AMA District 16 Flat Track

Class Finish Positions

ACES Saturday Night @ The 525 - 7/30/2022
Wausau 525 Racetrack

Racer SearchPrint this ReportExport this Report to Microsoft Excel
  · 
250cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #57   AARON FRICK  - KAW
 BUFFALO, MN 
0
 2nd   #47x   XANDER FIGLIUZZI  - YAM
 FORT ATKINSON, WI 
16
 3rd   #54x   CHARLEY SIMPSON  - HON
 WATAGA, IL 
13
 4th   #9   JACOB SCHMIDT  - HON
 MANKATO, MN 
0
 5th   #47   LUKE SHARPE  - KAW
 WEST BEND, WI 
10
 6th   #72   BRADEN PUPP  - KAW
 RINGLE, WI 
9
 7th   #40   ISABELL ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
8
 8th   #25   CHESNI SIMPSON  - HON
 WATAGA, IL 
7
 9th   #15   MIA REESE  - YAM
 WOODSTOCK, IL 
6
 
450cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #64   NICHOLAS JOHNSON  - HON
 MOUNT CALVARY, WI 
20
 2nd   #03   COLE ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
16
 3rd   #67   VINCENT JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
13
 4th   #47   XANDER FIGLIUZZI  - YAM
 FORT ATKINSON, WI 
11
 5th   #70   ETHAN BAM BAM RAMSEY  - HSK
 WESTON, WI 
10
 6th   #57   AARON FRICK  - KAW
 BUFFALO, MN 
0
 7th   #83   JASON FOX  - HON
 MAPLE GROVE, MN 
0
 8th   #420   JUSTIN GIESZER  - HON
 RAPID RIVER, MI 
7
 9th   #51   KIRK DAVIS  - HON
 BEAVER DAM, WI 
6
 10th   #69   ADDISON METZ  - KTM
 HILLSBORO, WI 
5
 11th   #52   JACOB RUSCH  - HON
 WAUSAU, WI 
4
 12th   #76   LUKE SHARPE  - KAW
 WEST BEND, WI 
4
 13th   #85   ROBERT PRETTS  - HON
 OAK GROVE, MN 
0
 14th   #68   TOMMY COLSON  - HON
 THERESA, WI 
0
 
450cc AA (cash) - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #48   TREY JOHNSON  - HON
 FOND DU LAC, WI 
 2nd   #76   JACOB WALTER  - HON
 ST. PAUL, MN 
 3rd   #9   ETHAN ROSINE  - YAM
 EDEN, WI 
 4th   #99   KYLE MEIERS  - KTM
 ESCANABA, MI 
 5th   #59   BLAKE BERRY  - HON
 NORTH PRAIRIE, WI 
 6th   #88   COLIN WEBER  - HON
 RIPON, WI 
 7th   #25   CODY FUNK  - YAM
 OWEN, WI 
 8th   #13   JACK FREEMAN  - KAW
 NEW ULM, MN 
 9th   #08   ZARIA MARTENS  - KTM
 GERMANTOWN, WI 
 10th   #04   PATRICK TRATAR  - YAM
 BEAVER DAM, WI 
 11th   #25x   CORTON VANDEZANDE  - YAM
 LAKE MILLS, WI 
 
50cc Shaft - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #39   STILES SMILLIE  - YAM
 JOHNSON CREEK, WI 
20
 2nd   #46   EASTON BLOMGREN  - YAM
 LAKE MILLS, WI 
16
 3rd   #85   ZOEY OLDS  - HON
 DALTON, WI 
13
 4th   #70   TUCKER DENU  - HON
 ARENA, WI 
11
 5th   #113   BRYCEN BATZ  - YAM
 RIO, WI 
10
 6th   #65   RAEGYN PARADIS  - YAM
 JOHNSON CREEK, WI 
9
 7th   #6   RYDER REESE  - YAM
 WOODSTOCK, IL 
0
 
65cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #88   LANDON BANASZAK  - KAW
 MAYVILLE, WI 
20
 2nd   #106   KALOB OLDS  - KTM
 DALTON, WI 
16
 3rd   #86   MATYX LOCKWOOD  - HON
 BEAVER DAM, WI 
13
 4th   #01   RYDER EWERT  - KAW
 IXONIA, WI 
11
 5th   #24   MILEZ NELSON  - YAM
 BEAVER DAM, WI 
10
 6th   #49   GRACELYN ANDRESEN  - KAW
 STURGEON BAY, WI 
9
 7th   #75   JACE KEIL  - KAW
 LAKE MILLS, WI 
8
 
85cc - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #88   LANDON BANASZAK  - KAW
 MAYVILLE, WI 
20
 2nd   #72   BRADEN PUPP  - KAW
 RINGLE, WI 
16
 3rd   #106   KALOB OLDS  - KTM
 DALTON, WI 
13
 4th   #86   MATYX LOCKWOOD  - HON
 BEAVER DAM, WI 
11
 5th   #03   GRACELYN ANDRESEN  - YAM
 STURGEON BAY, WI 
10
 
Boonie Bikes - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #69   ADDISON METZ  - BOO
 HILLSBORO, WI 
20
 2nd   #93   WALTER METZ  - BOO
 HILLSBORO, WI 
16
 3rd   #50   TRAVIS WADUSKY  - BOO
 FOND DU LAC, WI 
13
 4th   #97   DARRIN WEBER  - BOO
 RIPON, WI 
11
 5th   #74   TIM WIGGINS  - BOO
 DOWNERS GROVE, IL 
10
 6th   #22   JACOB GLOVER  - BOO
 KINGSTON, IL 
9
 
Brakeless Classics - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #18k   LARRY PETTIS  - H-D
 VIROQUA, WI 
20
 2nd   #49g   MATTHEW MCNALL  - BSA
 JANESVILLE, WI 
16
 3rd   #3y   GREG DICKENSON  - TRI
 SLINGER, WI 
13
 4th   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
11
 5th   #26   CHUCK DICKENSON  - BSA
 HUBERTUS, WI 
10
 
Hooligans - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #45   JJ FLAIRTY  - H-D
 WAUKESHA, WI 
0
 2nd   #34   JEREMY DERUYTER  - H-D
 SLINGER, WI 
0
 3rd   #783   LOWELL BRONSTAD  - H-D
 PEMBERTON, MN 
0
 4th   #25   CODY FUNK  - H-D
 OWEN, WI 
0
 5th   #13   JACK FREEMAN  - H-D
 NEW ULM, MN 
0
 6th   #59   BLAKE BERRY  - KAW
 NORTH PRAIRIE, WI 
9
 7th   #33   SHANE WESTPHAL  - H-D
 THERESA, WI 
8
 8th   #85   KEVIN BRAAKSMA  - YAM
 JUNEAU, WI 
7
 9th   #756   MATT JOHNSON  - H-D
 MAPLEWOOD, MN 
0
 10th   #43   ROBERT REESE  - YAM
 WOODSTOCK, IL 
5
 11th   #81   MARK MARTINICH  - YAM
 WEST ALLIS, WI 
4
 12th   #43x   RANDY BRAULICK  - H-D
 NEW ULM, MN 
0
 13th   #35   DAVID KILKENNY  - H-D
 WAUKESHA, WI 
4
 14th   #68   MATTHEW JENSEN  - H-D
 RIVER HILLS, WI 
4
 
Masters - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #77   LARRY PETTIS  - YAM
 VIROQUA, WI 
20
 2nd   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
16
 3rd   #33   CHUCK DICKENSON  - YAM
 HUBERTUS, WI 
13
 4th   #3y   GREG DICKENSON  - HSK
 SLINGER, WI 
11
 DNS   #51   WILLIAM BELL  - KAW
 RINGLE, WI 
4
 
