AMA District 16 Flat Track

Class Finish Positions

ACES TT Friday @ The 525 - 7/29/2022
Wausau 525 Racetrack

Racer SearchPrint this ReportExport this Report to Microsoft Excel
  · 
250cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #57   AARON FRICK  - KAW
 BUFFALO, MN 
0
 2nd   #13   JACK BRUCKS  - HON
 NEENAH, WI 
16
 3rd   #47   LEVI VANDER GALIEN  - SUZ
 WAUPUN, WI 
13
 4th   #54   CHARLEY SIMPSON  - HON
 WATAGA, IL 
11
 5th   #9   JACOB SCHMIDT  - HON
 MANKATO, MN 
0
 6th   #40   ISABELL ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
9
 7th   #72   BRADEN PUPP  - KAW
 RINGLE, WI 
8
 
450cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #70   ETHAN BAM BAM RAMSEY  - HSK
 WESTON, WI 
20
 2nd   #64   NICHOLAS JOHNSON  - HON
 MOUNT CALVARY, WI 
16
 3rd   #03   COLE ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
13
 4th   #39   AUGUST ZERATSKY  - SUZ
 PRINCETON, WI 
11
 5th   #67   VINCENT JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
10
 6th   #76   LUKE SHARPE  - KAW
 WEST BEND, WI 
9
 
450cc AA (cash) - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #76   JACOB WALTER  - HON
 ST. PAUL, MN 
 2nd   #9   ETHAN ROSINE  - YAM
 EDEN, WI 
 3rd   #25   CORTON VANDEZANDE  - YAM
 LAKE MILLS, WI 
 DNF   #04   PATRICK TRATAR  - YAM
 BEAVER DAM, WI 
 
50cc Shaft - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #46   EASTON BLOMGREN  - YAM
 LAKE MILLS, WI 
20
 2nd   #65   RAEGYN PARADIS  - YAM
 JOHNSON CREEK, WI 
16
 3rd   #70   TUCKER DENU  - HON
 ARENA, WI 
13
 4th   #85   ZOEY OLDS  - HON
 DALTON, WI 
11
 5th   #39   STILES SMILLIE  - YAM
 JOHNSON CREEK, WI 
10
 6th   #113   BRYCEN BATZ  - YAM
 RIO, WI 
9
 
65cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #68   LANDON BANASZAK  - KAW
 MAYVILLE, WI 
20
 2nd   #01   RYDER EWERT  - KAW
 IXONIA, WI 
16
 3rd   #24   MILEZ NELSON  - YAM
 BEAVER DAM, WI 
13
 4th   #86   MATYX LOCKWOOD  - YAM
 BEAVER DAM, WI 
11
 5th   #75   JACE KEIL  - KAW
 LAKE MILLS, WI 
10
 6th   #49   GRACELYN ANDRESEN  - KAW
 STURGEON BAY, WI 
9
 7th   #106   KALOB OLDS  - GAS
 DALTON, WI 
8
 
85cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #13   JACK BRUCKS  - KTM
 NEENAH, WI 
20
 2nd   #68   LANDON BANASZAK  - KAW
 MAYVILLE, WI 
16
 3rd   #72   BRADEN PUPP  - KAW
 RINGLE, WI 
13
 4th   #187   ISAAC SILLARS  - YAM
 SCHOFIELD, WI 
11
 5th   #106   KALOB OLDS  - KTM
 DALTON, WI 
10
 6th   #86   MATYX LOCKWOOD  - HON
 BEAVER DAM, WI 
9
 
Boonie Bikes - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #50   TRAVIS WADUSKY  - BOO
 FOND DU LAC, WI 
20
 2nd   #74   TIM WIGGINS  - BOO
 DOWNERS GROVE, IL 
16
 3rd   #22   JACOB GLOVER  - BOO
 KINGSTON, IL 
13
 
Hooligans - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #33   SHANE WESTPHAL  - H-D
 THERESA, WI 
20
 
Masters - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #18k   LARRY PETTIS  - YAM
 VIROQUA, WI 
20
 2nd   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
16
 3rd   #61x   KURT SEEMAN  - HON
 EAU CLAIRE, WI 
13
 4th   #3y   GREG DICKENSON  - HSK
 SLINGER, WI 
11
 5th   #33   CHUCK DICKENSON  - YAM
 HUBERTUS, WI 
10
 DNS   #51   WILLIAM BELL  - KAW
 RINGLE, WI 
4
 
