 5 9 9 12 SAGNIS ASHLEY 923 250 Junior EVERETT WA SUZ 6 6 10 10 11 WILLOX BRENDON 79 250 Junior NORTH VANCOUVER BC YAM 5 5 11 11 10 RICHMOND KADE 186 250 Junior QUESNEL BC YAM 7 7 12 12 9 SUNDBY BRIANA 312 250 Junior QUESNEL BC KAW 6 6 13 13 8 ARNOLD RYAN 31 250 Junior WILLIAMS LAKE BC YAM 4 4 14 14 7
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 50cc (4 - 6 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts BENTLEY FISHER 15 50cc (4 - 6 yrs) MAPLE RIDGE BC COB - 1 1 1 25 BALZER CREW 353 50cc (4 - 6 yrs) ABBOTSFORD BC HSK - 4 2 2 22 TAYLOR RYAN 114 50cc (4 - 6 yrs) CALGARY AB KTM - 2 3 3 20 GARWASIUK KRUZ 62 50cc (4 - 6 yrs) KELOWNA BC KTM - 3 4 4 18 MACKLEM BAELEN 728 50cc (4 - 6 yrs) QUALICUM BEACH BC COB - 6 5 5 16 MARSTON ETHAN 818 50cc (4 - 6 yrs) ROSEDALE BC HON - 7 6 6 15 HORNER CARSON 199 50cc (4 - 6 yrs) ABBOTSFORD BC KTM - 5 7 7 14 FREDRIKSON RYLAN 51 50cc (4 - 6 yrs) YAM - 11 8 8 13 KEDDY JAXSON 161 50cc (4 - 6 yrs) GROVEDALE AB KTM - 8 9 9 12 INGLIS BANKS 37 50cc (4 - 6 yrs) 100 MILE HOUSE BC KTM - 9 10 10 11 ARISHENKOFF JASE 51x 50cc (4 - 6 yrs) CHILLIWACK BC COB - 10 11 11 10
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 50cc (7 - 8 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 50cc (7 - 8 yrs) YARROW BC COB 1 1 1 1 25 SCHULTZ EVAN 314 50cc (7 - 8 yrs) COB 2 2 2 2 22 BECKER BRAXTON 65 50cc (7 - 8 yrs) RED DEER AB COB 1 1 3 3 20 HATT PARKER 518 50cc (7 - 8 yrs) CALGARY AB HSK 4 4 4 4 18 SAWYER RYLAN 171 50cc (7 - 8 yrs) CALGARY AB COB 5 5 5 5 16 SAWYER JACOB 117 50cc (7 - 8 yrs) COB 4 4 6 6 15 MEYER KADEN 82 50cc (7 - 8 yrs) YAM 3 3 7 7 14 GORDON CRUZ 55 50cc (7 - 8 yrs) FORT ST JOHN BC COB 3 3 8 8 13 STEPHEN HUNTER 409 50cc (7 - 8 yrs) KAMLOOPS BC COB 2 2 9 9 12 LAWRENCE JACKSON 5 50cc (7 - 8 yrs) PEMBERTON BC COB 6 6 10 10 11 CONNOLLY BRAXTON 233 50cc (7 - 8 yrs) BC HSK 7 7 11 11 10 WILTSEY CHRISTOPHER 222 50cc (7 - 8 yrs) NANAIMO BC KTM 5 5 12 12 9 WOOLMER AVI 509 50cc (7 - 8 yrs) CALGARY AB KTM 6 6 13 13 8 WARRICK AIDAN 140 50cc (7 - 8 yrs) KTM 7 7 14 14 7
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 50cc Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts ZEITNER BRAXTON 10 50cc Open YARROW BC COB 1 1 1 1 25 SCHULTZ EVAN 314 50cc Open COB 4 4 2 2 22 BECKER BRAXTON 65 50cc Open RED DEER AB COB 2 2 3 3 20 SAWYER RYLAN 171 50cc Open CALGARY AB COB 6 6 4 4 18 MEYER KADEN 82 50cc Open YAM 1 1 5 5 16 BENTLEY FISHER 15 50cc Open MAPLE RIDGE BC COB 2 2 6 6 15 WILTSEY CHRISTOPHER 222 50cc Open NANAIMO BC KTM 4 4 7 7 14 GORDON CRUZ 55 50cc Open FORT ST JOHN BC COB 10 10 8 8 13 TAYLOR RYAN 114 50cc Open CALGARY AB KTM 5 5 9 9 12 SAWYER JACOB 117 50cc Open COB 3 3 10 10 11 BALZER CREW 353 50cc Open ABBOTSFORD BC HSK 3 3 11 11 10 HATT PARKER 518 50cc Open CALGARY AB HSK 11 11 12 12 9 CONNOLLY BRAXTON 233 50cc Open BC HSK 7 7 13 13 8 STEPHEN HUNTER 409 50cc Open KAMLOOPS BC COB 5 5 14 14 7 LAWRENCE JACKSON 5 50cc Open PEMBERTON BC COB 6 6 15 15 6