Open A - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #64   NICHOLAS JOHNSON  - HON
 MOUNT CALVARY, WI 
20
 2nd   #03   COLE ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
16
 3rd   #70   ETHAN BAM BAM RAMSEY  - HSK
 WESTON, WI 
13
 4th   #83   JASON FOX  - HON
 MAPLE GROVE, MN 
0
 5th   #67   VINCENT JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
10
 6th   #57   AARON FRICK  - KAW
 BUFFALO, MN 
0
 7th   #52   JACOB RUSCH  - HON
 WAUSAU, WI 
8
 8th   #51   KIRK DAVIS  - HON
 BEAVER DAM, WI 
7
 
Open AA/Pro/Expert/AFT - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #48   TREY JOHNSON  - HON
 FOND DU LAC, WI 
 2nd   #76   JACOB WALTER  - HON
 ST. PAUL, MN 
 3rd   #9   ETHAN ROSINE  - YAM
 EDEN, WI 
 4th   #99   KYLE MEIERS  - KTM
 ESCANABA, MI 
 5th   #88   COLIN WEBER  - HON
 RIPON, WI 
 6th   #25   CODY FUNK  - YAM
 OWEN, WI 
 7th   #08   ZARIA MARTENS  - KTM
 GERMANTOWN, WI 
 
Open B - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #47   XANDER FIGLIUZZI  - YAM
 FORT ATKINSON, WI 
20
 2nd   #99   LEVI VANDER GALIEN  - KAW
 WAUPUN, WI 
16
 3rd   #76   LUKE SHARPE  - KAW
 WEST BEND, WI 
13
 4th   #69   ADDISON METZ  - KTM
 HILLSBORO, WI 
11
 5th   #54x   CHARLEY SIMPSON  - HON
 WATAGA, IL 
10
 6th   #9   JACOB SCHMIDT  - HON
 MANKATO, MN 
0
 7th   #40   ISABELL ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
8
 8th   #3y   DUWAYNE FERGUSON  - HSK
 OTHO, IA 
0
 9th   #54   LEXI JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
6
 10th   #420   JUSTIN GIESZER  - HON
 RAPID RIVER, MI 
5
 
Open Quad - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #05   ALEC FULLER  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
20
 2nd   #21   TYLER SCHRIMPF  - HON
 MONTELLO, WI 
0
 3rd   #11   DONALD ALBRENT  - KTM
 HARSHAW, WI 
13
 4th   #33   DAVID BOROWSKI  - HON
 HARSHAW, WI 
11
 5th   #08   JIM SCHWEERS  - HON
 GREENWOOD, WI 
0
 6th   #28   CAUY BECK  - HON
 RIPON, WI 
9
 7th   #88   LANCE WITZ  - SUZ
 WAUSAU, WI 
0
 8th   #91   AUSTIN HENRICKS  - YAM
 ATHENS, WI 
7
 9th   #50   CAMERON DENU  - HON
 ARENA, WI 
6
 10th   #13x   COLTON LOBUE  - HON
 FOND DU LAC, WI 
5
 DNS   #51   WILLIAM BELL  - YAM
 RINGLE, WI 
4
 
Quad B - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #28   CAUY BECK  - HON
 RIPON, WI 
20
 2nd   #9   MARCUS MCAULY  - HON
 FOND DU LAC, WI 
16
 3rd   #50   CAMERON DENU  - HON
 ARENA, WI 
13
 4th   #13x   COLTON LOBUE  - HON
 FOND DU LAC, WI 
11
 5th   #79v   DAMIAN VANDEZANDE  - HON
 BURNETT, WI 
10
 6th   #19h   KEN MULLINS  - HON
 WISCONSIN RAPIDS, WI 
9
 
Quad C - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #25   HAYDEN WINKLER  - HON
 GRANTON, WI 
 2nd   #74   TRUMALE MYERS  - HON
 MARSHFIELD, WI 
 3rd   #19h   KEN MULLINS  - HON
 WISCONSIN RAPIDS, WI 
 