Open A - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #70   ETHAN BAM BAM RAMSEY  - HSK
 WESTON, WI 
20
 2nd   #67   VINCENT JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
16
 3rd   #03   COLE ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
13
 4th   #57   AARON FRICK  - KAW
 BUFFALO, MN 
0
 5th   #85   KEVIN BRAAKSMA  - YAM
 JUNEAU, WI 
10
 6th   #64   NICHOLAS JOHNSON  - HON
 MOUNT CALVARY, WI 
9
 
Open AA (cash) - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #9   ETHAN ROSINE  - KAW
 EDEN, WI 
 2nd   #76   JACOB WALTER  - HON
 ST. PAUL, MN 
 3rd   #25   CORTON VANDEZANDE  - SUZ
 LAKE MILLS, WI 
 DNF   #16   DJ SLOSSER  - YAM
 BEAVER DAM, WI 
 
Open B - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #47   LEVI VANDER GALIEN  - SUZ
 WAUPUN, WI 
20
 2nd   #76   LUKE SHARPE  - KAW
 WEST BEND, WI 
16
 3rd   #9   JACOB SCHMIDT  - HON
 MANKATO, MN 
0
 4th   #40   ISABELL ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
11
 5th   #3y   DUWAYNE FERGUSON  - HSK
 OTHO, IA 
0
 
Open Quad - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #47   JASE WHITE  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
20
 2nd   #05   ALEC FULLER  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
16
 3rd   #21   TYLER SCHRIMPF  - HON
 MONTELLO, WI 
0
 4th   #29   HUNTER WEDWARD  - SUZ
 OSSEO, WI 
0
 5th   #21/   GAGE HENNRICKS  - HON
 RIPON, WI 
10
 6th   #10   CAEDEN WENDT  - HON
 MERRILL, WI 
9
 7th   #25   MICHAEL RANDALL  - YAM
 AUGUSTA, WI 
0
 8th   #19   CARSON PATRICK  - YAM
 RIB LAKE, WI 
0
 9th   #741   ELI KOMAREK  - HON
 PRENTICE, WI 
0
 10th   #11   DONALD ALBRENT  - KTM
 HARSHAW, WI 
5
 11th   #91   AUSTIN HENRICKS  - YAM
 ATHENS, WI 
4
 12th   #7   JUSTIN BLECK  - HON
 PRENTICE, WI 
4
 12th   #50   CAMERON DENU  - HON
 ARENA, WI 
4
 50th   #33   DAVID BOROWSKI  - HON
 HARSHAW, WI 
4
 DNS   #51   WILLIAM BELL  - YAM
 RINGLE, WI 
4
 
Quad B - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #4/   BRODY BARSAMIAN  - HON
 CHIPPEWA FALLS, WI 
20
 2nd   #20   KYLE KOMAREK  - YAM
 RIB LAKE, WI 
0
 3rd   #24   ZACH NEUMANN  - HON
 MERRILL, WI 
0
 4th   #11   DAWSON WOLLER  - HON
 GLEASON, WI 
0
 5th   #80x   ANDREW TRITTEN  - HON
 MERRILL, WI 
0
 6th   #25/   HAYDEN WINKLER  - HON
 GRANTON, WI 
9
 7th   #29   HUNTER WEDWARD  - SUZ
 OSSEO, WI 
0
 8th   #74   TRUMALE MYERS  - HON
 MARSHFIELD, WI 
7
 9th   #25   MICHAEL RANDALL  - YAM
 AUGUSTA, WI 
0
 10th   #17   RILEY FRITCHER  - HON
 MERRILL, WI 
0
 11th   #715   JACOB MILAZZO  - HON
 TOMAHAWK, WI 
0
 12th   #69   BEN WALSKE  - SUZ
 OSSEO, WI 
0
 13th   #50   CAMERON DENU  - HON
 ARENA, WI 
4
 14th   #32   COLTON ZAJACKOWSKI  - HON
 MERRILL, WI 
0
 15th   #9   JOSEPH DAMPIER  - HON
 WISCONSIN RAPIDS, WI 
0
 