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 50cc Open B Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts MARSTON ETHAN 818 50cc Open B ROSEDALE BC HON - 1   - 0 HORNER CARSON 199 50cc Open B ABBOTSFORD BC KTM - 2   - 0 WOOLMER AVI 509 50cc Open B CALGARY AB KTM - 3   - 0 GARWASIUK KRUZ 62 50cc Open B KELOWNA BC KTM - 4   - 0 FREDRIKSON RYLAN 51 50cc Open B YAM - 5   - 0 INGLIS BANKS 37 50cc Open B 100 MILE HOUSE BC KTM - 6   - 0 KEDDY JAXSON 161 50cc Open B GROVEDALE AB KTM - 7   - 0 ARISHENKOFF JASE 51x 50cc Open B CHILLIWACK BC COB - 8   - 0 WARRICK AIDAN 140 50cc Open B KTM - 9   - 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 65cc (10 - 11 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts SEITZ DEXTER 15 65cc (10 - 11 yrs) ROCKY VIEW COUNTY AB KTM - 1 1 1 25 DUECK JONAH 998 65cc (10 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM - 3 2 2 22 HEPPNER BEN 71 65cc (10 - 11 yrs) ABBOTSFORD BC YAM - 2 3 3 20 HARTWELL LIAM 112 65cc (10 - 11 yrs) BC KTM - 5 4 4 18 HANKINS WYATT 16 65cc (10 - 11 yrs) MAPLE RIDGE BC KTM - 4 5 5 16 CASQUILHO TREVOR 7 65cc (10 - 11 yrs) LANGLEY BC KTM - 6 6 6 15 COUGHLIN CALIB 8 65cc (10 - 11 yrs) PORT COQUITLAM BC YAM - 7 7 7 14 JOHNSON SETH 110 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KTM - DNF 8 8 13 THIBERT SADIE 50 65cc (10 - 11 yrs) PRINCE GEORGE BC KAW - 8 9 9 12
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 65cc (7 - 9 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts DEBODT JAYDEN 117 65cc (7 - 9 yrs) DUNCAN BC KTM 1 1 1 1 25 ZEITNER BRAXTON 10 65cc (7 - 9 yrs) YARROW BC COB 2 2 2 2 22 HEPPNER RIAN 39 65cc (7 - 9 yrs) CHILLIWACK BC YAM 3 3 3 3 20 MOSSER TRAVIS 713 65cc (7 - 9 yrs) ABBOTSFORD BC YAM 1 1 4 4 18 KEHLER BROCK 40 65cc (7 - 9 yrs) EDSON AB KTM 2 2 5 5 16 SCHULTZ EVAN 314 65cc (7 - 9 yrs) COB 3 3 6 6 15 GREEN LINCOLN 861 65cc (7 - 9 yrs) LAKE COUNTRY BC YAM 4 4 7 7 14 BECKER BRAXTON 65 65cc (7 - 9 yrs) RED DEER AB HSK 5 5 8 8 13 GRIFFITHS FINN 90 65cc (7 - 9 yrs) RED DEER AB KTM 6 6 9 9 12 FORTIN RYDER 224 65cc (7 - 9 yrs) LANGLEY BC KTM 4 4 10 10 11 OSTASZEWSKI TRENTON 746 65cc (7 - 9 yrs) BEAVERLODGE AB KAW 5 5 11 11 10 GOODE ZAYLA 505 65cc (7 - 9 yrs) ABBOTSFORD BC HSK 7 7 12 12 9 MARSTON MYA 838 65cc (7 - 9 yrs) ROSEDALE BC KAW 6 6 13 13 8 MEYER KADEN 2 65cc (7 - 9 yrs) YAM 7 7 14 14 7