Senior - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #35   DAVID KILKENNY  - H-D
 WAUKESHA, WI 
20
 2nd   #77   DANIEL PETERSON  - KTM
 MOUNT PROSPECT, IL 
16
 3rd   #85   ROBERT PRETTS  - HON
 OAK GROVE, MN 
0
 4th   #67p   SCOTT WALTER  - HON
 AMERY, WI 
11
 5th   #67   SERGIUS FIGLIUZZI  - SUZ
 FORT ATKINSON, WI 
10
 6th   #756   MATT JOHNSON  - H-D
 MAPLEWOOD, MN 
0
 7th   #73   STEPHEN WASSER  - KTM
 DELAFIELD, WI 
8
 
Super Senior - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #77   DANIEL PETERSON  - KTM
 MOUNT PROSPECT, IL 
20
 2nd   #67p   SCOTT WALTER  - HON
 AMERY, WI 
16
 3rd   #73   STEPHEN WASSER  - KTM
 DELAFIELD, WI 
13
 4th   #97   DARRIN WEBER  - YAM
 RIPON, WI 
11
 5th   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
10
 
Top Quad - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #47   JASE WHITE  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
20
 2nd   #05   ALEC FULLER  - HON
 BIRNAMWOOD, WI 
16
 3rd   #21   TYLER SCHRIMPF  - HON
 MONTELLO, WI 
0
 4th   #4   CHRIS NIGBOR  - HON
 WESTON, WI 
11
 5th   #08   KEGAN HACKBARTH  - HON
 ANTIGO, WI 
10
 6th   #31   GREG KRUEGER  - HON
 ANTIGO, WI 
9
 7th   #91   AUSTIN HENRICKS  - YAM
 ATHENS, WI 
8
 8th   #33   DAVID BOROWSKI  - HON
 HARSHAW, WI 
7
 9th   #11   DONALD ALBRENT  - KTM
 HARSHAW, WI 
6
 DNS   #51   COLTON ZIMMERMAN  - YAM
 ANTIGO, WI 
0
 
Vets - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #83   JASON FOX  - HON
 MAPLE GROVE, MN 
0
 2nd   #68   TOMMY COLSON  - HON
 THERESA, WI 
0
 3rd   #85   ROBERT PRETTS  - KTM
 OAK GROVE, MN 
0
 4th   #420   JUSTIN GIESZER  - HON
 RAPID RIVER, MI 
11
 5th   #85x   KEVIN BRAAKSMA  - YAM
 JUNEAU, WI 
10
 6th   #67p   SCOTT WALTER  - HON
 AMERY, WI 
9
 7th   #73   STEPHEN WASSER  - KTM
 DELAFIELD, WI 
8
 8th   #93   KYLE EWERT  - YAM
 IXONIA, WI 
7
 9th   #3y   DUWAYNE FERGUSON  - HSK
 OTHO, IA 
0
 
Vintage+Twins - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #34   JEREMY DERUYTER  - H-D
 SLINGER, WI 
0
 2nd   #33   SHANE WESTPHAL  - H-D
 THERESA, WI 
16
 3rd   #23   VINCENT JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
13
 4th   #43   ROBERT REESE  - YAM
 WOODSTOCK, IL 
11
 5th   #81   MARK MARTINICH  - YAM
 WEST ALLIS, WI 
10
 
Womens - Main/Summary Finish Positions    View Points for this Class Points for this class
Main Nbr Name Points Earned
 1st   #40   ISABELL ANDRESEN  - HON
 STURGEON BAY, WI 
20
 2nd   #54   LEXI JUNG  - HON
 IRON RIDGE, WI 
16
 3rd   #56   JULIA HANSON  - SUZ
 BROOKFIELD, WI 
13
 4th   #56x   MORGAN PILLER  - HON
 MILWAUKEE, WI 
11
 5th   #25   CHESNI SIMPSON  - HON
 WATAGA, IL 
10
 6th   #15   MIA REESE  - YAM
 WOODSTOCK, IL 
9
 
Youth Quad - Main/Summary Finish Positions     
Main Nbr Name
 1st   #11   TAKAO ZARDA  - HON
 ANTIGO, WI 
Return to Main Results Menu Total Entries: 171
D16 footer

Page Generated in: 0.016 Seconds