Quad C - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #4/   BRODY BARSAMIAN  - HON
 CHIPPEWA FALLS, WI 
 2nd   #19h   RILEY HULL  - HON
 BRANDON, WI 
 3rd   #68   BEN WALSKE  - SUZ
 OSSEO, WI 
 4th   #4   BRAYDEN PUKALL  - HON
 WISCONSIN RAPIDS, WI 
 5th   #74   TRUMALE MYERS  - HON
 MARSHFIELD, WI 
 6th   #25/   HAYDEN WINKLER  - HON
 GRANTON, WI 
 7th   #20   TRENTYN HEWITT  - HON
 MARSHFIELD, WI 
 8th   #88   KOLBY HINTZ  - YAM
 MERRILL, WI 
 9th   #24   KODIE SKOGEN  - HON
 MONTICELLO, WI 
 10th   #85   BRYCE EICHELKRAUT  - HON
 MONTICELLO, WI 
 11th   #49   KEN MULLINS  - HON
 WISCONSIN RAPIDS, WI 
 12th   #9   JOSEPH DAMPIER  - HON
 WISCONSIN RAPIDS, WI 
 
Senior - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #77   DANIEL PETERSON  - KTM
 MOUNT PROSPECT, IL 
20
 2nd   #73   STEPHEN WASSER  - KTM
 DELAFIELD, WI 
16
 3rd   #67p   SCOTT WALTER  - HON
 AMERY, WI 
13
 4th   #666   TRAVIS SCHULTZE  - KTM
 CUDAHY, WI 
11
 
Super Senior - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #77   DANIEL PETERSON  - KTM
 MOUNT PROSPECT, IL 
20
 2nd   #73   STEPHEN WASSER  - KTM
 DELAFIELD, WI 
16
 3rd   #666   TRAVIS SCHULTZE  - KTM
 CUDAHY, WI 
13
 4th   #67p   SCOTT WALTER  - HON
 AMERY, WI 
11
 5th   #61x   KURT SEEMAN  - HON
 EAU CLAIRE, WI 
10
 6th   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
9
 
Top Quad - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #47   JASE WHITE  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
20
 2nd   #31   GREG KRUEGER  - HON
 ANTIGO, WI 
16
 3rd   #05   ALEC FULLER  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
13
 4th   #24   KEGAN HACKBARTH  - HON
 ANTIGO, WI 
11
 5th   #23   CODY LEMMER  - HON
 MERRILL, WI 
0
 6th   #21   TYLER SCHRIMPF  - HON
 MONTELLO, WI 
0
 7th   #11   DONALD ALBRENT  - KTM
 HARSHAW, WI 
8
 8th   #19   CARSON PATRICK  - YAM
 RIB LAKE, WI 
0
 9th   #10   CAEDEN WENDT  - HON
 MERRILL, WI 
6
 10th   #741   ELI KOMAREK  - HON
 PRENTICE, WI 
0
 11th   #13x   COLTON LOBUE  - HON
 FOND DU LAC, WI 
4
 12th   #7   JUSTIN BLECK  - HON
 PRENTICE, WI 
4
 13th   #21/   GAGE HENNRICKS  - HON
 RIPON, WI 
4
 50th   #33   DAVID BOROWSKI  - HON
 HARSHAW, WI 
4
 50th   #91   AUSTIN HENRICKS  - YAM
 ATHENS, WI 
4
 
Vets - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #85   KEVIN BRAAKSMA  - YAM
 JUNEAU, WI 
20
 2nd   #67p   SCOTT WALTER  - HON
 AMERY, WI 
16
 3rd   #73   STEPHEN WASSER  - KTM
 DELAFIELD, WI 
13
 4th   #93   KYLE EWERT  - SUZ
 IXONIA, WI 
11
 5th   #3y   DUWAYNE FERGUSON  - HSK
 OTHO, IA 
0
 
Vintage+Twins - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #39   AUGUST ZERATSKY  - HON
 PRINCETON, WI 
20
 2nd   #33   SHANE WESTPHAL  - H-D
 THERESA, WI 
16
 3rd   #27   CHUCK DICKENSON  - KTM
 HUBERTUS, WI 
13
 50th   #113   DANIEL BATZ  - H-D
 RIO, WI 
4
 
Womens - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #40   ISABELL ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
20
 2nd   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
16
 3rd   #25   CHESNI SIMPSON  - HON
 WATAGA, IL 
13
 
Youth Quad - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #29   TREVEN WHITE  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
 2nd   #10   EVAN FULLER  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
 3rd   #21   KEEGAN BILLINGTON  - SUZ
 ARKDALE, WI 
Return to Main Results Menu Total Entries: 143
D16 footer

Page Generated in: 0.016 Seconds