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 65cc Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts SEITZ DEXTER 15 65cc Open ROCKY VIEW COUNTY AB KTM 1 1 1 1 25 DEBODT JAYDEN 117 65cc Open DUNCAN BC KTM 1 1 2 2 22 DUECK JONAH 998 65cc Open Abbotsford BC YAM 3 3 3 3 20 HEPPNER BEN 71 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 2 2 4 4 18 MOSSER TRAVIS 713 65cc Open ABBOTSFORD BC YAM 3 3 5 5 16 GREEN LINCOLN 861 65cc Open LAKE COUNTRY BC YAM 4 4 6 6 15 COUGHLIN CALIB 8 65cc Open PORT COQUITLAM BC YAM 7 7 7 7 14 KEHLER BROCK 40 65cc Open EDSON AB KTM 6 6 8 8 13 CASQUILHO TREVOR 7 65cc Open LANGLEY BC KTM 5 5 9 9 12 JOHNSON SETH 110 65cc Open PRINCE GEORGE BC KTM 6 6 10 10 11 HARTWELL LIAM 112 65cc Open BC KTM 2 2 11 11 10 FORTIN RYDER 224 65cc Open LANGLEY BC KTM 5 5 12 12 9 HANKINS WYATT 16 65cc Open MAPLE RIDGE BC KTM 4 4 13 13 8
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 85cc (12 - 16 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts GIBBS TRAVIS 151 85cc (12 - 16 yrs) MISSION BC HSK - 1 1 1 25 SULYOK SEBY 24 85cc (12 - 16 yrs) NANAIMO BC KTM - 2 2 2 22 HEPPNER IVAN 26 85cc (12 - 16 yrs) ABBOTSFORD BC YAM - 3 3 3 20 WIEBE AUSTIN 133 85cc (12 - 16 yrs) SCOTCH CREEK BC KAW - 4 4 4 18
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 85cc (7 - 11 yrs) Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts DAVIES BLAKE 58 85cc (7 - 11 yrs) MISSION BC HSK - 4 1 1 25 LAYBOURN GRAEME 21 85cc (7 - 11 yrs) CHILLIWACK BC KAW - 1 2 2 22 HEPPNER LUKE 41 85cc (7 - 11 yrs) CHILLIWACK BC KAW - 11 3 3 20 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW - 5 4 4 18 DUECK JONAH 998 85cc (7 - 11 yrs) Abbotsford BC YAM - 3 5 5 16 FOGLIATO MATTAUS 137 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC HSK - 2 6 6 15 DEBODT JAYDEN 117 85cc (7 - 11 yrs) DUNCAN BC KTM - 7 7 7 14 HARTWELL LIAM 112 85cc (7 - 11 yrs) BC KTM - 6 8 8 13 MARSTON THOMAS 78 85cc (7 - 11 yrs) COQUITLAM BC KAW - 9 9 9 12 VASSEUR BRAXTON 27 85cc (7 - 11 yrs) LANGLEY BC YAM - 8 10 10 11 OSTASZEWSKI TRENTON 746 85cc (7 - 11 yrs) BEAVERLODGE AB KAW - 10 11 11 10 POWELL TYLER 898 85cc (7 - 11 yrs) SURREY BC KTM - 12 12 12 9
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts SACHE KIANA 19 Ladies CHILLIWACK BC HON - 1 1 1 25 SUNDBY BRIANA 312 Ladies QUESNEL BC KAW - 4 2 2 22 BRUVOLD PAYTON 84 Ladies LANGLEY BC KTM - 5 3 3 20 HARKIN ALISSA 29 Ladies SECHELT BC YAM - 6 4 4 18 WUTHRICH HAYLEY 878 Ladies FORT ST.JOHN BC YAM - 3 5 5 16 DAY BRIE 137 Ladies LAKE COUNTRY BC KAW - 9 6 6 15 FERGUSON ASHLEY 17 Ladies GRANITE FALLS WA YAM - DNF 7 7 14 VAN DYCK MASON 612 Ladies MAPLE RIDGE BC SUZ - 7 8 8 13 BELISLE PEYTON 936 Ladies SMITHERS BC HSK - 8 9 9 12 SAGNIS ASHLEY 923 Ladies EVERETT WA SUZ - 2 10 10 11 PICOTTE AISHA 32 Ladies LANGLEY BC KAW - 10 11 11 10 MARSTON ELLA 876 Ladies ROSEDALE BC HON - 11 12 12 9
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: New Kid Beginner Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts HOLLOWAY DEACON 57 New Kid Beginner PRINCETON BC HON - 2 1 1 25 SCHULTZ OWEN 745 New Kid Beginner SUZ - 3 2 2 22 BERLINGER NICO 902 New Kid Beginner CHETWYND BC KTM - 1 3 3 20
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Open Beginner Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts WUTHRICH HAYLEY 878 Open Beginner FORT ST.JOHN BC YAM - 1 1 1 25 BRUVOLD PAYTON 84 Open Beginner LANGLEY BC KTM - DNS 2 2 22 ZACHOW CODY 10 Open Beginner KTM - 6 3 3 20 HARKIN ALISSA 29 Open Beginner SECHELT BC YAM - 4 4 4 18 VAN DYCK MASON 612 Open Beginner MAPLE RIDGE BC SUZ - 3 5 5 16 PRUE KELSEY 77 Open Beginner YAM - 2 6 6 15 LEMIEUX JOSH 18 Open Beginner KAMLOOPS/MERRITT BC KTM - 5 7 7 14
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Open Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts LANKINEN CAMERON 222 Open Junior PRINCETON BC YAM - 1 1 1 25 CREWS MITCHEL 310 Open Junior MAPLE RIDGE BC KTM - 3 2 2 22 CHARLTON CHARLES 574 Open Junior KAMLOOPS BC V2B-0G8 BC KTM - 4 3 3 20 JANSEN RYAN 100 Open Junior CHILLIWACK BC KAW - 2 4 4 18 KRESS DYLAN 5 Open Junior SUZ - 5 5 5 16 DAGERE PARIE 511 Open Junior KAMLOOPS BC YAM - 7 6 6 15 RENSHAW MIKE 747 Open Junior KAMLOOPS BC KTM - 6 7 7 14 OLIVER CODY 125 Open Junior ALDERGROVE BC KTM - 8 8 8 13 ARNOLD RYAN 31 Open Junior WILLIAMS LAKE BC YAM - 9 9 9 12 WILLOX BRENDON 79 Open Junior NORTH VANCOUVER BC YAM - 10 10 10 11
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Plus 30 - Vet Junior Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts HOLSTEIN KYLE 783 Plus 30 - Vet Junior KAMLOOPS BC HSK - 2 1 1 25 WILLOX BRENDON 79 Plus 30 - Vet Junior NORTH VANCOUVER BC YAM - 3 2 2 22 PRUE KELSEY 77 Plus 30 - Vet Junior YAM - DNS 3 3 20
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Plus 30 - Vet Master Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts LOCKHART RYAN 101 Plus 30 - Vet Master LANGLEY BC KAW - 1 1 1 25 HOOD CAMERON 982 Plus 30 - Vet Master GROVEDALE AB HSK - 2 2 2 22 HEPPNER KEVIN 37 Plus 30 - Vet Master ABBOTSFORD BC YAM - DNF 3 3 20 WANECK BEN 124 Plus 30 - Vet Master VERNON BC SUZ - 3 4 4 18 RENSHAW MIKE 747 Plus 30 - Vet Master KAMLOOPS BC KTM - 4 5 5 16 BERLINGER JASON 901 Plus 30 - Vet Master CHETWYND BC HSK - 5 6 6 15
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Pro Am Lights Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts PICCOLO JACOB 81 Pro Am Lights ABBOTSFORD BC KTM 1 1 1 1 25 JURIN COLLIN 476 Pro Am Lights MONROE WA KAW 1 1 2 2 22 KEAST CASEY 25 Pro Am Lights KELOWNA BC YAM 2 2 3 3 20 WALKER KADE 651 Pro Am Lights LANGDON AB YAM 3 3 4 4 18 COLLINS NICK 711 Pro Am Lights CALGARY AB HSK 3 3 5 5 16 BENEK JULIEN 170 Pro Am Lights MISSION BC YAM 2 2 6 6 15 SPRINGMAN KYLE 84 Pro Am Lights ABBOTSFORD BC YAM 4 4 7 7 14 FRASER DAVEY 11 Pro Am Lights HALIFAX NS HSK 4 4 8 8 13 EALES PARKER 526 Pro Am Lights MAPLE RIDGE BC HON 5 5 9 9 12 DEAUSY MARCUS 417 Pro Am Lights 150 MILE HOUSE BC YAM 5 5 10 10 11 GILIOMEE BURG 888 Pro Am Lights COQUITLAM BC KTM 6 6 11 11 10 WILTON SPENSER 17 Pro Am Lights KTM 7 7 12 12 9 PARKES JOEY 58 Pro Am Lights NANAIMO BC YAM 6 6 13 13 8
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Quad Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts JANSEN JUSTIN 8 Quad SUZ -     - 0 NEELS GRANT red Quad HON -     - 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Schoolboy Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts HORSMAN GARRETT 47 Schoolboy SHAWNIGAN LAKE BC KTM - 3 1 1 25 SVENSSON LUKE 12 Schoolboy LANGLEY BC YAM - 2 2 2 22 BRANTING JORAN 94 Schoolboy DUNCAN BC KTM - 4 3 3 20 KERNESTED RYAN 39 Schoolboy LANGLEY BC HSK - 6 4 4 18 PALLER FINN 19 Schoolboy Abbotsford BC KAW - DNS 5 5 16 CHARLTON CHARLES 574 Schoolboy KAMLOOPS BC V2B-0G8 BC KTM - 5 6 6 15 DAGERE PARIE 511 Schoolboy KAMLOOPS BC YAM - 7 7 7 14 OLIVER CODY 125 Schoolboy ALDERGROVE BC KTM - 8 8 8 13 DUBUC TYSON 15 Schoolboy MISSION BC KTM - 1 9 9 12
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Supermini Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts DUBUC TYSON 15 Supermini MISSION BC KTM 1 1 1 1 25 GIBBS TRAVIS 151 Supermini MISSION BC HSK 2 2 2 2 22 DAVIES BLAKE 58 Supermini MISSION BC HSK 1 1 3 3 20 HEPPNER LUKE 41 Supermini CHILLIWACK BC KAW 3 3 4 4 18 LAYBOURN GRAEME 21 Supermini CHILLIWACK BC KAW 2 2 5 5 16 KERNESTED RYAN 39 Supermini LANGLEY BC HSK 3 3 6 6 15 FOGLIATO MATTAUS 137 Supermini COQUITLAM BC HSK 4 4 7 7 14 SULYOK SEBY 24 Supermini NANAIMO BC KTM 6 6 8 8 13 OSTASZEWSKI JAYDEN 745 Supermini BEAVERLODGE AB KAW 5 5 9 9 12 HEPPNER IVAN 26 Supermini ABBOTSFORD BC YAM 4 4 10 10 11 WIEBE AUSTIN 133 Supermini SCOTCH CREEK BC KAW 5 5 11 11 10 MARSTON THOMAS 78 Supermini COQUITLAM BC KAW 7 7 12 12 9 VASSEUR BRAXTON 27 Supermini LANGLEY BC YAM 6 6 13 13 8
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Tyke 50cc Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts KOKKAS KARTER 13 Tyke 50cc PITT MEADOWS BC SUZ - 1 1 1 25 GIBNEY DEAGAN 1x Tyke 50cc MISSION BC HON - 2 2 2 22 WINKLER CORBIN 117 Tyke 50cc VERNON BC HON - 4 3 3 20 LOCKHART MESTON 101 Tyke 50cc LANGLEY BC YAM - 3 4 4 18 ROY KAYDEN 7 Tyke 50cc CHILLIWACK BC YAM - 5 5 5 16 ARISHENKOFF BRODY 1 Tyke 50cc CHILLIWACK BC Unk - 7 6 6 15 WARRICK ELLIOT 40 Tyke 50cc YAM - 6 7 7 14 WOOLMER BENSON x Tyke 50cc Unk - 8 8 8 13
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Under 30 Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts HARVEY ERIK 143 Under 30 KAW - 1 1 1 25 LACKIE JAKE 110 Under 30 GRANITE FALLS WA YAM - 2 2 2 22 HORSMAN GARRETT 47 Under 30 SHAWNIGAN LAKE BC KTM - 3 3 3 20 KRESS DYLAN 5 Under 30 SUZ - 4 4 4 18 ARNOLD RYAN 31 Under 30 WILLIAMS LAKE BC YAM - 6 5 5 16 GERHARDT MICHAEL 259 Under 30 Port Coquitlam BC YAM - 5 DNF DNF 0
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Young Ladies Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts BELISLE PEYTON 936 Young Ladies SMITHERS BC HSK - 1 1 1 25 PICOTTE AISHA 32 Young Ladies LANGLEY BC KAW - 2 2 2 22 GOODE ZAYLA 505 Young Ladies ABBOTSFORD BC HSK - 6 3 3 20 THIBERT SADIE 50 Young Ladies PRINCE GEORGE BC KAW - 3 4 4 18 MARSTON ELLA 876 Young Ladies ROSEDALE BC HON - 5 5 5 16 MARSTON MYA 838 Young Ladies ROSEDALE BC KAW - 7 6 6 15 HOOD TEEGAN 304 Young Ladies GROVEDALE AB HSK - 4 7 7 14
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: 250 Intermediate Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts DEAUSY MARCUS 417 250 Intermediate 150 MILE HOUSE BC YAM - 1 1 1 25 BENEK JULIEN 170 250 Intermediate MISSION BC YAM - 2 2 2 22 UFIMZEFF ZACH 34 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KTM - 4 3 3 20 YATES TYLER 122 250 Intermediate DUNCAN BC KTM - 3 4 4 18 SVENSSON LUKE 12 250 Intermediate LANGLEY BC YAM - 5 5 5 16 SMITH DEVYN 30 250 Intermediate MISSION BC KAW - 6 6 6 15 DAY MAX 108 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW - 7 7 7 14 NUYENS LAYNE 187 250 Intermediate LAKE COUNTRY BC YAM - 8 8 8 13 BRAR SCOTT 18 250 Intermediate Surrey KAW - 9 9 9 12
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Open Intermediate Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts BENEK JULIEN 170 Open Intermediate MISSION BC YAM - 2 1 1 25 DEAUSY MARCUS 417 Open Intermediate 150 MILE HOUSE BC YAM - 1 2 2 22 YATES TYLER 133 Open Intermediate DUNCAN BC KTM - 3 3 3 20 UFIMZEFF ZACH 34 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KTM - 7 4 4 18 SMITH DEVYN 30 Open Intermediate MISSION BC KAW - 5 5 5 16 SVENSSON LUKE 12 Open Intermediate LANGLEY BC YAM - 4 6 6 15 DAY MAX 108 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC KAW - 6 7 7 14 NUYENS LAYNE 187 Open Intermediate LAKE COUNTRY BC YAM - 8 8 8 13 BRAR SCOTT 18 Open Intermediate Surrey KAW - 9 9 9 12
6 6 2 3 2 False False
Future West Class Finish Positions 2019/2020 Arenacross Championships Round 3 - 11/29/2019 Chilliwack BC Class: Pro Open Last Name First Name Nbr Class City State Brand Heat Moto 1 Moto 2 O/A Pts MESTON KEYLAN 10 Pro Open CALGARY AB KTM 2 2 1 1 25 JURIN COLLIN 476 Pro Open MONROE WA KAW 1 1 2 2 22 COLLINS NICK 711 Pro Open CALGARY AB HSK 6 6 3 3 20 KEAST CASEY 25 Pro Open KELOWNA BC YAM 5 5 4 4 18 SPRINGMAN KYLE 84 Pro Open ABBOTSFORD BC YAM 4 4 5 5 16 FRASER DAVEY 11 Pro Open HALIFAX NS HSK 3 3 6 6 15 DELAPLACE DYLAN 291 Pro Open LANGLEY BC HON 3 3 7 7 14 GILIOMEE BURG 888 Pro Open COQUITLAM BC KTM 7 7 8 8 13 PARKES JOEY 58 Pro Open NANAIMO BC YAM 5 5 9 9 12 WILTON SPENSER 17 Pro Open KTM 6 6 10 10 11 EALES PARKER 526 Pro Open MAPLE RIDGE BC HON 4 4 11 11 10 PICCOLO JACOB 81 Pro Open ABBOTSFORD BC KTM 1 1 DNF DNF 0 WALKER KADE 651 Pro Open LANGDON AB YAM 2 2 DNF DNF 0
6 6 2 3 2 False False